PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Sprężyny i amortyzatory HB



akwedukt76
13-03-2011, 13:52
Witam.
Pewnie było , ale takich tematów jest chba z 500 :))

Zamierzam wymienić wszystkie amortyzatory - sprawnosc w stacji diagnostycznej - 48-51% :( :(
Nie wiem czy olejowe czy gazowe? budzet ok 600-700 . ew jakiej firmy?
W aucie siedzą jeszcze oryginały 8O przy przebiegu 240 tys,

Do tego wymiana sprężyn- głownie tył, bo jak usiąądwie dorosłe osoby to strasznie siedzi.

Wczoraj oglądając te spręzyny zauważyłem ze cos tam jest juz podokładane 8O

Znalazłem takie :
http://moto.allegro.pl/sprezyny-ford-mondeo-i-93-96-tyl-sprezyna-i1459768844.html

Zakładał juz ktos z was takie cudo?

Pozdrawiam i dzieki za sugestie i podpowiedzi :metal:

Mondekmk1
13-03-2011, 14:18
Nie ma amorkow samych gazowych... Sa albo olejowe albo olejowo-gazowe. Za ta kwote to nie bardzo kupisz cos dobrego. Sprezyn nie znam. I wedlug mnie lepiej cos dolozyc i kupic amorki Np KYB. Sa bardzo dobre i niczym nie odstaja od oryginalu. I mysle ze za caly komplet ok 800zl bys sie wyrobil. Bo np. Monroe czy krafta to bywalo nie raz tak ze jak wyciagalem nowy z pudelka to jeszcze przed zalozenie szedl do sklepu z powrotem bo wyraznie slabiej trzymal od tego drugiego. Juz nie mowiac jakaby skutecznosc mial po roku jazdy po naszych drogach.

akwedukt76
13-03-2011, 22:18
Nie ma amorkow samych gazowych... Sa albo olejowe albo olejowo-gazowe. Za ta kwote to nie bardzo kupisz cos dobrego. Sprezyn nie znam. I wedlug mnie lepiej cos dolozyc i kupic amorki Np KYB. Sa bardzo dobre i niczym nie odstaja od oryginalu. I mysle ze za caly komplet ok 800zl bys sie wyrobil. Bo np. Monroe czy krafta to bywalo nie raz tak ze jak wyciagalem nowy z pudelka to jeszcze przed zalozenie szedl do sklepu z powrotem bo wyraznie slabiej trzymal od tego drugiego. Juz nie mowiac jakaby skutecznosc mial po roku jazdy po naszych drogach.

To to akurat wiem, ze samych gazowych nie ma :metal2:
Generalnie chodzi które lepsze. ?
A jakie ortginały były ? Olejowe. ?
Pozdrawiam.

Mondekmk1
14-03-2011, 13:21
Olejowe... Gdzies kiedys czytalem ze olejowe dluzej wytrzymuja. A na naszych drogach to dosc istotne :)

akwedukt76
14-03-2011, 14:52
Ale jest problem z olejowymi na tył :(

nawet w sklepie forda sa tylko gazowe. :(

Mondekmk1
14-03-2011, 17:20
Faktycznie. Tylko gazowki sa. Skoro takie teraz ford preferuje to mozna i te zalozyc. I daje gwarancje na 40tys km.