PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] okolo 100 na godzine silnik odcina zapłon



elzabek
01-03-2011, 18:44
Mondeo 2.0 TDCI silnik przy predkosci okolo 100 na godzine czasem wiecej odcina zaplon przy gwaltownym dodaniu gazu czy to przy wyprzedzaniu czy przy wyjezdzie pod gore. Nie jest to spowodowane zbyt duzymi obrotami. Autko zostało podpiete pod komputer instalacja jest ok. Co moze byc przyczyną?

Pozdrawiam

djqbas
01-03-2011, 20:28
Autko zostało podpiete pod komputer instalacja jest ok.

Gdyby była ok nie było by problemu, który opisujesz. A gaśnięcie silnika przy ruszaniu czy gwałtownym przyspieszaniu jest spowodowane awarią w układzie paliwowym. W momencie ruszania, przyspieszania, jazdy pod górę, rośnie obciążenie silnika a komp wtedy próbuje zwiększyć ciśnienie paliwa na pompie. W twoim przypadku z jakiejś przyczyny jest to niemożliwe. Może to być spowodowane złym paliwem- chociaż to można wykluczyć, bo już nie ma dużych minusowych temperatur (chodzi mi o parafine), być może zatkany filtr paliwa jesli dawno był nie wymieniany. Bez podłaczenia pod komputer u kumatego diagnosty można gdybać od prostych usterek po poważne awarie.

jarko
01-03-2011, 20:51
sprawdź czujnik położenia wału korbowego czy nie padł, albo czy nie ma na nim opiłków bo wtedy też szwankuje. Ja tak miałem też mi gasł przy ok. 100 kmh. wymieniłem i po problemie, chyba że będzie w opiłkach oklejony, wtedy raczej dwumasa będzie się kończyła.

olopomorskie
01-03-2011, 23:45
a miga sprezynka ja to mam odkad kupilem swojego mondziaka ale narazie da sie zyc pozniej sie tym zajme tym bardziej ze 2 auto jest czesciej z tego powodu w uzytku

elzabek
02-03-2011, 00:49
dwumas mam wymieniony, auto stoi w dobrym zakladzie na komputerze nie wyskoczy ze czujnik walu jest uszkodzony?

Jendrekmak
02-03-2011, 12:36
bo to można odczytać tylko w momencie wystąpienia błędu

Bajek
02-03-2011, 12:55
bo to można odczytać tylko w momencie wystąpienia błędu
Błędy się zapisują, np jak masz za niskie ciśnienie w układzie. Jaki jest numer błędu położenia wałka (jest taki?) Jeżeli tak to czemu miałby się nie zapisać?

Jendrekmak
02-03-2011, 16:31
Jaki jest numer błędu położenia wałka (jest taki?) Jeżeli tak to czemu miałby się nie zapisać?
jest P0340 i się nie zapisuje tak samo jak błąd czujnika położenia wału korbowego. a czemu? to zapytaj elektryka w fordzie bo ja nie wiem.

Bajek
02-03-2011, 17:16
Okej, myślałem, że wszystkie błędy się zapisują.

olopomorskie
02-03-2011, 18:25
mi w aso powiedzieli ze jesli blad wyskoczy 3 razy podczas godziny to sie zapisuje ale czy na stale czy na jaki czas to nie wiem

elzabek
03-03-2011, 15:35
Witam, po długich poszukiwaniach okazało się że wtryski paliwa są nei od tego samochodu..Kodowanie komputera jest inne niz kodowanie wtrysku tak mi wyjasnil pan w serwisie. no więc czeka mnie wymiana..jaki to mniej więcej koszt?TDCI 115KM. pozdrawiam

daniellomasa
03-03-2011, 20:42
Witam, po długich poszukiwaniach okazało się że wtryski paliwa są nei od tego samochodu.
a od jakiego

Kodowanie komputera jest inne niz kodowanie wtrysku tak mi wyjasnil pan w serwisie.
nie koduje się komputera
chyba źle coś usłyszałeś
chyba że czegoś nie rozumiem
a wywala jakieś błędy
i jakie znaki pokazuje komputer serwisowy są jakieś czy same zera
i czym się wpinali WDS IDS



nie wyskoczy ze czujnik walu jest uszkodzony?
jeżeli przekręcisz stacyjkę i nie świeci się sprężynka to nie

elzabek
03-03-2011, 21:57
moze inaczej kody wtrysków se nie zgadzaja i trzeba je wymienic na nowe. Bawić się w uzywane?

daniellomasa
03-03-2011, 22:07
moze inaczej kody wtrysków se nie zgadzaja i trzeba je wymienic na nowe. Bawić się w uzywane?
używane raczej nie
nie wiadomo jaki stan
chyba że źródło sprawdzone i jakaś gwarancja


moze inaczej kody wtrysków se nie zgadzaja i trzeba je wymienic na nowe.
a próbowaliście wklepać te kody które masz na wtryskach swoich

najważniejsze
dlaczego sądzicie że to nie wtryski do tego auta

elzabek
08-03-2011, 08:57
tak probowali kodowac ale sterownik nie zapisywal tych kodów...;/

elzabek
18-03-2011, 20:05
wtrysk zakodowany czujnik połozenia wałka wymieniony....problem nei rozwiazazny dalej do odcina...co robic?

Jendrekmak
19-03-2011, 17:39
problem nei rozwiazazny dalej do odcina...co robic?
pojechać do dobrego serwisu od układów wtryskowych.