PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] pytanie o sprezyny firmy GH..



MrocznySzewc
11-03-2011, 18:18
Jak w temacie, czy ktoś zna tę firmę? Jeździł ktoś na tym? Są bardzo tanie i dlatego mi podpadają ale ogólnie ludzie mówią, że są całkiem ok...

http://moto.allegro.pl/sprezyny-ford-mondeo-96-00-kombi-tyl-gh-222510-i1455953516.html

http://moto.allegro.pl/nowe-sprezyny-ford-mondeo-kombi-96-00-tyl-z-gh-i1457243987.html

Powiedzcie co wiecie! pliiisss... :D

Smugg69
11-03-2011, 19:11
Kolega założył w vectrze i...nic złego się nie stało :D
Nie narzekał, ale co do ich trwałości to nie wiem, bo autko już sprzedane.

Skyline15
11-03-2011, 19:54
Ja kupiłem na szybko GH na przód - zmusiła mnie sytuacja.. I powiem szczerze jestem zadowolony wszystko z nimi ok.
Także w niedługim czasie kupie i tylne :metal2:

Stasio1948
11-03-2011, 21:41
Ja mam w moim kombi z tyłu sprężyny GH kupione w Record 42 z tym że ja kupiłem wzmacniane ze względu na holowanie kampingu.Mam je założone pół roku i na razie OK

MrocznySzewc
12-03-2011, 01:10
A masz może jakiś numer części lub nazwę tych sprężyn wzmacnianych? Jak komfort jazdy na nich? Nie jest twardy samochód? Mi chodzi o to żeby był miękki a i dość wytrzymały bo worze duże ilości ulotek, co przekłada się na naprawdę duże ciężary...

Stasio1948
12-03-2011, 21:52
A masz może jakiś numer części lub nazwę tych sprężyn wzmacnianych? Jak komfort jazdy na nich? Nie jest twardy samochód? Mi chodzi o to żeby był miękki a i dość wytrzymały bo worze duże ilości ulotek, co przekłada się na naprawdę duże ciężary...
Numeru części nie mam,kupiłem je na aukcji Allegro nr.1289492173.Auto stoi tyłem wyżej i jest twardsze,można więcej załadować choć komfort przy pustym bagażniku nieznacznie pogorszył się.

janek_d69
01-04-2012, 17:07
witam jeśli ktoś chce znać opinie o sprężynkach GH to nie sie co obawiać kiepskiej jakości czy wybrakowania, można napisać o nich to że na pewno są tańsze od oryginałów:)pyzatym są twardsze spowodowane jest to chyba grubszym drutem wg. mojej suwmiarki maja 14,4mm a oryginał ma 14 pisze oczywiście o mondku mk2 hatchback TD:)a sprężynki są na przedniej osi wraz z amorkami też GH mogę powiedzieć też że teraz autko jest stabilniejsze a co ciekawsze podniosło sie dość znacznie jeśli interesuje kogoś zdjęcie jak to wygląda mogę wysłać Emilem pisać na PW:)

Gracjanno
06-01-2013, 17:41
Zakupiłem spręzyny GH do swojego Mondka kombi na tył. z tego co mierzyłem miały 12,6 mm niby wzmacniane. Zrobiłem 500-550 km , od wymiany mineło 3 dni, narazie nie narzekam, tył się utwardził, podniósł, komfort praktycznie ten sam. Sprężyny porządnie wykonane.

Tycak
08-01-2013, 00:22
sprężyny GH kupione w Record 42
ODRADZAM
Kupiłem do drugiego samochodu (Fiat Punto II) dwa komplety. Jeden na przód, drugi na tył.
Te na tylną oś są ok ale przednie nie wymiarowe - za szerokie.
Obcierają o nadkole przy każdym minimalnym skręcie kierownicą, wydają wtedy taki nie przyjemny dźwięk. Jutro nagram filmik to zobaczysz. Mechanik próbował je założyć na różne sposoby (chociaż sam stwierdził, że to absurd bo bardzo dobrze wie jak się montuje sprężyny i od pierwszego razu były zamontowane poprawnie ale dla pewności spróbował jeszcze na odwrót).
Miałem je reklamować, niestety po 20min rozmowy z Panem z działu reklamacji zrezygnowałem.
Pewnie wydałbym tylko na przesyłkę w obie strony.
Gość pozjadał wszystkie rozumy, nawet nie miał towaru w ręce ale od razu wiedział, że wina leży po stronie mechanika, a nie po stronie sprężyn. Rozmowa brzmiała tak, że od razu wiedziałem o negatywnym rozpatrzeniu reklamacji oraz poinformował o braku możliwości zwrotu pieniędzy - tylko wymiana na nowy towar do której i tak by nawet nie doszło.
Jego arogancja i tupet mocno wyczuwalne podczas rozmowy prawie doprowadziły mnie od furii :boshe:
Nawet nie było sensu ich wysyłać tam i się denerwować oraz tracić kasę na wysyłki szczególnie zwracając uwagę na ich cenę (coś ok. 120-130zł wyszedł kpl. na przód) czyli koszty wysyłki wyszyły by jakieś 1/4 wartości towaru.
Nie chciałem się denerwować i tracić kasy szczególnie, że mechanik też za darmo nic nie robi i trzeba byłoby mu zapłacić za demontaż i znów za montaż nowych (a co z samochodem? przecież nie stałby tam na podnośniku przez 2-4tyg zanim rozpatrzyliby reklamacje :panna: )
Wystawiłem im neutrala to się odwdzięczyli tym samym psując mi mój piękny wynik 100% pozytywnych komentarzy :zly::ass::getsome::masz_problem::bicz::viking:

maciek666157
08-01-2013, 07:48
Zalozylem takie do tylu.Pasuja idealnie.Z racji,ze stare byly zuzyta,autkoo na nowych sie utwardzilo,ale czy one sa az takie wzmacniane to nie wiem.Latam na nich juz prawie rok i jest ok

Wysłane z mojego U20i za pomocą Tapatalk