PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Antena cb na relingu?



piatek77
15-12-2005, 23:35
Witam. Czt ktos montowal antene cb na relingu dachowym? Czy antena sie dobrze stroi i czy jest tam dobra masa?? Nie che zakladac na klape bo czesto ja otwieram i zastanawiam sie jak bedzie smigac na relingu.

DIGITAL
15-12-2005, 23:44
a nie mozesz jej zamontowac tuż pod koniec dachu zaraz przed klapą ??

piatek77
15-12-2005, 23:51
a nie mozesz jej zamontowac tuż pod koniec dachu zaraz przed klapą ??

Dziurawienie nie wchodzi w gre.

DIGITAL
15-12-2005, 23:58
ops myslalem ze na magnes ...

fuel111
16-12-2005, 00:00
A dlaczego tak boisz się dziurawienia. Jeżeli robi to ktoś kto ma pojęcie to nic nie grozi. Mocując do klapy i tak broki wbijają się w klapę przez lakier i jest tam większe prawdopodobieństwo rdzewienia. Ja też początkowo tak myślałem i mam dobrze zabezpieczoną dziurę w dachu :metal

piatek77
16-12-2005, 00:01
ops myslalem ze na magnes ...
Na magnes to dobrze przylepia sie kartki na lodówke :jezyk1:

piatek77
16-12-2005, 00:04
A dlaczego tak boisz się dziurawienia. Jeżeli robi to ktoś kto ma pojęcie to nic nie grozi. Mocując do klapy i tak broki wbijają się w klapę przez lakier i jest tam większe prawdopodobieństwo rdzewienia. Ja też początkowo tak myślałem i mam dobrze zabezpieczoną dziurę w dachu :metal

Pirwsze cb radio mialem kilka lat temu w czasach w których potrzebne byly zezwolenia (moj nr PAR 6480) i wtedy tez mialem taki zapał i latalem z wiertarka po dachu, ale teraz chetnie przykrece sie do relingu tylko zastanawiam sie jak bedzie to dzialac.

Graluu
16-12-2005, 00:10
działać będzie ino z masowanie antenki będzie bardziej zależało od przypadku niż od czego innego - choć znam gościa który ma zamontowaną na relingach anetnę właśnie w mondeo, ale nie jest na forum ani w klubie i niestety po pierwsze wygląda to bardzo szpetnie a po drugi nikt w okolicy nie jest w stanie zejść z swr-rem poniżej 1,5 co oznacza że radyjko się nieco grzeje

mikidr
16-12-2005, 01:22
Zdecydowanie dobra przeciwwaga to podstawa dobrego zasiegu i dobrego dzialania kazdego radyjka czyli najlepiej na srodku jednak dachu. Na relingach nigdy nie wystroisz anteny tak zeby to przyzwoicie dzialalo, grzanie radyjka to maly problem znacznie wiekszym jest to ze przez to sporo stracisz na zasiegu i ogolnie radyjko bedzie duzo bardziej posiewac zamiast ladnie nadawac i odbierac. To juz lepsza bedzie duza stopka jednak na magnes ale taka konkretna z odpowiednio duzym magnesem.

Dzekis
16-12-2005, 08:34
ja mam w dachu - spec dobrze zabezpieczył (chiba :) )

m3hoo
16-12-2005, 09:07
Krzys68 miał mocowaną na relingach. Jego popytaj jak to działało.

Luca
16-12-2005, 09:56
U mnie (co prawda MKIII - ale myślę, że w tym przypadku nie stanowi to dużej różnicy) antenka dynda się przymocowana właśnie do klapy bagażnika i generalnie nie przeszkadza przy otwieraniu. Dzieki temu, że boczek nadwozia zwęża się ku górze, tylko niewielki odcinek bata jest "schowany" za autem (patrząc od przodu), radyjko zbiera ładnie, nie szumi, nie trzeszczy - uważam, że dokonałem słusznego wyboru miejsca na montaż :)


:metal :beer: :bigok:

krzys-68
16-12-2005, 10:08
Witam. Czt ktos montowal antene cb na relingu dachowym? Czy antena sie dobrze stroi i czy jest tam dobra masa?? Nie che zakladac na klape bo czesto ja otwieram i zastanawiam sie jak bedzie smigac na relingu.Bezproblemowo,miałem tak zamontowane na MKIII,jako pierwszy w MKP :satan: ,potem kilka osob to powieliło z dobrym skutkiem.Trzeba jednak dodatkow kabel masowy pociagnąc,bo reling jest izolatorem :metal

krzys-68
16-12-2005, 10:09
ja mam w dachu - spec dobrze zabezpieczył (chiba :) )Proba "ognia i wody" wyszła pozytywnie.Stroic nie bedę bo nie masz radia :satan: Po prostu bedziesz uważał jak zawsze w dodze do domku :))

bary
16-12-2005, 13:17
Przed Fordem miałem Mazdę 626 i miałem antenę przymocowaną do relingu. Kupiłem plecionkę masową od silnika 126 - dałem ładną koszulką i zmasowałem. Bez dodatkowej masy antenka nie zda egzaminu (mowa o relingu). Nie chcąc dziurawić dachu w moim Fordziku dziś używam magnesóweczki (oczywiście na dach przykleiłem folię co by nie porysować) - na moje potrzeby wystarcza.
Pozdrawiam.

senator12
16-12-2005, 15:20
Ja mam zamontowaną z boku pod tylną szybką i jest ok.gość co montową odrazu wyeliminował reling ze względu na masę,a tak z boczku jest super zasięg 6-8 km,jestem zadowolony mimo że antenka ma 60 cm długości.

piatek77
17-12-2005, 00:40
Zalozylem na tylnej klapie. Niby wsio Ok ale fabryczny reflektometr w alanie 87 pokazuje 3 8O a nowozakupiony reflektometr INTEK pokazuje ok 1. Chyba sprawdze na innym mierniku.

Luca
17-12-2005, 00:50
:brawo: :brawo:
Wskazania faktycznie sprawdź jeszcze na niezależnym przyrządzie.
No to chyba teraz tylko życzyć dobrych odbiorów i szerokości :satan:

:metal :beer: :bigok: