PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] lepsze głośniki w oryginalne miejsca?



MAG
20-12-2005, 20:33
Witam

Czy ktoś przerabiał temat montażu lepszych głośników w fabryczne miejsca do kombi MkII?

rc23
20-12-2005, 21:54
odnośnie pytania to gdzieś tak ze sto razy było o tym na forum polecam opcję "szukaj"
wypełnij profil tj. jakie auto i gdzie mieszkasz bo inaczej niewielu Tobie odpowie

rafek
21-12-2005, 16:33
ja mam Hertz 165mm DECI i ramki z mdf aktualnie do sprzedazy i do tego twetery i zwrotniczki

gabson
27-12-2005, 19:07
Ile sobie liczysz za komplecik????

Pozdrawiam
Gabson

Pseudokibic
10-01-2006, 10:28
Witam

Czy ktoś przerabiał temat montażu lepszych głośników w fabryczne miejsca do kombi MkII?

Ja :banan: :metal

Wstawilem sobie na przod Lanzary VX573 a fabryczne przednie przenioslem na tyl.

Z fabrycznymi byla taka historia, ze slyszalem wyrazna roznice w obecnosci wysokich tonow (z przodu byly a z tylu nie). Po rozebraniu okazalo sie ze tu i tu sa fordowskie "papierowki", ale dopiero po uwaznym przyjrzeniu okazalo sie ze przednie maja szerszy "srodek" - cos jakby wspolosiowy glosnik wysokotonowy ale tak czy inaczej tylne oryginaly graly tylko basem a przednie mialy rowniez troche wysokich tonow. Wiec papierowki z przodu dalem na tyl. No i teraz caly zestaw gra calkiem O.K.

No i wstawilem sobie oryginalna fordowska zmieniarke (350 PLN na allegro z oryginalnym kablem), mam sterowanie joystickiem przy kierownicy i radyjko 6000cd.

I nic mi wiecej nie trzeba, no moze kiedys wstawie sobie jakies bardziej basujace Pyle na tyl.

Piotr

elmo
10-01-2006, 10:52
szanowni panowie a jaka jest glebokosc montazowa(fabryczna) w drzwiach przednich chce wrzucic niedlugo glosniczki na przod (mk1)pozdro
:) :beer:

rafek
10-01-2006, 12:19
pojecia nie mam ale te moje hertze pasuja idealnie ale zara sprawdze ile maja fabryczne glebokosci no i mają 7 cm a moje hertze sa napewno ze 2 cm głebsze i mam je do sprzedania

airzocho
13-01-2006, 12:35
Plastikowe adaptory do montarzu głośników 165mm dostaniesz w norauto, MediaMarkcie lub sklepie caraudio.
Jeśli kupisz jajka w oryginalnym fordowskim rozmiarze to też załóż podkładke z plastiku lub mdf, bo jak przykrecisz do blachy to powyginasz kosze głośników.

rafek
13-01-2006, 12:52
plastikowe mówisz ?? a slyszałeś jak taki plasticzek wpada w rezonans z blacha samochodu ?? plastik to szajs tylko MDF

airzocho
14-01-2006, 01:20
Rozumiem,ze chodzilo Ci o to,ze plastik bedzie zbyt miekki i bedzie drzal przy balsze.
To mozliwe dlatego trzeba przy kupnie zwrocic uwage na sztywnosc takiego adaptora no i najlepiej zeby byl on dedykowany dla danego autka. Wtedy powinien dobrze przylegac do blachy i nie drzec. Jak bedzie sztywny a nie bedzie dobrze przylegal to tez bedzie brzeczal.

Ja zamontowałem sobie własnie taki plastik z norauto.
Jest dobrze przykręcony i wystarczająco sztywny. Nie ma mowy o żadnym rezonansie.
Plastiki sa w sklepie za 15zl, a mdf musisz sam sobie wyciac, wypofilowac, jak bedzie za gruby to nie zalozysz tapicerki, jak za cienki to zbyt giętki i nie ochroni kosza glosnika przed wygieciem.

Zgadzam sie z faktem,ze adaptor z mdf jest lepszy niz plastik z tym,ze trzeba wlozyc w niego wiele wiecej pracy i miec duzo wiecej wiedzy.

elmo
14-01-2006, 10:41
i mam je do sprzedania
a ile za taki komplecik kolega sobie zyczy :)

damiaanos
14-01-2006, 13:23
wogóle to mam takie pytanie

jaki jest standardowy rozmiar głosników w mk 2 na przodzie a jaki na tyle chodzi mi o wymiary .. bo chcialbym sie wziasc za moje audio ..

tak przy okazji ma ktos z kolegow do opchniecia zmieniarke cd .. do seryjniaka 5000 cos tam montowanego w mk 2 pozdrawiam

airzocho
14-01-2006, 20:43
Z tego co pamiętam, to oryginalne fordowskie głośniki mają rozmiar 5x7" (średnie jajka). Wydaje mi się,że z przodu i z tyłu jest ten sam rozmiar.

Jak chcesz takie zamontować to w gre wchodza tylko głośniki coaxialne (tweeter na srodku glosnika) Wiem,że robi takie JBL, Hertz, Lanzar i kilka innych.
Jeśli poważnie myślisz o audio to moim zdaniem w gre wchodzi tylko zestaw głośnikowy z odseparowanym tweeterem, a z tego co sie orientuję to w rozmiarze 5x7" takich nie robia. Trzeba założyć adaptory z 5x7" -> 165mm i zamontować coś okrągłego :))

damiaanos
14-01-2006, 20:51
a co sądzicie panowie o takich głośniczkach na przod do MK II

http://jtp.ldc.pl/JTP/car_audio/oferta/index.php?cat_id=&man_id=&prod_id=2244

one idealnie beda pasowac w miejsce tamtych seryjnych ?

pzdr i prosze o odp

damian

pawulon
14-01-2006, 20:55
Co do tego że zagraja lepiej jak fabryczne to nie ma wątpliwości. Ale nie osiągniesz efekktu jak przy odseparowanym systemie. Głośniki wysokotonowe musza być zanstalowane wyżej.

airzocho
14-01-2006, 21:04
Taa :metal
Głosnikom Infinity zawsze mówię tak. Kiedyś miałem głośniki tej firmy i mogę tylko polecić.
Nie wiem tylko jak infinity, bo JBL (ten sam koncern, inna marka, co nie znaczy,że głośniki takie same) wypuszcza ostatnie serie powiedzmy sobie, dość "prądożerne" i żeby poruszyć 165mm głośniczki nie pomogło najnowsze radio alpiny i trzeba bylo zalozyc wzmaka. 130mm grały dobrze bez wzmaka.

Te infinity mają moc znamionową 60W więc uważam, że mogą troszkę "charczeć" bez wzmaka jeśli będziesz chciał słuchać bardzo głośno.

Tylko i tak, mimo,że rozmiar ten sam, pod głośnik musisz założyć dystans żeby nie wygiąć kosza.

rafek
14-01-2006, 22:13
i mam je do sprzedania
a ile za taki komplecik kolega sobie zyczy :) mam swoje HERTz 165 i odsprzedam je za 300 zł wraz z adaptorami MDF , kupilem je w październiku i maja jeszcze 1.5 roku gwarancji , sa to Twetery+zwrotnice i Wofery+zwrotnice jesli interesuje do na gg prosze

rafek
14-01-2006, 22:14
i mam je do sprzedania
a ile za taki komplecik kolega sobie zyczy :) mam swoje HERTz 165 i odsprzedam je za 300 zł wraz z adaptorami MDF , kupilem je w październiku i maja jeszcze 1.5 roku gwarancji , sa to Twetery+zwrotnice i Wofery+zwrotnice jesli interesuje do na gg prosze
paru kolegów słuchało ich na zlocie w konkursie Car-Audio wiec jesli pamietaja mogą sie wypowiedzieć

damiaanos
14-01-2006, 23:37
za 300 zł wraz z adaptorami MDF , kupilem je w październiku i maja jeszcze 1.5 roku gwarancji , sa to Twetery+zwrotnice i Wofery+zwrotnice jesli interesuje do na gg prosze[/quote]
paru kolegów słuchało ich na zlocie w konkursie Car-Audio wiec jesli pamietaja mogą sie wypowiedzieć[/quote]

jak mozesz zrob fote tego sprzetu albo powiedz mi czy to to samo co w tym linku http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79958292

rafek
15-01-2006, 19:22
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=80703594 jesli interesuje plus oczywiście redukcje z mdf , cena jak mówiłem