PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc w wyborze nawigacji



Mzzyku
01-03-2011, 11:15
Witam,

jako że rynek jest zasypany wręcz nawigacjami różnych marek potrzebuję pomocy w wybraniu tej dla mnie ;)

Moje wymagania co do nawigacji:
- bluetooth - do obsługi telefonu komórkowego
- obsługa kart 4gb
- możliwość zainstalowania AutoMapy bez większych przeróbek softu
- musi baaaardzo szybko łapać sygnał ;)

Cena jako tako nie gra roli - w cenie rozsądnej poszukuję ;)

Wszelkie odpowiedzi i rekomendacje wezmę pod uwagę.

Netoper
01-03-2011, 11:23
A wielkość ekranu?

Zerknij w ofertę pentagrama, już jakaś marka jest, ceny rozsądne no i przeważnie gwarancja 3 letnia.
Chyba Krzychu32 zanabył i mocno zadowolony jest.

Mzzyku
01-03-2011, 13:49
Co do wielkości ekranu nie mam jakichś specjalnych wymagań... może coś koło 4 cali

Krzychu32
01-03-2011, 15:55
Chyba Krzychu32 zanabył i mocno zadowolony jest.
Dokładnie tak jest :) nabyłem navi Pentagram Nomad Evo 4.3 cala P9440 i jestem bardzo zadowolony poza tym wykonanie jej jest bardzo dobre ,nie trąci tandetą ;)

- bluetooth - do obsługi telefonu komórkowego
nie wiem czy to mam ,ale chyba nie ,zresztą po co Ci to ? :)

- obsługa kart 4gb
pamieć wewnętrzna 2GB ,a karty obsługuje do 8GB

- możliwość zainstalowania AutoMapy bez większych przeróbek softu
navi jest odblokowana fabrycznie ,więc wkładasz kartę z AM w navi ,zmieniasz ścieżkę mapy i gotowe ;)

- musi baaaardzo szybko łapać sygnał
nie narzekam na to

w cenie rozsądnej poszukujęwłaśnie w takiej jest

Kupiłem od tego sprzedawcy
http://allegro.pl/nowosc-pentagram-nomad-evo-4-3-p-9440-mapapolski-i1464524421.html

Mzzyku
01-03-2011, 16:11
Mzzyku napisał:
- musi baaaardzo szybko łapać sygnał


nie narzekam na to


Tzn ile trzeba czekać na złapanie sygnału? bo mam Mio p350 i tutaj trzeba z 5 minut czekać:D

Krzychu32
01-03-2011, 16:23
Tzn ile trzeba czekać na złapanie sygnału?
nie wiem ,nie mierzyłem tego ,ale jakoś kilkanaście sekund :) czy mam zmierzyć stoperem ? :hmm:

bo mam Mio p350 i tutaj trzeba z 5 minut czekać
jakbym miał tyle czekać to bym ją .... :)

Mzzyku
01-03-2011, 20:57
Spoko. Poczytałem trochę opinii w internecie i wybór padnie chyba na tego pentagrama, z tym że na dniach ma się ukazać wersja evo 5 wiec chyba poczeakm

Netoper
02-03-2011, 11:49
bo mam Mio p350 i tutaj trzeba z 5 minut czekać:D
U mnie Akira swego czasu też zaczęła długo fiksa łapać, otworzyłem ją, poprawiłem styk końcówki/wtyczki kabelka antenowego na płytce, i jak niebo bez chmur to potrafi i w 10 sekund fiksa złapać.

ukanio
02-03-2011, 20:06
Witam ja posiadam Pioneer Avic 910BT może sprzęt nie najnowszy ale pierwsza klasa, no i nie wiem jak z AM ale chyba ciężko.
Tylko tyle że to stacja multimedialna ( radio, DVD i nawigacja)

besthorn
09-03-2011, 20:37
Ja używam Iphona4 i mam dwie rzeczy w jednym, zasieg ma natychmiast, telefon extra i Navigon-nie ma nic lepszego, jako navi. Cenowo chyba wyjdzie podobnie

pepe
09-03-2011, 21:00
A jeszcze jedno pytanko co do tego PENTAGRAMA widziałem w zestawie rysik a paluchem też jest do ogarnięcia

Netoper
09-03-2011, 21:04
Panowie, tylko zapytanie jest o zakup urządzenia navigacyjnego z obsługą AM, a nie o zachwalanie własnej stacji multimedialnej czy telefonu który ma dołożoną obsługę GPS-a :)

Krzychu32
09-03-2011, 21:13
A jeszcze jedno pytanko co do tego PENTAGRAMA widziałem w zestawie rysik a paluchem też jest do ogarnięciaBez problemu zasuwasz paluchem ,lecz po włączeniu Windowsa już ten rysik się przydaje.

ukanio
09-03-2011, 22:41
Ale przecież stacja multimedialna to też nawigacja kolega pytał to odpowiadam i proponuje takie rozwiązanie. Ty proponujesz Pentagram ja Avica coś w tym dziwnego? :boshe:

Netoper
09-03-2011, 22:49
Ale przecież stacja multimedialna to też nawigacja
Tylko kolega nie pyta o radio z nawigacją tylko o samą nawigację i z wymagań jakie podał to też się potwierdza.


Cena jako tako nie gra roli - w cenie rozsądnej poszukuję
I cena coś około 3tyś nie jest raczej rozsądna :))

ukanio
09-03-2011, 23:16
Wszelkie odpowiedzi i rekomendacje wezmę pod uwagę.

Więc proponuję :skromny:

mk3driver
06-04-2011, 21:41
posiadam pentagrama http://www.pentagram.pl/produkty/nawigacja_gps/nawigacja_samochodowa/pentagram_nomad_evo_4_3_p_9440
+ karta pamięci 8gb+automapa. Zero awaryjności wszystko śmiga nic nie przycina. Co do użytkowania 'palca' jako rysika to zgadzam się wszystko idealnie dopasowane. W czasie trasy coś zmienić nie sprawia problemu. Podczas słonecznego dnia wszystko znakomicie widać.

marekkce
08-04-2011, 00:48
Ja osobiście polecam to urządzenie http://sklep.blow.com.pl/index.php?mod=przedmiot&id=176

Sprawdzone, szybkie i fajnie wykonane.
Szybko łapie sygnał nawet w pomieszczeniu.

w porównaniu do pentagrama podanego kilka postów wyżej ma sporo więcej funkcji między innymi Bluetooth którego oczekujesz co w połączeniu z Transmiterem FM pozwala zrobić zestaw głośnomówiący beż żadnych kabli

Netoper
08-04-2011, 03:05
w porównaniu do pentagrama podanego kilka postów wyżej ma sporo więcej funkcji między innymi Bluetooth którego oczekujesz co w połączeniu z Transmiterem FM pozwala zrobić zestaw głośnomówiący beż żadnych kabli
Pentagram ma przecież w sobie wbudowany transmiter :)
ma 64 kanały w odbiorniku GPS a nie 42 jak Blow, do tego sam odbiornik w pentagramie jest nowszej generacji
Ma w dodatku szybszy procesor, i większą pamięć No i można go kupić od ~260zł wraz z mapą.

marekkce
08-04-2011, 20:59
Moje wymagania co do nawigacji:
- bluetooth - do obsługi telefonu komórkowego
- obsługa kart 4gb
- możliwość zainstalowania AutoMapy bez większych przeróbek softu
- musi baaaardzo szybko łapać sygnał

Jak napisał kolega w pierwszym poście Bluetooth jest przez niego wymagany a Pentagram już tego nie ma.

Netoper
09-04-2011, 00:06
Jak napisał kolega w pierwszym poście Bluetooth


A no fakt, zapomniałem.