PDA

Zobacz pełn± wersję : Passat 1.8 Pb + LPG '99, kłopoty z odpalaniem na Pb



Optysio
21-02-2011, 13:35
Passat ma sekwencyjn± LPG. Do tej pory było wszystko ok. Od tygodnia ma kłopoty z zapalaniem na Pb i dalej z jazd±. Na gazie chodzi dobrze, ale nie chce odpalać.
Teraz pytanie: czy rozjechane mapy beny mog± spowodować problemy z zapalaniem? Czy raczej szukać innej przyczyny?

P.S.
Auto kolegi, który wie gdzie się wlewa benzynę i to wszystko.

Netoper
21-02-2011, 18:02
Na samo odpalenie rozjechane mapy nie powinny wpływać, ale na sam± jazdę już mog±, tu to wystarczy reset zrobić.
A może wtryski benzynowe się zapiekaj±, albo koklusze naszło w filtr paliwa, czy pompa klęka.

Optysio
21-02-2011, 22:22
Dzięki, tak my¶lałem, że odpalić powinien nawet jakby mapy leżały. No to trza przejrzeć układ Pb. Zacznę od filtra paliwa i reset kompa, a póĽniej będę sprawdzać dalej. :beer:

Netoper
22-02-2011, 14:54
Dosyp do beny STP czarna flaszka, tylko czytaj na opakowaniu żeby to było do beny, bo do ON też w czarnej robi±.
Przed zgaszeniem silnika (przy powracaniu do domu) dać silnikowi z 5 minut popracować na benie i wył±czyć silnik, jak to jest kwestia kokluszu na wtryskach to już na drugi dzień powinna być odczuwalna poprawa.

Optysio
22-02-2011, 17:02
Dzięki za radę, będę się bawił jutro bo teraz wypadła mi druga zmiana

Optysio
23-02-2011, 01:24
Ponieważ problem nie dawał mi spokoju, to jeszcze polazłem do "chorego" mimo nocki. Na obecn± chwilę znalazłem zapchany filtr paliwa - wymieniony został oraz problem z pomp± - niskie ci¶nienie. Pompa idzie do wymiany. Czy co¶ jeszcze to się okaże po wymianie.

Netoper
23-02-2011, 13:20
Poczekaj z t± pompk±, bo może filtr jak by zakitowany to nie było ci¶nienia na listwie.

Optysio
23-02-2011, 15:15
Ci¶nienie było sprawdzane z pominięciem filtra. Wła¶nie wymieniłem pompkę, filtr nowy i autko gada. Zupełnie inna jazda wg kumpla. Dzięki za porady :beer: