PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] wymiana filtra kabinowego



RUFI
26-02-2011, 23:15
Ostatnio w aucie zauważyłem nadmierne parowanie szyb, poradzono mi aby zmienić filtr kabinowy, dałem sobie z tym spokój a bo i szyby przestały parować, natomiast od kilku dni czuć taki przykry zapach a aucie, postanowiłem zajrzeć do filtra. Zabrałem się do zdejmowania plastiku, najpierw jednej części. To co tam zobaczyłem to mnie przeraziło, na obudowie filtru było po prostu błoto, dużo ziemi. Jedną śrubę odkręciłem, kiedy chciałem odkręcić drugą to zaczęły się schody. Doszło do tego że trzeba było zdemontować oba plastiki i wycieraczki. Kiedy już wyjąłem filtr to trochę się zdziwiłem- nie wiedziałem że filtr może tak śmierdzieć, a raczej bardziej śmierdziała obudowa 8O dokładnie taki sam brzydki zapach było czuć w aucie. Niestety musiałem go założyć z powrotem ale na dniach kupie nowy i myślę że pozbędę się i smrodu i parowania szyb. A od czego jest ta wtyczka co znajduje się przy filtrze? ona jest dwupinowa. A tak w ogóle to co ile powinno się taki filtr wymieniać?

Jondi
27-02-2011, 02:25
co do wtyczki to może do podgrzewanej szyby przedniej?
co do filtra niektórzy zalecaja 2 razy do roku czyli na wiosne i jesienią ale generalnie starcza raz do roku ja to robię na wiosnę :) jeśli jesteś osoba palącą i robisz to w aucie to zaleca sie droższy weglowy filtr, jest chyba też lepszy dla alergików

Yokura
27-02-2011, 07:25
Ja wymieniam co roku na jesieni w listopadzie cały zestawik z olejem i innymi filtrami :) Żeby na zimę mieć spokój :P
Co do wtyczki to zrób foto przy wymianie filtra.

RUFI
27-02-2011, 13:52
Zrobię fotkę, zrobię. Na szczęście nie palę w ogóle fajek ale założe chyba ten węglowy, ogólnie ponoć jest lepszy, ale kurcze drugie tyle kosztuje.

Optysio
27-02-2011, 14:21
Ja wymieniam przy każdej zmianie oleju czyli 2 razy w roku. Zastanawiałem się nad węglowym, ale doszedłem do wniosku, że szkoda kasy. Stosuje zwykłe Filtrona i jest ok

RUFI
27-02-2011, 21:38
no węglowy to kosztuje ok 60 zł, sam jeszcze nie wiem który kupię :-)

pele
01-03-2011, 12:51
prośba
mógłym prosić o instrukcje demontażu filtra kabinowego

Optysio
01-03-2011, 22:00
Do wymiany filtra kabinowego potrzebne są:
- wkrętak płaski
- wkrętak krzyżakowy
- klucz torx (nr nie pamiętam)

Bierzesz wkrętak płaski i zdejmujesz osłonki szyb plastikowego podszybia z prawej strony - szt.2. Zmieniasz na wkrętak krzyżakowy i odkręcasz widoczne już śruby. Następnie wyciągasz plastikowe kołki do góry. Podnosisz maskę do góry, zdejmujesz gumę uszczelniającą i odkręcasz 3 szt. śrub typu torx. Teraz zdejmujesz plastikowe podszybie - jak robi się pierwszy raz to trochę kombinacji aby nie połamać. Po zdjęciu widać filtr. Na bokach są zapinki - odpinasz i podnosisz osłonkę do góry razem z filtrem. Wyjmujesz stary filtr, wkładasz nowy zwracając uwagę na strzałki wskazujące kierunek przepływu powietrza umieszczone na nowym filtrze. Montaż w sposób odwrotny do demontażu.

RUFI
02-03-2011, 21:45
już to właśnie zrobiłem kolego ale zdejmowałem całą obudowę filtra ponieważ bardzo śmierdziało i było zapierdzielone ziemią, bardzo dawno poprzedni właściciel tam nie zaglądał a ja od lipca gdy go kupiłem to tez tego nie zrobiłem i musiałem pozdejmować aby obudowę wymyć no i przy zakładaniu z powrotem musiałem trochę uszczelniaczem dekarskim podkleić by mi potem na połączeniach nie ciekło do środka. Trochę musiałem podziałać suszarką bo na dworze było zimno, a nie mogłem dłużej czekać z wymiana bo smród był nie do wytrzymania, a i teraz porządny nadmuch jest :-) a tamta wtyczka co się pytałem to od podgrzewania przedniej szyby, wkleję zdięcie jej tak jak obiecałem ale zrobię to w sobotę bo będę musiał zdjąć jeszcze raz plastiki bo mi coś dobrze nie spasowały.
Dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem i dobrymi radami. Pozdrawiam

Optysio
02-03-2011, 22:06
No to super, że zapaszki ustały. Moja odpowiedź skierowana była do kolegi Pele, bo prosił o instrukcję.

RUFI
02-03-2011, 23:11
aha, klucz torx ja zastąpiłem kombinerkami, nawet dobrze idzie tylko trzeba mocno ścisnąć kombinerkami, a jak już tak mocno ściśnięte kombinerki się nam z tego wkręta ześlizną to kurcze potem kuku na paluchu jest :)

Netoper
03-03-2011, 12:55
Pany :) , jakby co są manuale z fotkami o wymianie filtra
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Stories_Archive&sa=show_all

RUFI
10-03-2011, 22:02
Ja wymieniam co roku na jesieni w listopadzie cały zestawik z olejem i innymi filtrami :) Żeby na zimę mieć spokój :P
Co do wtyczki to zrób foto przy wymianie filtra.
obiecane zdjęcia tej wtyczki
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bd89f3fb25455201.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b095da282ad853c3.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e7f9c71bdfae83d2.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/db2d294a3762eb0f.html

Optysio
11-03-2011, 19:13
Takie samo gniazdo powinno być również pod plastikiem z lewej strony. Wg mnie jest to instalacja do grzanej szyby. Szyba ma 2-a zasilania, gdyż grzałki podzielone są na 2-ie części.

RUFI
11-03-2011, 22:23
drugi plastik zdejmowałem ale nic tam nie było oprócz mechanizmu wycieraczek. Ale u mnie w mk1 nie ma podgrzewania skoro wtyczka jest nie podłączona? a tak w ogóle w takim razie to po co ona jest?

Optysio
11-03-2011, 23:20
Jak nie podłączona to nie ma ogrzewania szyby. A po co ona jest? Widocznie położyli bogatszą instalacje, ale szyby nie zamontowali.

Netoper
13-03-2011, 14:42
W dużej ilości mondków jest wiązka do grzania szyby ale samej szyby już w fabryce nie założyli.
Tak samo potrafi być kostka za konsolą żeby włącznik tylko zapiąć, przekaźnik włożyć i elektrycznie wszystko działa, zostaje kwestia samej szyby żeby na grzaną zamienić.