PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] dziwnie dzialajacy nawiew



johnnybravo
17-12-2005, 18:37
witam mam malutki problem
chodzi dokladnie o to ze mimo zmiany polozenia regulacji nawiewu
dziala tylko w dwuch pozycjach a dokladnie to dziala tylko w jednej gdy ustanie ze waniew jest skierowany na " twarz " a pozostale pozycje zawsze wieje na nogi powiedzicie mi co to moze byc gdzie i jak sie do tego dobrac
za porady jak zwykle :bigok:

ps. sorki za skomplikowany opis ale nie mam juz sily do tego samochodu
wlasie pochlona 600 pln u mechaniora tak ze prosze o wyrozumialosc

kod_m
17-12-2005, 19:50
zobacz tutaj,to moj posat sprzed paru tygodni: http://www.mondeoklubpolska.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=8510&highlight= ,bo juz o tym bylo pisane niedawno, a znajac zycie to ktorys z kolegow zaraz ci napisze niemile slowa, za to ze nie uzywasz "szukaj"... a swoja droga to 600 to jeszcze nie tak duzo:) ja wydalem w ostatnich kilku tygodniach niezpodziewnie prawie 1500zl na regeneracje rozrusznika,wymiane piasty z lozyskiem,wymiane szyby,wymiane sworznia,nowy akumulator. I wszystko okazalo sie nieoczekiwanym wydatkiem.
pozdro

alienides
17-12-2005, 20:01
U mnie było coś podobnego i była to wina przłącznika kierunku nawiewu. Niby wszędzie piszą ze mozna to tylko wymienic ale z pomocą brata rozebralem go i naprawiłem. Jest to tak zrobione ze z zewnątrz dochodza rurki z podciśnieniem. A jak rozbierzemy przełacznik to jest widać ze jak zmieniamy pozycje to po otworach tych rurek przesuwa sie taka gumka która zamyka i otwiera kolejne otwory. I ona wlasnie sie odkleila i troche przypadkowo działała.
Sprawdz czy podcisnienie ci nie ucieka, nie slychac syczenia po zgaszeniu silnika na poszczególnych pozycjach?
I jeszcze ważne czy masz tak od zawsze czy pojawiło sie ostatnio?
Jeśli od zawsze to może masz cos nie tak z przewwodami?

ps.przełącznik jest rozbieralny ale łatwo cos pogubić/uszkodzić.

johnnybravo
17-12-2005, 23:17
dzieki za odpowiedz panowie mam to od dzis odebralem dzis samochod od mechanika uszczelka pod glowica i pompa wodna i jeszcze pozostale y jest jak mowisz dziala jak chce chyba meczhanior bedzie musial
poprawiac no coz jeszcze raz dzieki

pieciag
18-12-2005, 00:56
dzieki za odpowiedz panowie mam to od dzis odebralem dzis samochod od mechanika uszczelka pod glowica i pompa wodna i jeszcze pozostale y jest jak mowisz dziala jak chce chyba meczhanior bedzie musial
poprawiac no coz jeszcze raz dzieki

Jaki to dialekt? Za groma nie można zrozumieć co napisałeś 8O .

LaBobas
18-12-2005, 01:08
dzieki za odpowiedz panowie mam to od dzis odebralem dzis samochod od mechanika uszczelka pod glowica i pompa wodna i jeszcze pozostale y jest jak mowisz dziala jak chce chyba meczhanior bedzie musial
poprawiac no coz jeszcze raz dzieki

Jaki to dialekt? Za groma nie można zrozumieć co napisałeś 8O .badz wyrozumialy dla chlopaka,widzisz,ze mondi go zalamal swoimi wyczynami. :jezyk1:

johnnybravo
18-12-2005, 01:09
dzieki za odpowiedz panowie mam to od dzis odebralem dzis samochod od mechanika uszczelka pod glowica i pompa wodna i jeszcze pozostale y jest jak mowisz dziala jak chce chyba meczhanior bedzie musial
poprawiac no coz jeszcze raz dzieki

Jaki to dialekt? Za groma nie można zrozumieć co napisałeś 8O .

rowniez cie pozdrawiam jak masz jakis problem napisz do kasi napewno ci pomoze a tak wogole :banan: z toba czesc bylo milo