PDA

Zobacz pełną wersję : Czyszczenie przepływomierza w 1.8 16V



Tomi
20-01-2005, 01:09
Objawy jakie miałem to:
1. Przyduszanie się na benzynie gdy dodawałem gazu
2. Na benzynie obroty ledwo przekraczały 4500 i zaczynały powolutku iść w górę, ale 5000 to już napewno nie możnabyło przekroczyć
3. Na LPG wchodzenie na obroty - w porządku, za to na niskich prędkościach obrotowych po dodaniu gazu - szarpnięcie- dopiero płynne przyspieszanie.

A więc co uczyniłem:
Wyjąłem przepływomierz (w środku widać w takim kanaliku przewodzik) i przeczyściłem go delikatnie małym pędzelkiem nasączonym w benzynie ekstrakcyjnej. Złożyłem wszystko do kupy iiiiiiii.....

DZIAŁA OK!!! Zero szarpania i mulenia. Teraz jestem zadowolony, a mechanik twierdził, że nic się nie da zrobić tylko trzeba przepływomierz wymienić!!!

Tauros
20-01-2005, 15:50
Mi Mondek tez nie chodzil tak jak powienien, wiec wzialem sie za przeczyszczenie przeplywomierza...Niestety nie moglem go odkrecic (nie mialem takiego klucza), wiec wzialem wyczyscilem go tak jak jest zalozony...Po czyszczeniu przeplywomierza Mondek chodzi tak jak dawniej :)

Tomi
21-01-2005, 12:02
Ale ja właśnie nie wiem czy dobrze zrobiłem, że przeczyściłem go benzyną ekstrakcyjną? W każdym bądź razie efekt jest. A Ty czym czyściłeś??

Tauros
21-01-2005, 21:21
Ale ja właśnie nie wiem czy dobrze zrobiłem, że przeczyściłem go benzyną ekstrakcyjną? W każdym bądź razie efekt jest. A Ty czym czyściłeś??
Rowniez benzyna ekstrakcyjna. Ktorys z klubowiczow wlasnie tym specyfikiem czyscil. Przetestowal u siebie i nie narzekal :) i polecal :wink:

Fredee
26-02-2005, 06:48
a ja poprostu za pierwszym razem popsikalem electrosolem - też działa.
Za drugim razem już benzyną extrakcyjną..:)
Pozdrawia :bigok: m

Ufo
21-01-2007, 02:17
mozna łatwiej- odkręcasz czarną pokrywę na przepływce i wyciągasz. Wszystko co trzeba masz na dłoni. Tylko tak dobrze wyczyścisz

krissol
21-01-2007, 09:14
Właśnie ... nie trzeba go zbytnio rozkręcać wystarczy "wyjąć" dwie śrubki odpowiednim "kluczem" i już... ja podałem mu spirytus - na pewno nie zostawia on żadnych "ochronnych" warstw... :banan:

qulek
21-01-2007, 10:42
Ja również czyściłem przepływkę i reset kompa potem i równiez było lepiej. Jednak pragnę dodac że mam przepływke w plastikowej obudowie - auto z 06.1998 i nie da się juz tak pieknie porozkrecać jak te starsze ale dostęp małym pedzelkiem jest wystarczający.
:beer: :beer: :beer: dla "sprzątających" swoje przepływki.

Tyberiusz
21-01-2007, 10:51
Objawy jakie miałem to:
1. Przyduszanie się na benzynie gdy dodawałem gazu
2. Na benzynie obroty ledwo przekraczały 4500 i zaczynały powolutku iść w górę, ale 5000 to już napewno nie możnabyło przekroczyć

mialem dokladnie to samo i rozniez pomoglo czyszczenie przeplywomierza :metal