PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Wtryski-Regeneracja-Problem



dartro
11-03-2011, 23:47
Witam .Pod koniec ubiegłego roku regenerowałem wtryski w serwisie Boscha -Włoch w Skrobowie k. Lubartowa.
Naprawili 4xwtryski-wymiana zaworków +filtr=1800zł.
Jako gwarancję dostałem świstek z pieczątką szefa i opisem operacji, na pełną na fakturze chciał 22%Vat extra.
Zapewniał ,że pompa jest ok. zbiornika nie czyścił , stwierdził,że nie ma potrzeby. Jako zalecenia 0,2l mixolu na zbiornik przy każdym tankowaniu to i 100tysi km pojeździ.
Radość moja nie trwała jednak długo .Po przejechaniu ok. 3tys km znowu
zabłysła sprężynka przy gwałtownym przyspieszaniu.
Telefon do serwisu - przyjeżdżać, od razu zasugerował o złym paliwie itd..
Wymontowano wtryski, uczestniczyłem w oględzinach, wszystkie zapchane opiłkami, jeden zaworek zniszczony .
Nie było już mowy o gwarancji a przyczyną jest pompa .
Moim zdaniem poprzednia naprawa została źle przeprowadzona i nie zdiagnozowano przyczyny uszkodzenia wtrysków .
Zostałem z padniętymi wtryskami, pompą i minus 1800 z kieszeni.
Może ktoś z kolegów podpowie czy mam jakieś szanse na drodze prawnej dochodzić swoich praw ?

Boblo
12-03-2011, 00:28
Jak Ci dał papierek, że robił, a nie wystawił faktury to postrasz go skarbówką ( jak będzie stawiał opór ) a na pewno zrobi się potulny jak baranek

Paolo
12-03-2011, 10:49
To niech naprawia wtryskiwacze na swój koszt skoro dał gwarancję, co można więcej powiedzieć.

oggie
12-03-2011, 21:29
na drodze prawnej - jak napisal Boblo - gosciowi grozi postepowanie karnoskarbowe i zapewniam, ze jego efekt bardziej pociagnie goscia po kieszeni niz ponowna regeneracja wtryskow.
Wzgledem samej drogi prawnej - jesli uprzednio zregenerowal tylko wtryski nie rozpoznajac przyczyny ich uszkodzenia mozna by sprobowac udowodnic mu blad w sztuce i (moze) spowodowanie niekorzystnego rozporzadzania mieniem, w zwiazku z czym przynajmniej poniesione koszty powinny zostac ci wynagrodzone. Problemem bedzie udowodnienie, ze przyczyny uwalenia wtryskow nie rozpoznal /nie usunal, badz ze przyczyna poprzedniego ich uszkodzenia byla taka sama jak biezaca (za tym przemawia mala ilosc km pomiedzy poprzednim a kolejnym uszkodzeniem).

dartro
12-03-2011, 22:07
Dziękuję za szybki odzew . Wykonam jeszcze jeden telefon z propozycją ponownej naprawy wtrysków na ich koszt,
po uprzedniej naprawie pompy w innym serwisie. Jeżeli nie pójdą na ugodę wtedy czas zaatakować .
Tu kolejny dylemat, pompę lepiej zregenerować czy kupić używaną . Ceny używek 800-1200zł, nie ma pewności
czy sprawna, czy można stosować nowsze niż moja z 2002roku, podobno te poliftowe nie łuszczą się.
Koszt regeneracji w Lublinie to 2200zł !!! , tu np. http://moto.allegro.pl/regenerowana-pompa-delphi-ford-mondeo-tdci-kia-i1486710665.html naprawiają za 1200-1400zł , dobra oferta czy może ktoś zna tą firmę lub poleci inną sprawdzoną.

Paolo
12-03-2011, 23:09
Oddaj pompę do sprawdzenia i poczekaj na werdykt. Czasami cierpliwość popłaca jeżeli nie jest uszkodzona głowica oraz obudowa, jeżeli koszta będą duże to szukaj używki, przy zakupie weźmiesz gwarancję w celu weryfikacji (koszt sprawdzenia pompy to około 150-200zł) i wtedy dopiero zakładaj tą używaną. Co do przed i poliftowych obydwie się łuszczą jak padają rolki lub głowice.

dartro
15-03-2011, 12:50
Znalazłem pompę podobno z 2005 roku przebieg 90tkm. Prośba o weryfikację po numerze seryjnym. Wszystko co spisałem :
3S7Q-9B395-AA , K9PAA, R9044Z100A .

Jendrekmak
15-03-2011, 13:35
żaden z nich to nie jest numer seryjny S/N
po numerze części to było montowane 12.2003 do 03.2006, silniki 115, 125, 130KM i tylko tyle można powiedzieć
mój S/N to 1063386KXE i pompa jest z 2006 roku. numer seryjny jest po środku nad kodem kreskowym ale najmniejszą czcionką jaką chyba mogli nadrukować

dartro
15-03-2011, 15:15
Znalazłem , N . Ser 0172699BYE .
Czy to będzie pasować do mojego 130km z 2002r ?

Boblo
15-03-2011, 17:20
Znalazłem , N . Ser 0172699BYE .
Czy to będzie pasować do mojego 130km z 2002r ?
Powinna pasować. W.g. Delphi jest to pompa montowana od 2001r.>.
Później zastąpiona pompą R9044A090A. Literka Z w tej pompie, którą znalazłeś oznacza, że jest to pompa po wymianie serwisowej. Te na pierwszy montaż miały w środku literkę A.

dartro
15-03-2011, 17:37
Czy numer seryjny potwierdza,że to pompa z 2005 ?

Boblo
15-03-2011, 17:50
ja byłem jedynie w stanie ustalić po numerze R9044...., że to pompa po od 2001>. Ale jest szansa, że 2005 bo wcześniej było jeszcze kilka starszych numerów ( też od 2001>)

Jendrekmak
16-03-2011, 12:26
3S7Q-9B395-AA - ten numer wskazuje że montaż był od grudnia 2003 roku

N . Ser 0172699BYE .
natomiast ten numer wskazuje na początek serii niż jej koniec więc pewnie to bardziej 2003/2004 niż 2005
w serwisie na wymianę zasadniczo wstawiali RM 3S7Q...

dartro
17-03-2011, 15:28
Chciałbym się jeszcze dowiedzieć, czy przy wymianie łuszczącej się pompy konieczna jest wymiana przewodów
wysokiego ciśnienia i tych od powrotów i listwy w.cisnienia z czujnikiem.Pytałem w pewnym serwisie, zalecają
wymianę zbiornika paliwa na poliftowy . W starym są podobno ściany grodziowe i fizycznie nie da się go wypłukać .

jakubndrw
19-03-2011, 12:17
Witam .Pod koniec ubiegłego roku regenerowałem wtryski w serwisie Boscha -Włoch w Skrobowie k. Lubartowa.
Naprawili 4xwtryski-wymiana zaworków +filtr=1800zł.
Jako gwarancję dostałem świstek z pieczątką szefa i opisem operacji, na pełną na fakturze chciał 22%Vat extra.
Zapewniał ,że pompa jest ok. zbiornika nie czyścił , stwierdził,że nie ma potrzeby. Jako zalecenia 0,2l mixolu na zbiornik przy każdym tankowaniu to i 100tysi km pojeździ.
Radość moja nie trwała jednak długo .Po przejechaniu ok. 3tys km znowu
zabłysła sprężynka przy gwałtownym przyspieszaniu.
Telefon do serwisu - przyjeżdżać, od razu zasugerował o złym paliwie itd..
Wymontowano wtryski, uczestniczyłem w oględzinach, wszystkie zapchane opiłkami, jeden zaworek zniszczony .
Nie było już mowy o gwarancji a przyczyną jest pompa .
Moim zdaniem poprzednia naprawa została źle przeprowadzona i nie zdiagnozowano przyczyny uszkodzenia wtrysków .
Zostałem z padniętymi wtryskami, pompą i minus 1800 z kieszeni.
Może ktoś z kolegów podpowie czy mam jakieś szanse na drodze prawnej dochodzić swoich praw ?


Najlepiej podjedź do innego sensownego warsztatu gdzie potwierdzą uzkdzoną pompę na piśmie i możesz z nimi wallczyć. Z pewnością niedokładnie wyczyścili ukłąd. Zastanawia mnie jedna rzecz z tego co wiem to z opiłkami z pompy nie zrobiłbyś nawet 20 kilometrów, więc sprawa jest namewno albo w niewyczyszczonym układzie albo faktycznie w złym paliwie

Dodano po 6 min.:

Możesz spokojnie montować tą pompę, pasuje na 100%
Jedyna niewiadoma to jaK DŁUGO POCHODZI ?
Jak chcesz to niedaleko mnie w Piekarach śląskich Adamczyk sprzedaje takie pompy z gwarancją.

dartro
19-03-2011, 18:12
Jeszcze raz zadzwoniłem do tego serwisu, we wtrorek jadę jeszcze raz . Mają sprawdzić pompę , wyczyścić układ paliwowy. Powiadomię o efektach.

dartro
22-03-2011, 18:49
Wróciłem z niczym . Wymontowano filtr w środku było trochę wody oprócz ON , żadnych opiłków.
Wymontowano wtryski dwa z nich były podobno zawieszone, nie rozumiem tego określenia .
Wyczyszczono zbiornik i zmontowano w odwrotnej kolejności .Wyjechałem na jazdę próbną po osiągnięciu temp. mocniejsze depnięcie i sprężynka zamigała śmiało .
Po powrocie podłączona KTSa, odłączono kabelki zasilające od wtrysków oraz wtyk od niebieskiej kostki w pompie,
regulator cisnienia. Kręcąc rozrusznikiem na ekranie KTSa wynik pomiaru cisnienia na szynie wyniósł max. 900bar.
Stwierdzono że pompa kaput (sekcja).
Szanowni koledzy, czy odczyt wartości ciśnienia potwierdza ?

Boblo
22-03-2011, 19:16
oraz wtyk od niebieskiej kostki w pompie,
regulator cisnienia.
Czyli odłączyli czujnik temperatury paliwa,.. tak,.. to bardzo ważne :))
O ile dobrze kojarze to regulator ma zawsze złączke brązową. Zielony lub niebieski to jest czujnik temp. Pewnie chcieli zmierzyć maks. ciśnienie paliwa ( odłączony zawór reg. ) ale ten test nie jest wiarygodny. Pompa może napompować nawet ciśnienie 1400bar. a mimo to i tak może być walnięta. To dlatego, że taki test przeprowadza się na zamkniętych wtryskach czyli bez żadnego wydatku paliwa. A jak auto jedzie i jeszcze mu depniesz to wydatek paliwa jest spory i wtedy pompa musi się wykazać sprężaniem. Krótko mówiąc musi podawać odpowiednią ilośc paliwa i pod odpowiednim ciśnieniem. Samo ciśnienie nie wystarczy.
Powinni jeszcze raz zrobić ten test ale zdjąć wtyczkę z regulatora ( brąz. ). Jeśli będzie mniej niż 1050 bar to źle. Ale to jeszcze nie musi być pompa tylko może być uszkodzony sam zawór reg. Teraz należałoby powtórzyć ten test ale zamiast zaworu wstawić odpowiednią zaślepkę imitującą zawór ustawiony na maksymalny wydatek ( mają go serwisy delphi ). Warunek- szczelne wtryski na zaworkach. Tam też nie może spadać ciśnienie.

dartro
22-03-2011, 20:36
Tak oczywiście odłączali zawór regulacyjny na pompie.

walderama
23-03-2011, 09:11
Zawór regulacyjny IMV w pozycji normalnej jest otwarty.

Wystarczy zdjac wtyczke z regulatora i podłączyć do cewki symulującej ten zawór. Pompę powinno się podłączyć pod zewnetrzny czujnik cisnienia paliwa a odpiąć listwę z wtryskami.
Nie wiem jak się zachowa komputer przy elektrycznie odłączonych wtryskach - czy nie pogubi kodów czy inne dziwne rzeczy się zdarzają. Powinno się sprawdzić również czy wypływa paliwo z przelewu pompy (trzeba odpiąć przelew z wtrysków z trójnika Venturiego).
Nie powinno podczas rozruchu wypływać. Jeśli wylatuje to zawór nadciśnieniowy kaput.

Ciśnienie jakie powinien osiągnąć to 1600 bar - oczywiście trzeba trochę pokręcić rozrusznikiem od razu nie będzie takie

Na YouTube jest taki test z serwisu Delphi ale dla Clio (to auto ma max ciśnienie 1400 bar nie jak Mondziak 1600)

Boblo
23-03-2011, 11:09
Przy kręceniu rozrusznikiem masz stosunkowo małą wydajność pompy więc delphi uznaje, że w tym teście wartość minimalna to 1050 bar.

walderama
23-03-2011, 12:15
Z mojego punktu widzenia w tym teście wydajność może być minimalna.
Ona (pompa)ma tylko wytworzyć ciśnienie. Nie ma poboru żadnego przez wtryskiwacze itp
Wiec ma dobić 1600 i tyle. Kwestia tylko jak długo ma kręcić.

Skąd masz te dane ze minimum to 1050?

Poszukaj na YouTube film z oryginalnym testerem Delphi urządzenie mierzące nawet osadza pompę po nabiciu do około 1400. I daje wynik "OK"

Jendrekmak
23-03-2011, 13:07
Wiec ma dobić 1600 i tyle
dobije do 1600 jak będzie sprawny regulator. u mnie jak był zepsuty to dobijało nawet do 1800.

walderama
23-03-2011, 14:17
Jeśli podczas rozruchu dobije do tylu to jest świetnie. Żeby nie było więcej odpowiada zawór nadciśnieniowy.
W każdym bądź razie przy tej procedurze testowej ma osiągnąć 1600. Jeśli nie osiąga to znaczy ze coś z pompa nie tak.

Jendrekmak
23-03-2011, 15:06
Nie wiem jak się zachowa komputer przy elektrycznie odłączonych wtryskach - czy nie pogubi kodów czy inne dziwne rzeczy się zdarzają
nie pogubi. pojawią się tylko błędy o problemie z obwodem elektrycznym wtryskiwaczy, chyba P0200-P0204

dartro
23-03-2011, 20:07
Zdecydowałem się na wymianę . Coś takiego znalazłem http://allegro.pl/pompa-wtryskowa-do-mondeo-2-0-tdci-130-km-i1512324463.html , nie wiem co o tym sądzić .

dartro
01-04-2011, 20:42
Wymieniłem pompę na tą z linka, wprawdzie miała zielony FTS ale działa. Mechanik dorobił przyrząd do demontażu pompy i poszło gładko .Na rozruszniku udało się wytworzyć ciśnienie 1600 bar.
Samochód dostał jakby drugie życie, oby nie zapeszyć.
Wielkie podziękowania dla wszystkich zainteresowanych, szczególnie dla Jendrekmak za opis na forum ad. montazu pompy.

Jendrekmak
04-04-2011, 11:36
był potrzebny przyrząd do blokowania pompy?

walderama
04-04-2011, 16:59
A wrzucie linka do wymiany pompy bo mnie wkrótce czeka ten zabieg, a nie moge znalezc

Jendrekmak
05-04-2011, 12:05
tu poszukaj http://focus.korona-pl.com/TIS/ najlepiej pod IE bo obrazki wchodzą bez problemów

dartro
05-04-2011, 14:55
Przyrząd do blokowania pompy okazał się niezbędny , został dorobiony u tokarza .