PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] opony falken-fk-452



wsciekly
05-03-2011, 00:08
Witam

ma ktoś takie japońskie wynalazki ??

http://www.opony.com/parametry-opony/falken-fk-452-205-50r17-93-y-xl

rustin
05-03-2011, 09:29
ponoć japońce słabe są jak się pytałem.za 400zł można kupić już coś lepszego chyba a japońce to po 200zł szt :)

Domelo
10-12-2011, 11:43
Wiem, że temat stary ale mogę się wypowiedzieć nt. tych opon, bo śmigaliśmy na nich w tym sezonie ;) Opony w rozmiarze 205/50/17 kupione do focusa...



ponoć japońce słabe są jak się pytałem.za 400zł można kupić już coś lepszego chyba a japońce to po 200zł szt

Za 400 zł z nówek nie kupi się nic lepszego (chodzi mi o rozmiar który podałem wyżej) Oponki świetnie trzymają, zarówno na mokrym jak i suchym, są bardzo ciche (aż w szoku byłem jak przesiedliśmy się z zimówek dunlopa) Poza tym bardzo fajnie prezentują się na aucie... Chwilowo były nawet zamontowane na mondku i jeździło się nim na nich jeszcze lepiej jak focusem ;) Baardzo polecam te opony, nie są to jakieś chinczyki, tylko porządne gumy Made in Japan :hmm:

tdci erg
15-12-2011, 23:55
mam 225/45/17 nawet ok pali wiecej niz na 205 50 r 17

Wit
16-12-2011, 11:24
Też mam takie letnie tylko 195/60/15 i są ok. Dobrze trzymają i nie są głośne.

Domelo
16-12-2011, 11:50
pali wiecej niz na 205 50 r 17

No, jednak szerokość 225 robi różnicę ;)

Mateusz1109
17-12-2011, 02:47
Miałem te Falkeny w swoim, rozmiar 215/40 R17 i polecam jak najbardziej... Znajomy ma w Signumie falkeny na 18" i tez sobie chwali...

Domelo
17-12-2011, 09:53
Ja byłem nieźle zdziwiony, gdy w jednym sklepie internetowym, gdzie je kupiliśmy, kilka dni po naszym zakupie już ich nie było, wszystkie wyprzedane, ale opinię miały bardzo dobrą ;)

mondziak2005
17-12-2011, 10:07
ja mam odmienne zdanie na temat falkena

ci co je u nas kupili nie bylo zadowoleni
14" 15" 16" serio nikt dobrego słowa nie powiedział , jak szybko zaczelismy nimi handlować tak szybko je oddalismy

Domelo
17-12-2011, 10:14
ci co je u nas kupili nie bylo zadowoleni
14" 15" 16" serio nikt dobrego słowa nie powiedział , jak szybko zaczelismy nimi handlować tak szybko je oddalismy

A na co się klienci skarżyli? Tak z ciekawości pytam ;)

mondziak2005
17-12-2011, 10:22
głosne słabo sie trzymaja i tu cytat "jakies dziwne sa" auto jakos dziwnie sie prowdzi
ja osobiscie nie miałem ich na aucie

Domelo
17-12-2011, 10:36
głosne

To ciekawe na jakich oponach wczesniej ta osoba jeździła :panna:



słabo sie trzymaja

Tak jest, ale tylko pod warunkiem, że są nie dogrzane i temperatura wynosi koło 4 stopni, wtedy, faktycznie nie trzymają, ale po rozgrzaniu jest ok.



auto jakos dziwnie sie prowdzi

:boshe:

rustin
17-12-2011, 22:04
skąd ty możesz wiedzieć jak się trzymają itd skoro nie prowadziłeś na nich auta :boshe:

Domelo
18-12-2011, 12:01
skąd ty możesz wiedzieć jak się trzymają itd skoro nie prowadziłeś na nich auta

Mieliśmy parę dość "ciekawych" sytuacji na drodzę i oponki wywiązały się znakomicie.

Poza tym nie wiem, może ja jestem "inny" ale czuję na miejscu pasażera, gdy auto wpada w poślizg.

boro
18-12-2011, 23:20
Ja byłem nieźle zdziwiony, gdy w jednym sklepie internetowym, gdzie je kupiliśmy, kilka dni po naszym zakupie już ich nie było, wszystkie wyprzedane
Cena?


ale opinię miały bardzo dobrą ;)
Frigo tez mają dobre opinie w necie...


ja mam odmienne zdanie na temat falkena
Ja również mimo, że na nich nie jeździłem.

Domelo
22-12-2011, 14:31
Cena?

teraz nie pamiętam, wiem, że trochę poniżej 400zł za sztukę (205/50/17)



Frigo tez mają dobre opinie w necie...

Nie było żadnych dębic w tym rozmiarze :los2:



Ja również mimo, że na nich nie jeździłem.

:boshe:

W Japonii czy w jeszcze paru innych miejscach na świecie falken to bardzo ceniona marka.

Ale powiem Wam że na lód i śnieg to się one nie nadają :los2: Mamy mieć zimówki do focusa (ale jeszcze nie mamy) I jeździmy jeszcze na tych oponach i trzeba przyznać, że na takiej nawierzchni kompletnie sobie nie radzą... Ale to nie zimówki, więc nie ma co wymagać :)

mondziak2005
22-12-2011, 17:12
Ale powiem Wam że na lód
raczej żadna sie nie nadaje chyba ze kolce wsadzisz :hehe:

rustin
22-12-2011, 17:36
Poza tym nie wiem, może ja jestem "inny" ale czuję na miejscu pasażera, gdy auto wpada w poślizg.
Już nie pierwszy raz wprowadzasz ludzi w błąd i siejesz zamęt. Nie tylko ja ci to mówię i nie pierwszy raz. Nie masz prawka, nie jeździłeś autem nigdy, nie masz nawet 18lat więc nie polecaj czegoś o czym nie masz pojęcia bo siedząc na miejscu pasażera to możesz sobie ocenić muzykę w radiu a nie jak auto się prowadzi:boshe:

Domelo
22-12-2011, 17:45
raczej żadna sie nie nadaje chyba ze kolce wsadzisz

No tak, ale dobra zimówka jakoś inaczej "działa" na lodzie niż opona letnia ;)



Już nie pierwszy raz wprowadzasz ludzi w błąd i siejesz zamęt

Ja sieje zamęt? :panna: To Ty go siejesz śledząc każdego posta którego napisałem :boshe:


a nie jak auto się prowadzi

Nigdy nie czułeś, jadąc na miejscu pasażera gdy auto wpada w poślizg? :boshe:

rustin
22-12-2011, 17:50
Nie muszę śledzić bo wszędzie piszesz taki głupoty. Jak wpadniesz w poślizg to i z tyłu na kanapie poczujesz a prowadzenie auta i jego zachowanie na danej oponie i nawierzchni to tylko kierowca, zrozum to w końcu i weź się za naukę w szkole a nie doradzanie innym o czym nie masz pojęcia.

Domelo
22-12-2011, 18:08
Nie muszę śledzić bo wszędzie piszesz taki głupoty. Jak wpadniesz w poślizg to i z tyłu na kanapie poczujesz

No i właśnie o to mi chodzi:boshe:



a prowadzenie auta i jego zachowanie na danej oponie i nawierzchni to tylko kierowca,

Nie musisz mi tego mówić :panna:



zrozum to w końcu i weź się za naukę w szkole a nie doradzanie innym o czym nie masz pojęcia.

Oceny mam w porządku, więc brać się nie muszę...

rustin
22-12-2011, 18:19
Dalej potwierdzasz że guzik wiesz i szkoda z tobą dyskutować. O czym mówisz że na poślizg czuć na siedzeniu i na tylnej kanapie co napisałem i że o to ci chodzi, a czy ty rozumiesz że jak wpadniesz w poślizg czy wpadasz to na jakich oponach byś nie jechał to bedziesz czuł a jak auto się zachowuje już nie tylko KIEROWCA więc weź już skończ pisać te brednie.

Domelo
22-12-2011, 18:25
a czy ty rozumiesz że jak wpadniesz w poślizg czy wpadasz to na jakich oponach byś nie jechał to bedziesz czuł

Takiego głupka ze mnie nie rób... Widać, że mnie nie rozumiesz :boshe:

Chodziło mi o to, że na tych oponach nawet na nawierzchni mokrej czy nawet po kałużach auto nie wpada w poślizg przy szybszej jeździe... Na kiepskiej oponie nie trudno o taki poślizg...

rustin
22-12-2011, 18:29
No Comment :boshe:

analyzator
22-12-2011, 19:22
czy ja dobrze widzę czy pasażer opowiada o prowadzeniu auta na danej oponie ?? ja mogę ją ocenić na podstawie wyglądu bieżnika - głośna, kiepska na wodę, pewnie dobra do upalania :) off top mode off.

Domelo
22-12-2011, 19:28
czy ja dobrze widzę czy pasażer opowiada o prowadzeniu auta na danej oponie ??

Nie każda opona trzyma się dobrze nawierzchni i chyba widać z miejsca pasażera zachowanie kierowcy w przypadku gdy auto zaczyna "myszkować"?...



ja mogę ją ocenić na podstawie wyglądu bieżnika - głośna, kiepska na wodę, pewnie dobra do upalania

:panna::panna::panna:

boro
23-12-2011, 01:52
Chodziło mi o to, że na tych oponach nawet na nawierzchni mokrej czy nawet po kałużach auto nie wpada w poślizg przy szybszej jeździe... Na kiepskiej oponie nie trudno o taki poślizg...
Na każdej oponie auto wpadnie w poślizg w kałuży. To tylko kwestia prędkości. Ale oczywiscie im lepsza opona (mająca bardziej skuteczny bieżnik w odprowadzaniu wody) tym szybciej można jechać. Choć to także kwestia samej szerokości opon - szersza opona będzie wpadała w aquaplaning szybciej niz węższa. Za to na szerszej oponie trudniej będzie wpaść w poślizg na mokrej nawierzchni niż na węższej, a i hamowanie na mokrym na szerszej oponie też będzie lepsze niz na węższej.

Domelo
23-12-2011, 11:53
Na każdej oponie auto wpadnie w poślizg w kałuży. To tylko kwestia prędkości. Ale oczywiscie im lepsza opona (mająca bardziej skuteczny bieżnik w odprowadzaniu wody) tym szybciej można jechać. Choć to także kwestia samej szerokości opon - szersza opona będzie wpadała w aquaplaning szybciej niz węższa. Za to na szerszej oponie trudniej będzie wpaść w poślizg na mokrej nawierzchni niż na węższej, a i hamowanie na mokrym na szerszej oponie też będzie lepsze niz na węższej.

Dokładnie o to mi chodzi :up:

Wiadomo jak się przesadzi, to nawet najlepsza opona straci przyczepność.

blackfly
25-12-2011, 15:37
ale tutaj chyba mielismy sie wypowiadac na temat falkena 452 czy to ja sie myle?

oponka bardzo dobra za bardzo dobre pieniadze. podchodzilem sceptycznie ale oceniam bardzo dobrze. lepiej niz toyo, michelin i wiele innych cenionych gum.

a Ci co mowia ze badziew to tak samo sie wypowiedza na temat hankooka vectus czy federal rs 595:) nigdy nie jezdizli, nigdy nie mieli ale maja najwiecej o powiedzenia. niestety na kazdym forum sa wszechwiedzacy rajdowcy ktorzy nigdy na torze nie byli, cale zycie na 14" przelatali ale wiedza ze gwint + 18 to beton i czolem sie w kierownice wali na kazdej dziurze:)

fala
25-12-2011, 21:13
na wiosnę zobaczymy czy 200koni(o ile uda się je uwolnić) utrzyma na drodze :skromny:

blackfly
25-12-2011, 21:51
175 w mini cooper s utrzymywalo to mysle ze i 200 w mondziaku da rade

boro
26-12-2011, 11:02
a Ci co mowia ze badziew to tak samo sie wypowiedza na temat hankooka vectus czy federal rs 595:) nigdy nie jezdizli, nigdy nie mieli ale maja najwiecej o powiedzenia
Dobra, pokaż choćby jeden test (obojętne przez kogo robiony) w którym te Falkeny albo jakikolwiek inny model Falkena byłby chociaż w czołówce.

blackfly
26-12-2011, 11:23
zacznijmy od tego ze tych opon nie ma w testach tak samo jak toyo i calej reszt. poza tym testy sa oplacane i sponsorowane wiec nie widze tam zadnych obiektywnych wynikow. co wiecej w testach patrza na scieralnosc, glosnosc, komfort podrozowania i wiele innych czynnikow ktore nie maja wiekszego wplywu na to czy opona jest dobra czy nie. dla mnie dobra opona to taka ktora sie klei do asfaltu na mokrym i suchym. nie interesuje mnie czy jest glosna czy cicha, czy dobrze trzyma na lodzie bo od tego sa zimowki.

poza tym nie podpieraj sie testami. chcesz cos sprawdzac testowac to wyjedz na tor i sprawdz. silnik masz niczego sobie to mozesz testowac.

Domelo
26-12-2011, 11:41
nigdy nie jezdizli, nigdy nie mieli ale maja najwiecej o powiedzenia. niestety na kazdym forum sa wszechwiedzacy rajdowcy ktorzy nigdy na torze nie byli, cale zycie na 14" przelatali ale wiedza ze gwint + 18 to beton i czolem sie w kierownice wali na kazdej dziurze

Dokładnie :up:



na wiosnę zobaczymy czy 200koni(o ile uda się je uwolnić) utrzyma na drodze

Spokojnie dadzą radę :)



Dobra, pokaż choćby jeden test (obojętne przez kogo robiony) w którym te Falkeny albo jakikolwiek inny model Falkena byłby chociaż w czołówce.

Jeśli miałby to być polski test, to powiem tylko tyle, że większość polaków, nawet nie wie, że istnieje taka marka :boshe:



poza tym testy sa oplacane i sponsorowane wiec nie widze tam zadnych obiektywnych wynikow.

Dokładnie i tak jest w przypadku każdego testu, a nie tylko opon.

boro
26-12-2011, 12:02
zacznijmy od tego ze tych opon nie ma w testach tak samo jak toyo i calej reszt

Są. Choćby tutaj http://www.testberichte.de/preisvergleich/level4_auto_motor_und_sport_38397.html
Hankooków nie ma w testach? Też są i wypadają o niebo lepiej niż Falkeny. Toyo również są.


poza tym testy sa oplacane i sponsorowane wiec nie widze tam zadnych obiektywnych wynikow
Stara i niczym nie poparta śpiewka.


co wiecej w testach patrza na scieralnosc, glosnosc, komfort podrozowania i wiele innych czynnikow ktore nie maja wiekszego wplywu na to czy opona jest dobra czy nie
Zgodzę się z tym, że patrzą na wiele różnych czynników, ale poza tymi o których piszesz patrzą także na te, które mają bezpośrednie przełożenie na jazdę.


poza tym nie podpieraj sie testami. chcesz cos sprawdzac testowac to wyjedz na tor i sprawdz. silnik masz niczego sobie to mozesz testowac.
A czym się mam podpierać przed zakupem? Tymi bzdurami wypisywanymi w necie? No i czym na ten tor mam jechać? Kanapowym kombi? To nie jest auto na tor tylko auto służące do w miarę szybkiego i komfortowego przemieszczania się z punktu A do punktu B najlepiej jeszcze po autostradzie.

blackfly
26-12-2011, 12:07
to zapytam inaczej, jechales choc raz w zyiu na tych falkenach?

widzisz mowisz ze hankook wypada dobrze, a ja mam hankook optimo ktore dostalem do samochodu i nie powiem zadnego dobrego slowa o tej oponie. za to jezdzilem kiedys na vectusach i uwazam to za swietne opony.

boro
26-12-2011, 22:18
to zapytam inaczej, jechales choc raz w zyiu na tych falkenach?
Nie. I szczerze powiedziawszy nie kupiłbym ich. Dlaczego? Bo 1600 zł/kpl to jest zbyt duża kwota (przynajmniej dla mnie), żeby kupować opony, które bardzo słabo wypadaja w testach. To według mnie za dużo pieniędzy, żeby ryzykować i juz po zakupie przekonywać sie na własnej skórze czy aby rzeczywiście to, co piszą w necie było prawdą czy nie. Więc nawet gdyby te Falkeny miałe dobre opinie wsród użytkowników osobiście wolałbym dołożyc jeszcze 100 zł/szt i kupić coś, co chociażby teoretycznie daje wiekszą szansę zadowolenia w czasie użytkowania.


widzisz mowisz ze hankook wypada dobrze, a ja mam hankook optimo ktore dostalem do samochodu i nie powiem zadnego dobrego slowa o tej oponie. za to jezdzilem kiedys na vectusach i uwazam to za swietne opony.
Jeśli mówimy o Hankookach, to nie Vectus tylko Ventus :)
A skoro pisałeś wcześniej o Ventusach, to ja też pisałem o Ventusach (np. S1 Evo czy V12 Evo), a nie o Optimo. Chociaż Hankooki generalnie nie są złe więc i te Optimo też nie powinny być. Tylko zależy jaki model tych Optimo masz?

blackfly
26-12-2011, 22:28
Nie. I szczerze powiedziawszy nie kupiłbym ich.
no to raczej nie mamy o czym dyskutowac.

Ventus
oczywiste literowka, dokladnie S1 mi chodzilo.

nie wiem jakie to optimo bo mam je schowane w garazu a nie mam sie do nich jak dostac bo sam na samym koncu a mam 5 kompletow kol. w kazdym razie w hyundaiu i30 byly na pierwszy montaz i nie powiem o nich dobrego slowa. po prostu sie slizgaja jakbym po lodzie jezdzil. oczywiscie na suchym jest znosnie ale wystarczy troche wody. tam samo debica frigo 2, niestety firma nie funduje lepszych opon. nie wiem skad te pozytywne opinie na necie bo jak dla mnie to tragiczna opona.

boro
26-12-2011, 22:53
w kazdym razie w hyundaiu i30 byly na pierwszy montaz
Pewnie K406 bo to nie tylko fabryczne wyposażenie Hyundaia, ale także Kia.



tam samo debica frigo 2, niestety firma nie funduje lepszych opon. nie wiem skad te pozytywne opinie na necie bo jak dla mnie to tragiczna opona.
No i dokładnie o tym piszę - że opinie w necie nijak się mają do rzeczywistosci. Jeśli chodzi o Frigo to w 100% podzielam Twoje zdanie. Jak sam widzisz jednemu ta opona bardzo pasuje, a inny uważa ją za tragiczną. Więc jak można dokonywać zakupu opon na podstawie tak rozbieżnych opinii?

blackfly
26-12-2011, 22:57
boro ja sie tym nie sugeruje ale jako osoba ktora jezdzila na falkenach chce ludziom otworzyc oczy bo to naprade bardzo dobra opona co wiecej duzo lepsza niz michelin primacy pilot czy dunlop sp01.

co do optimo to przypatrzylem sie zdjecia bieznika i mam k415