PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Problem z gniazdem zapalniczki



ropusz
21-02-2011, 12:30
Witam,
Mam jakieś dziwne gniazdko zapalniczki. Mogę normalnie w nim rozgrzać zapalniczkę ale nie działa mi w nim ładowarka do telefonu. Sprawdzałem, że nie ma tam napięcia 12V. Też tak macie?

rednaxelA
21-02-2011, 12:43
To fordowskie gniazdo zapalniczki chyba minimalnie wezsze jest od normalnego - przynajmniej ja mam problem z niektorymi ładowarkami - ciezko je wlozyc do konca.

Jak zapalniczka sie w nim grzeje to znaczy ze prąd jest.
Jak sprawdzales ze nie ma napięcia w gniezdzie? - miernikiem? - jak tylko tym ze ładowarka nie ładuje telefonu to problem z ładowarką jest.

Zwroc uwage ze zapalniczke w mk3 mozna miec w 2 trybach (przelaczane bezpiecznikiem w skrzynce pod kierownica)
- zawsze wlaczone
- wlaczone tylko razem z zaplonem

ropusz
21-02-2011, 14:12
Sprawdzałem miernikiem. Napięcie jest jakieś śmiesznie niskie, coś koło 2V. Mi ładowarka też ciężko wchodzi, ale u mojej żony w Focusie problemu nie ma.

rednaxelA
21-02-2011, 16:03
Przy 2V to nie zagrzeje zapalniczki :-S sprobuj moze zajrzec czy nie przypalone styki w srodku gniazda albo wyjac (wychodzi całość razem z popielniczka i klapka)i zobaczyc czy styki w kostce nie przypalone.

ropusz
21-02-2011, 16:55
Wyjąłem całość i mierzyłem w kostce.

orzech
27-06-2012, 22:30
Zwroc uwage ze zapalniczke w mk3 mozna miec w 2 trybach (przelaczane bezpiecznikiem w skrzynce pod kierownica)
- zawsze wlaczone
- wlaczone tylko razem z zaplonem


Możesz mi to bardziej przybliżyć .....

MarekPrint
27-06-2012, 22:41
Możesz mi to bardziej przybliżyć .....
Zależy jak jest włożony bezpiecznik zapalniczki w skrzynce bezpieczników tej przy Twoim lewym kolanie , ma dwie możliwości : na stałe i postacyjkowe .

orzech
27-06-2012, 23:22
Zależy jak jest włożony bezpiecznik zapalniczki

Marek , mi to kawę na ławę np. bezpiecznik zapalniczki z pozycji F... włożyć w miejsce F..? :hmm: i wtedy będziesz miał działającą zapalniczkę na postoju.....

Pozdrawiam serdecznie :pub: ...

MarekPrint
28-06-2012, 00:02
Myślę że to wystarczy. Pierwszy bezpiecznik od lewej ma możliwość 2 pozycji:

http://andluka.republika.pl/tablica bezpiecznikow kabina MKIII foto.jpg

orzech
28-06-2012, 00:33
Myślę że to wystarczy. Pierwszy bezpiecznik od lewej ma możliwość 2 pozycji:

Jaśniej nie można .....

Dzięki .....