PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] 5000RDS wyjście zmieniarki



burton
19-12-2005, 17:13
mam w radyjku niezagospodarowane wyjscie zmieniarki ale nie chce jej bo to przezytek. zastanawia mnie tematyka sygnalowa w tym wejsciu, jakies informacje czym wyzwalany jest sygnal podłączenia zmieniarki? fajnie byloby docelowo zbudowac interfejs na podlaczenie mp3playera. za wszelkie info dziekuje

lyssy
19-12-2005, 18:16
No to myślimy o tym samym :)
Spójrz sobie na www.mictronics.de/?page=cdc_proto#FordACP (http://www.mictronics.de/?page=cdc_proto#FordACP) - masz tam wszystkie potrzebne informacje, łącznie ze zmodyfikowanym softem do Yampp'a.
Ja na początek spróbuję "zaemulować" obecność zmieniarki żeby uaktywnić wejścia CD-IN. Tylko trzeba kawałek sprzętu wyrzeźbić...

pieciag
19-12-2005, 18:17
Szukałeś tutaj? http://www.studio24.prv.pl/
kablomania/OEM

burton
20-12-2005, 19:54
wlasnie o tym symulowaniu myslalem bo inaczej pokaze no disk:)))juz przegladam linki...

aniek
20-12-2005, 21:04
czyli jednak tak jak podejzewalem,
na poczatku wyslalem ze wystarczy podpiac sie pod odpowiednie kable ale widze ze to nei takie proste:-(

lyssy
10-01-2006, 09:08
No to wchodzimy w fazę testów emulatora :)
Tylko prośba: czy ktos mógłby zrobic fotkę wtyczki kabla do zmieniarki, tej która idzie w radio? Chciałbym zakupić stosowną ale nie wiem nawet jak to wygląda... A boję się wyjmować radio bo nie mam do niego kodu i jak się odepnie to... :wall:

BTW, burton - jakieś sukcesy?

lyssy
19-01-2006, 09:55
I udało się. :)

Wyrzeźbiłem emulator zmieniarki, podłączyłem do radia (Ford 5000) i - działa. Oczywiście wejście audio zostało odblokowane i można do niego podłączyć zewnętrzny sygnał, np. odtwarzacz MP3. Jakość dźwięku bardzo dobra (jak na moje ucho).

Soft do emulatora jest oparty na kodzie uzyskanym z podanych wcześniej linków - odpowiednio okrojony.

Pozostaje problem dopasowania sygnału wejściowego do potrzeb radia: ma ono wejścia różnicowe więc wypadałoby również różnicowo je sterować. Na tą chwilę wykorzystałem drivery linii DRV134 od TI - równie dobrze można złożyć to na paru wzmacniaczach... Efekt nie jest do końca taki jak bym chciał - trzeba bardzo mocno podkręcić głośność w radiu żeby poziom odsłuchu był dostateczny (ale nawet wtedy nic nie szumi, zakłóceń brak) - ale myślę że dodatkowy przedwzmacniacz załatwi sprawę. Może kto mocny w zagadnieniach audio coś poradzi...

Oczywiście mogę udostępnić kod i schemacik zainteresowanym. Planuję przepisać kod w asm - teraz jest w C, a to trochę przerost formy nad treścią...

zdzichop
19-01-2006, 15:24
Pracuj , pracuj, a ja czekam na efekty.
Mysle ,że dużo mondeomaniakow chciałoby usłyszeć MP3 przez 5000rds-a, ale ja w tym jestem ciemny jak tabaka w rogu

mikidr
19-01-2006, 16:29
I udało się. :)

Wyrzeźbiłem emulator zmieniarki, podłączyłem do radia (Ford 5000) i - działa. Oczywiście wejście audio zostało odblokowane i można do niego podłączyć zewnętrzny sygnał, np. odtwarzacz MP3. Jakość dźwięku bardzo dobra (jak na moje ucho).

Soft do emulatora jest oparty na kodzie uzyskanym z podanych wcześniej linków - odpowiednio okrojony.

Pozostaje problem dopasowania sygnału wejściowego do potrzeb radia: ma ono wejścia różnicowe więc wypadałoby również różnicowo je sterować. Na tą chwilę wykorzystałem drivery linii DRV134 od TI - równie dobrze można złożyć to na paru wzmacniaczach... Efekt nie jest do końca taki jak bym chciał - trzeba bardzo mocno podkręcić głośność w radiu żeby poziom odsłuchu był dostateczny (ale nawet wtedy nic nie szumi, zakłóceń brak) - ale myślę że dodatkowy przedwzmacniacz załatwi sprawę. Może kto mocny w zagadnieniach audio coś poradzi...

Oczywiście mogę udostępnić kod i schemacik zainteresowanym. Planuję przepisać kod w asm - teraz jest w C, a to trochę przerost formy nad treścią...

No to gratulacje :metal

Bardzo chetnie bym to tez u siebie wyprobowal wiec jak mozesz to przyslij schemat i kod do procka.

Jaki konkretnie mp3 playerek podlaczales ?

lyssy
19-01-2006, 20:04
Schemat wygeneruję i podeślę. Kod jest na ATMEGA32 ale ma raptem ze 3kB więc i w coś mniejszego wejdzie.

A MP3 playerek znanej firmy Princeton :)) - zwykłe wyjście słuchawkowe więc wymaga wzmocnienia i "konwersji" na sygnał różnicowy.

Już widzę że trzeba jeszcze dopracować stronę analogową - będe informował o postępach :) Docelowo to chyba powstanie urządzonko z wlotem na kabel zmieniarki z jednej i gniazdem Mini-Jack z drugiej...

zdzichop
19-01-2006, 22:21
Docelowo to chyba powstanie urządzonko z wlotem na kabel zmieniarki z jednej i gniazdem Mini-Jack z drugiej...
Dla takich pożalsięboże -elektronikow jak ja, to takie rozwiązanie byloby idealne :metal

mikidr
21-01-2006, 02:19
Schemat wygeneruję i podeślę. Kod jest na ATMEGA32 ale ma raptem ze 3kB więc i w coś mniejszego wejdzie.

A MP3 playerek znanej firmy Princeton :)) - zwykłe wyjście słuchawkowe więc wymaga wzmocnienia i "konwersji" na sygnał różnicowy.

Już widzę że trzeba jeszcze dopracować stronę analogową - będe informował o postępach :) Docelowo to chyba powstanie urządzonko z wlotem na kabel zmieniarki z jednej i gniazdem Mini-Jack z drugiej...

To moze ATmega8515 by wystarczyla w sumie wydajnosciowo jest to samo a jak kod ma 3 kb to spokojnie sie w nim zmiesci.

W takim razie widze, ze praktycznie kazdy playerek po malych modyfikacjach by sie nadawal :)

Ozontom
08-02-2018, 10:30
może ktoś ma schemat lub gotowy kabel do zmieniarki cyfrowej 14 pinowy do podłączenia do radia 6000cd RDS eon?