PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Problem ze światłami



tomaszkrk
27-02-2011, 00:18
Witam.
Nie jestem wirtuozem elektryki samochodowej, stąd moje pytanie.
Przestała świecić w moim mondeo lewa przednia lampa. Jak każdy człowiek w pierwszej kolejności sprawdziłem bezpieczniki i były w porządku - żarówka do wymiany. Kupiłem nową żarówkę (stara rzeczywiście była przepalona) i ku mojemu zdziwieniu po jej wymianie... nie dość, że lampa wciąż nie świeciła, to jeszcze przestał działać przedni lewy kierunkowskaz, a jakby było tego mało zgasło podświetlenie obrotomierza (zegar prędkości się świeci) i podświetlenie wskazówki temperatury silnika.... Co może być tego przyczyną? Czy przy wymianie żarówki mogłem zrobić jakieś zwarcie, przez co powstał jeszcze większy problem niż na początku? A może to problem z bezpiecznikami?

edit tematu, na przyszłość kolego nie piszemy ciągiem dużych liter, na forum oznacza to krzyk- buko

Arturek_67
27-02-2011, 09:16
Sprawdź czy jest masa przy żarówce

Gdy jest problem z masą, to prąd szuka drogi zastępczej i potrafią się dziać "cuda"

pozdrawiam
Arturek_67

MarekPrint
27-02-2011, 17:45
tomaszkrk dopisz do profilu jakie masz auto , to Wszystkim pomoże.

Masę od lampy masz pod nią , jak wyciągniesz lampę to na pewno zobaczysz śrubę dokręconą do karoserii z kabelkiem.
Sprawdź przejście i poprawność połączenia .

Locos
27-02-2011, 18:18
zwarcia jako tako nie mogles zrobic bo zarowke wymieniasz na odlaczonej kostce. Tylko dziwi mnie ze przestalo swiecic podswietlenie zegrow. Ma to jakies powiazanie? CZy to tylko zbieg okolicznosci? Co Ci moge poradzic. Miernik w raczki i jazda. Mierzyc wszystko co wspolnego ze swiatlami. Zamkniecie obwodow i napiecie.

Dodano po 55 sek.:

nie uszkodziles kostki przypadkiem przy odpinaniu? Wiem ze ciezko by to bylo zrobic no ale sa na swiecie rzeczy ktore sie filozofom nie snily :)