PDA

Zobacz pełną wersję : mondeo 1,8td szczecin - prośba o sprawdzenie



piotr70
25-02-2011, 19:38
witam oglądałem wczoraj jednego td z 2000 w szczecinie (bylem przejazdem), daję posta tutaj ponieważ jestem zainteresowany kupnem.

w sumie wg mnie blacha ok wnętrze nie najgorsze, ale:
tu kilka pytań do znawców diesli (ja w tej chwili jeżdżę benzyna kombi 1,8), bo brakuje mi wiedzy o dieslu.
- mianowicie wczoraj wieczorem -12 oki silnik zimny zgasła świeca żarowa - zapala bez problemu ale za chwile wskakuje na wysokie obroty i...
nie schodzi z tych wysokich obrotów tzn jest tak gdzieś ok 1100 1200, podobno była wymieniona pompa i od tego czasu tak jest. - czy to coś normalnego?? dodam że jakiś czujnik (nie wiem co to za czujnik)od góry na pompie)ma poizolowane kable przy samym czujniku jakby było coś łączone
- silnik mokry od strony skrzyni - wygląda na uszczelkę pod głowicą,, widać jakby niedawno zaczęło ciec,
- po włączeniu kluczyka zapałają się kontrolki i gasną natomiast co jakiś czas zapala sie kontrolka airbagu jakby komputer znalazł błąd.

ogólnie auto niby bezwypadkowe ale przedni zderzak pod spodem oberwany (oderwane całe obrzeże listwa gumowa ) i porysowane trochę zderzaki z prawej konkretne uderzenie wygląda na przestawiony błotnik i większa szczelina do góry przy szybie.

Byłbym wdzięczny jeżeli jakiś posiadacz takiego mondka w szczecinie spojrzał by na niego jeszcze raz (jako benzyniarz teraz mogę nie wyłapać wszystkiego). http://allegro.pl/show_item.php?item=1432841016 aukcja jest zakończona ale auto nie sprzedane więc jestem w kontakcie kontakt ze sprzedającym - telefon taki jak w opisie aukcji.

pozdrawiam Piotr

WojtasS
26-02-2011, 02:13
hmm na zdjęciach z przed kilku miesięcy ciężko coś zauważyć... silnik zimny ma mieć 1100-1200obrotów potem w miarę nagrzewania ma spaść do 850obr/min jak w benzynie, kontrolka airbagu, trzeba z czytać kody błyskowe bo być może to tylko kostka od poduchy fotela któregoś, zderzakami bym się nie przejmował... to chyba normalne, nie ?

niech inni się wypowiedzą co do innych usterek ;)

piotr70
26-02-2011, 10:48
na zdjęciach nie widać obtarć, w aukcji są z lata - na emaila dostałem obecne) natomiast jak oglądałem osobiście to je znalazłem i to się zdarza więc to nie problem - kodu niestety nie zapisałem ani nie nagrałem częstotliwości. zastanawiają mnie tylko te łączone przewody przy elemencie znajdującym się od góry pompy.

Hej ktoś może jeszcze raz na niego luknać ?? ktoś ze szczecina?? - sprawa pilna:)