PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Trzęsie kierownicą podaczas przyspieszania



maximdj1
07-03-2011, 17:46
Witam Kolegów.

Od dłuższego czasu nurtuje mnie fakt drgań kierownicy i nie tylko bo tez przodem auta podczas dynamicznego przyspieszania w zakresie 90-110km/h Nie wiem czym to moze być spowodwane.

Miałem przegląd a ASO i nic nie wyszło oprocz tych tarcz z przodu do wymiany o ktorych juz wiedziałem wcześniej bo są drgania przy mocniejszym hamowaniu przy większej prędkości.

Czy te drgania moga być Właśnie od tarcz hamulcowych??? Czy one mogą oddziaływać na auto podczas przyspieszania????


Co Wy na to???? :nie wiem: [/list]
Dodam jeszcze że geometria zrobiona koła wyważone na 100% oprocz tarcz i tulei poprzecznych przy tylnim zawieszeniu nie mam nic do wymiany, tuleje dlatego bo auto myszkuje na drobnych nierownosciach -czuć uciekanie na boki

rednaxelA
07-03-2011, 18:07
Jak przy przyspieszaniu czy przy hamowaniu silnikiem telepie przodem to zwykle przegub.

Nie chrupie nic z przodu przy ruszaniu na skreconych kołach?

Jak nie to pewnie srodkowy przegub na długiej półośce.

maximdj1
07-03-2011, 21:56
NO FAKT PRZY SKRECIE TROCHE CHRUPIE WIEC TO PEWNIE PRZEGUB????

kusiciel3
07-03-2011, 22:08
Mi w mk2 przy porządnym butowaniu też trzęsło aż czasem tracił przyczepność ... diagnoza :krzywe felgi ......
Ale skoro przy skręcie chrupie to przegub wydaje się bardziej prawdopodobny .

pawelszakal
07-03-2011, 22:19
Mi w mk2 przy porządnym butowaniu też trzęsło aż czasem tracił przyczepność ... diagnoza :krzywe felgi ......
Ale skoro przy skręcie chrupie to przegub wydaje się bardziej prawdopodobny .

Tez mialem trzesiawke od 110 w gore. Po zakupie nowych felg objaw ustapil.

AKuba
02-06-2011, 15:33
tuleje dlatego bo auto myszkuje na drobnych nierownosciach -czuć uciekanie na boki

Czy to sie potwierdziło? Mnie wyrzuca lewo -prawo z kolein i wiem dlaczego.

Oswobodzony
06-06-2011, 16:41
Witam Kolegów.

Od dłuższego czasu nurtuje mnie fakt drgań kierownicy i nie tylko bo tez przodem auta podczas dynamicznego przyspieszania w zakresie 90-110km/h Nie wiem czym to moze być spowodwane.

Miałem przegląd a ASO i nic nie wyszło oprocz tych tarcz z przodu do wymiany o ktorych juz wiedziałem wcześniej bo są drgania przy mocniejszym hamowaniu przy większej prędkości.

Czy te drgania moga być Właśnie od tarcz hamulcowych??? Czy one mogą oddziaływać na auto podczas przyspieszania????


Co Wy na to???? :nie wiem: [/list]
Dodam jeszcze że geometria zrobiona koła wyważone na 100% oprocz tarcz i tulei poprzecznych przy tylnim zawieszeniu nie mam nic do wymiany, tuleje dlatego bo auto myszkuje na drobnych nierownosciach -czuć uciekanie na boki

Miałem takie same objawy , wszystko ustąpiło po regeneracji prawej półosi - luz na krzyżaku

pawpor
06-06-2011, 17:17
Potwierdzam, luzy na krzyżaku i czasami kielich do zrobienia