PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Wskaznik temp. spada a term. wymieniony....



Company
19-02-2011, 15:57
Witam !

Jestem "Szczęśliwym” posiadaczem Mondeo 2.0 TDCI 130 km od Lipca 2009
i pomimo paru wymian kosztownych znów mam problem otóż tym razem z ogrzewaniem :

Po przejechaniu jakis 5 do 10 km wskazówka temp na desce pokazuje pierwsza kreskę czyli 1/4 i gdy jadę ok 90 -110 km ledwo dochodzi do za 5min 12 ogrzewanie jest w sumie takie sobie cos tam ciepłego grzeje ale na "High " rewelacji nie ma jest ciepło ale nie wrzątek
wymieniłem termostat ok miesiąca temu okazało się po tyg. ze puścił i wymienili mi na gwarancji na nowy po 2 dniach pojechałem ze znów to samo podpieli komputer i pojechaliśmy się przejechać na kompie temp płynu pokazywała od 75 do 90 stopni przy 90stopniach wskazówka była na 1/4 trochę powyżej po czym gdy termostat sie otwierał a temp na kompie spadała do 70-80 stopni wskazówka była poniżej 1/4 co w sumie może być do wymiany jeszcze :/ termostat oleju, czujnik temp skoro na kompie dobrze a na zegarach źle ?? Czy może zegary szwankują?? co robić koledzy pomóżcie bo mechanicy już sami nie wiedzą ?? Aha i świece do podgrzewania te 3szt co są pod autem. Były też wymienione bo dwie nie grzały wcale... :(

Netoper
19-02-2011, 22:09
Wygląda że padł mały termostat, objawy idealnie pasują.