PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Dylemat - Dwumasa.



blekitnalaguna
15-03-2011, 20:53
Witam,
Mam do rozwiazania pewien dylemat. Mój mondziak trafił do serwisu z okazji zepsutego rozrusznika. Fajnie, bo jest objęty gwarancją 12. Dodatkowo Multexim zgłosił do wymiany koło dwumasowe. I do tej pory wszystko spoko. Wiedziałem, że z dwumasą będzie problem a autko przejechało już 160K więc niech wymienią. Problem jaki mam to serwis, który mówi, że nie potrzebuje wymieniać przy okazji tarczy sprzegła (co jak rozumiem jest normą) ani docisku, natomiast sugeruje wymianę łożyska oporowego za 1000PLN. Czy łożysko oporowe jest naprawde aż tak drogie? No i czy decydować się na wymianę kompletu sprzęgła? Przy ich cenach to to wyjdzie blisko 3K za wymianę. Plusem jest fakt, że dwumasę mam za darmo, ale cena jakaś kosmiczna.

Czy ktoś miał doświadczenie z wymianą 2masy w serwisie? I czy warto wymieniać same łożysko oporowe ?

Dzięki za wszelkie spostrzeżenia.
K

OTTO
15-03-2011, 21:18
Może trochę nie na temat, ale uwzględnili Ci dwumasę na gwarancji a łożyska nie ?
Ja również miałem dwumasę wymienianą a sprzęgło nie bo było średni dobrym stanie-ale nie robiłem w serwisie

zsberg
15-03-2011, 22:01
Kolego, ale u Ciebie to zamiast łożyska jest przecież wysprzęglik??Mam podgląd w katalogu na wysprzęglik LUK-a i w zależności od skrzyni sugerowany detal to nieco ponad 600 i 800zł, czyli w sklepie można to kupić znacznie taniej.

ja bym na Twoim miejscu poszukał po sklepach/hurtowniach kompletnego sprzęgła takich firm jak LUK, VALEO, SACHS. Jesli już tyle władujesz kasy i chcesz tym jeździć to lepiej to zrobić na raz. Swoją drogą to ładnie Cię kasują. Mechanicy mają gadkę: panie, ja to mam w hurtowni rabaty to taniej kupię. Hmm, moze i rabaty mają, ale dla siebie :)

OTTO
15-03-2011, 22:26
Jeśli chodzi o wysprzęglik to chodzą już od 250 zł na allegro, ja za oryginał na szybko dałem ponad 400 zł, ale nie pamiętam już gdzie, ale to fakt że w fordzie za wysprzeglik kasują inaczej niż za wszystko, w Auto Bass w Chorzowie chcieli chyba nawet 1400 8O 8O 8O

tompiorko
15-03-2011, 22:40
u Ciebie to zamiast łożyska jest przecież wysprzęglik??
Łożysko oporowe zwane inaczej wysprzglikiem :)

Co do sprzęgła, przy okazji zrzuconej skrzyni warto dobrze sprawdzić stan docisku/tarczy i na tej podstawie podjąć decyzje. Coby nie było tak że za miesiąc dwa znó będziesz płacił za zdjęcie skrzyni w celu wymiany sprzęgła.

Ps.jak wymieniałem komplet u siebie to sam wysprzęglik udało mi sie zanabyć za jakieś 200zł (oryginał,skrzynia 5 gears)

blekitnalaguna
15-03-2011, 23:13
Właśnie patrze - na allegro, oryginał jest za 600PLN (6 bioegowa skrzynia) Jak mnie skasują za montaż to pewnie wyjdzie podobnie, co kupione u nich.

Sprzęgło , wysprzęglik - raczej nie podlegają gwarancji.

zsberg
16-03-2011, 00:09
Właśnie patrze - na allegro, oryginał jest za 600PLN (6 bioegowa skrzynia) Jak mnie skasują za montaż to pewnie wyjdzie podobnie, co kupione u nich.

Sprzęgło , wysprzęglik - raczej nie podlegają gwarancji.

Hmm, powiem szczerze, że z tym ASO to żeś dowalił do pieca, heh :)
Nie wiem jak tam u Ciebie z jakością usług, ale w moich okolicach opinia jaka krąży o ASO forda woła o pomstę do nieba.

Sam widzisz, ceny na aftermarkecie są dużo niższe. Wg mnie kwota 3tyś to trochę przesada. Wiadomo, każdy chce zarobić, ale po co kłaść oryginał jak można włożyć LUK-a, no chyba, że masz pieniądze, aby zapłacić za pudełko. Pracuję w sklepie i parę sprzęgieł już przez łapki przepuściłem :))

Te części podlegają gwarancji, 2 letniej w dodatku. Owszem, to jest część eksploatacyjna, ale już raz reklamowałem wysprzęglik LuK-a po poł roku pał i uznano reklamacje. Swoje tarcze hamulcowe reklamowałem po miesiącu i też uznali. Tylko w ASO nie ma gwarancji na części typowo eksploatacyjne :/

Vilmark
16-03-2011, 11:03
Znajdź gościa o nicku AUTO-HUB na allegro. Zadzwoń zapytaj ile komplet będzie kosztował. Nie żebym reklamował człowieka ale rozmawiałem z nim ostatnio na temat swojej dwumasy i sprzęgła. Mieli najtaniej na allegro. 3000 + robocizna to chyba jednak cena z kosmosu.

BS
16-03-2011, 11:41
Fajnie by było gdybyś w opisie napisał JAKIE masz auto-wtedy będziemy wiedzieli co CI doradzić i czy nie warto by było zabrać auto z tego serwisu, zamówić jednomasę i zamiennik wysprzęglika i zapomnieć o problemie...