PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Kicha, prycha, strzela i nie ma mocy



Adammus
09-03-2011, 18:26
Mondeo Mk1 1,8 instalacja (może to śmieszne) podciśnieniowa (już takiego kupiłem). Reduktor nowy Lovato zakładany 6 miesięcy temu u gazownika. Jest problem. Ostatnio na gazie dodaję gazu to zaczyna strzelać, kichać i to nieraz bardzo mocno. Jak zaczęło się psuć zainteresowałem się układem gazowym i co się okazało, Mechanik w serwisie LPG nie założył mi przy wymianie elektrozaworu z filtrem który mu dałem w zestawie ://///... Kable i świece wymieniane razem przy wymianie reduktora.

Moje pytanie brzmi: Czy reduktor już do wymiany? Czy coś się poważniejszego przez to uszkodziło? Czy może po prostu jest zapchany a może kupić zestaw naprawczy? Oczywiście kupiłem nowy elektrozawór z filtrem i pojadę za parę dni i będę patrzeć na ręce jak mi go zakładają....

Ale co zrobić z tym strzelaniem?
Wcześniej działała idealnie instalacja po wymianie reduktora..

POMOCY..

Dołącze jeszcze do tematu fakt że gasł mi na jałowym na benzynie. Po wymianie bocznika przestał gasnąć ale bardzo nierówno chodzi ... Co może być z tym?

harnas1515
09-03-2011, 20:26
Sprawdzić dokładnie dolot. Prawdopodobnie lewe powietrze.



a może kupić zestaw naprawczy?
reduktor zostaw w spokoju.

Wystrzały są od błędów zapłonowych.
Świece, kable, cewka.

Zajął bym się świecami bo to cała przyczyna. Moim zdaniem :)

Netoper
09-03-2011, 20:34
W pierwszej kolejności zapłon jak Harnaś napisał,
ewentualnie uboga mieszanka bo gdzieś lewe powietrze się sysa albo reduktor za mało gazu podaje.
A jak są strzały to lubią sobie podciśnienia spadać i wtedy galopkiem świeczki są wypalane na amen.

Adammus
10-03-2011, 00:08
Posprawdzam w weekend, to się nie stało nagle.
Zaczynał kichać lekko, potem coraz częściej i częściej, teraz non-stop..

Dodano po 25 min.:

Czyli na benzynie może być ten sam problem co na gazie? Wypalone świece by spowodowały nierówną pracę na jałowym na benzynie?

Netoper
10-03-2011, 00:13
Czyli na benzynie może być ten sam problem co na gazie? Wypalone świece by spowodowały nierówną pracę na jałowym na benzynie?
W początkowej fazie klękania świeczek na benie można wcale tego nie odczuć, ale jak już klękną do odpowiedniego poziomu to i na benie się odczuwa.
LPG ma większe wymagania do sprawnego układu WN i na gazie zaczynają początkowo wychodzić usterki WN a później i na PB są odczuwalne.

LaBobas
10-03-2011, 10:25
A jak jeździ na pb?Ok?.Nie przerywa?Zrób porządek z pracą silnika na pb.Najlepiej to podłączyć pod kompa i zobaczyć czy są jakieś błędy.Ja bym jeszcze sprawdził mikser jak jest załozony,czy równo przylega do przepustnicy,czy się nie przekręcil.

Netoper
10-03-2011, 14:23
Najlepiej zdjąć miksera oczyścić ze starego uszczelnienia i na nowym zamontować.
Niby silikon długo wytrzymuje ale pracuje w ciężkawych warunkach od mocnych minusów do 100 stopni potrafi się pod maską zrobić i mogą się pojawić nieszczelności.

Adammus
10-03-2011, 17:27
Panowie mieliście racje co do podciśnienia, za silnikiem jedno podciśnienie spadło. Teraz pracuje idealnie równo na PB i LPG tylko że jak przełączę na LPG to dalej mi strzeli jak mu dam kopa, a jak strzeli to to podciśnienie od razu mi spada. Pozostaje rozwiązać problem ze strzelaniem a z pracą silnika na jałowym już nie. Na benzynie nic nie przerywa.
Jakieś sugestie?

harnas1515
10-03-2011, 20:11
Jakieś sugestie?
WN
świece na pewno, może na tym się skończy

Netoper
10-03-2011, 22:28
Jakieś sugestie?

Wypalone świeczki, i modlić się żeby przewody WN nie były też do wymiany.

Optysio
11-03-2011, 19:29
Przy takich objawach to świece i przewody do wymiany. Przerabiałem osobiście. najpierw poszły świece do wymiany. Prychanie i strzelanie zmniejszyły się, ale nie ustąpiły. Przejeździłem tak ok. 500km. Zdecydowałem się wymienić kable WN, świece niestety też musiałem zmienić, bo tamte zostały załatwione. Wszystko wtedy wróciło do normy. Po wymianie zrobiłem 11kkm i spokój do tej pory.

kamilesp
12-03-2011, 13:08
Podpisuje sie do opini kolegow. Zdecydowanie swiece lub WN. Zacznij od swiec bo taniej ;)

Adammus
14-03-2011, 01:08
Świeczki oryginalne platynowe motorcrafta zamówiłem, jeśli objawy nie ustąpią to kupuję też jakieś dobre kable WN.

Optysio
14-03-2011, 11:28
Ja bym radził od razu kable wymienić. U mnie były walnięte świeczki i później okazało się, że przewody też. Po wymianie samych świeczek pojeździłem trochę i przewody je załatwiły. Później zmieniałem i świeczki i przewody. Czyli o jeden komplet świeczek byłem do tyłu.

Adammus
19-03-2011, 18:25
Świece wymieniłem na te co napisałem wczesniej platynowe, żadnych zmian a powiedziałbym wręcz że jeszcze gorzej... Zostają więc kable? Na benzynie też zaczął przerywać już

marcin840429
19-03-2011, 19:55
kolego miałem ten sam problem sprawdź podciśnienie zwłaszcza ten przewód który idzie pod cewką do przepustnicy mi spadł z przepustnicy i też szalał,gasł,strzelał i ogólnie cuda sie działy a teraz złoto

Adammus
20-03-2011, 21:37
Podciśnienia sprawdzone wcześniej mi spadały teraz je przymocowałem i jest ok z podciśnieniami. Ale dalej jest problem ze strzelaniem i nierówną pracą silnika, na benzynie też.

Netoper
21-03-2011, 18:21
Ale dalej jest problem ze strzelaniem i nierówną pracą silnika, na benzynie też.
No to mogło po ciągnąć przewody a nawet cewkę,
Zagadaj do kogoś z Twoich okolic żeby Ci na parę chwil przewodów i cewki użyczył wtedy będzie wiadomo co klękło, żeby nie potrzebnie nie wymieniać.

Adammus
25-03-2011, 16:49
Nowe kable rozwiązały całkowicie problem strzelania i nierównej pracy :) ale jest inny problem ...
Podczas dłuższego postoju na biegu jałowym lub też poruszanie się w zakorkowanym miejscu tak po 3-4 minutach nie można wręcz ruszyć samochód całkowicie traci moc.. Dopiero ponowne odpalenie rozwiązuje problem.
Może wiecie coś na ten temat?

Netoper
25-03-2011, 16:56
A reduktor ile ma przelatane? filtr ciekłej dawno wymieniany?
Smoła z reduktora była kiedykolwiek upuszczana?
Może krokowy zasypia, trza by było jeszcze sprawdzić regulację/ustawienia kuchenki.

Adammus
26-03-2011, 02:31
Reduktor ma dosłownie 7 tyś przelatane, niedawno nowy wymieniany. Brak filtra fazy ciekłej.. Smoła? Nic mi o tym nie wiadomo. Krokowy całkiem możliwe.. Na razie nie mam czasu jeździć po fachowcach .. :(

Netoper
28-03-2011, 04:43
Brak filtra fazy ciekłej.
No to go załóż bo możliwe że reduktor już zajechany.