PDA

Zobacz pełną wersję : [All] POLONEZ CARO- może ktoś wie



RUFI
25-02-2011, 18:04
Przygotowuję poldka do sprzedaży i wymieniam końcówki drążków, zastanawia mnie jedna rzecz: kiedy biorę kierownicę na prosto ( jazda na wprost ) to w prawo mogę wykonać dwa obroty pełne kierownicą a gdy skręcam w lewo to tylko półtora obrotu. Może ktoś zna się w temacie?

santi
25-02-2011, 19:46
Ktoś źle ustawił przekładnie kierowniczą podczas ustawiania zbieżności, zobacz na łączniki przy końcówkach czy są tak samo wkręcone, w PN po 94 roku występowały dwa rodzaje końcówek kierowniczych, różniły się długością.

Zapraszam na: http://www.forum.fsoautoklub.pl

RUFI
25-02-2011, 22:50
zdemontowałem dziś końcówki drążków przy ustawieniu kół na wprost i po ich zdjęciu lekko przekręcając kierownice wyczułem taka różnicę, skręt w polonezie nigdy nie był dobry ale na zakrętach się mieściłem :) końcówki mam te krótsze, chodzi mi tylko czy teraz przy zakładaniu tych drążków mam jakoś specjalnie ustawiać kierownice czy po prostu wziąć ja na wprost tak jak była, nie orientuję się czy jest jakiś wyznacznik przy zakładaniu drążków, tzw. punkt wyjścia, punkt początku. Patrzyłem w książce ale tam ani słowa na ten temat. Rok temu wymieniałem całe drążki i wtedy zauważyłem że fizycznie skręt w prawo po kołach wydawał się większy, już wtedy myślałem że to wina mojej wymiany na podwórku i teraz po roku się rozleciały i wymieniam pod sprzedaż i ta sytuacja mnie zastanowiła, a wymieniając dla przyszłego potencjalnego klienta chciałbym zrobić dobrze.Dzięki za linka, poszukam kolego. Ale jakby ktoś jeszcze wiedział jak powinno być to proszę o porady, zawsze to praktyka lepsza od teorii :metal:

RUFI
26-02-2011, 22:58
Wymieniłem dziś te końcówki, odwzorowałem się na starych końcówkach, niech się martwi ten co kupi, zresztą prawdopodobnie i tak pójdzie na żyletki bo polonez to teraz mało chodliwy towar