PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] jaki osuszacz i nie tylko?



pupek86
12-03-2011, 20:34
jako że wiosna nadchodzi a zanim się obejrzymy, będzie lato czas powoli myśleć o przygotowaniu klimy do sezonu.

Jako że po stłuczce miałem rozwaloną chłodnicę klimatyzacji to cały czynnik uciekł. Dowiedziałem się, że po takiej akcji należy wymienić osuszacz klimatyzacji. Już nawet zlokalizowałem go w maszynowni :) Ceny tego wahają się od 40 na alledrogo do ponad 30 na ford.sklep (mowa oczywiście o nówkach). Nie wiem teraz jaki wziąć bo rozbieżność cen dosyć znaczna :niewiem:

Druga sprawa: jak sprawdzić poziom oleju w sprężarce??

Trzecia sprawa: czy jak podjadę to klimatologa to będzie wiedział wsio co i jak zrobić żeby klima baglała jak należy?

Czwarta sprawa: z góry :pad: za wsie odpowiedzi :)

Grzechuasd123
12-03-2011, 21:13
Wymieniaj chłodnice i jedź do klimatologa :) Miałem to samo z klimą wymieniłem chłodnice i pojechałem do napełnienia i działa jak nalerzy bez wymiany osuszacza

Specjalista powinien się zaopiekować całą klimatyzacją czyszczenie, sprawdzanie ilości czynnika (w tym przypadku wiadomo że pusto ;) ), napełnianie razem z uzupełnieniem wszelkich olejów itp. po wszystkim powinien zanurkować do kanału i przejrzeć czy nie ma ewentualnych wycieków i nieszczelności.
Jak robiłem w tamtym roku w kwietniu to wsio robił jeżeli chodzi o napełnianie i czyszczenie ale 180 skasował :)

Dodano po 1 min.:

Jeżeli sam wymieniasz chłodnice to sprawdź czy układ nie jest gdzieś dzurawy w innym miejscu. Najlepiej sprężarką.

pupek86
12-03-2011, 21:16
Wymieniaj chłodnice i jedź do klimatologa
chłodnica wymieniona jak wóz był składany.

bez wymiany osuszacza

może i u mnie to przejdzie

w tym przypadku wiadomo że pusto
o Panie, 24 godziny syczało :)

sprawdź czy układ nie jest gdzieś dzurawy w innym miejscu. Najlepiej sprężarką.
sprawdzone sprężonym powietrzem, ponoć wsio szczelne :)

Grzechuasd123
12-03-2011, 22:06
Czyli dalej wszystko w rękach Zimnego magika :rotfl:
Cały zabieg u niego potrwa od pół godziny do godziny i można latać w największe upały :)

pupek86
21-04-2011, 23:28
miejmy nadzieję że obejdzie się be wymiany osuszacza. po weekendzie majowym czas na zrobienie porządku z klimą :)