PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] wymiana serwa z pompa wspom. ham.



Lewar
16-03-2011, 10:35
Witam. Z racji tego, że od poczatku posiadania mondka nie moge zniesc pisku z okolic serwa, przymierzam sie do wymiany calej pompy wraz z serwem. I pytanie do Was. Jak to zrobic i na co uwazac? Wymiany zamierzam dokonac sam (no moze ojciec pomoze). Bylbym wdzieczny za jak najbardziej dokladny opis.

PS. Pompe mam uzywana (dzieki krzysiekbyd) ale w calosci (czyli polaczona z serwem i trzpieniem do pedalow)

Jesli temat i tresc pasuje do innego dzialu (Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech) prosze o przesuniecie :/

Krzychu32
16-03-2011, 14:24
Jesli temat i tresc pasuje do innego dzialu (Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech) prosze o przesuniecie :/
Właśnie tam przeniosę :)

krzysiekbyd
16-03-2011, 16:20
podstawa dobrze wykonanej pracy to na poczatek browar :)

BS
16-03-2011, 16:24
Poszukaj, zdobądź czy zanabądź w jakiś inny sposób ksiązkę sam naprawiam forda mondeo. Tam masz pięknie opisane wyciąganie serwa. Za długo by tutaj pisać :). I czy jesteś pewien że piszczy Ci serwo hamulców a nie zawór cvt przy kielichu amora bardzo blisko serwa?

Lewar
16-03-2011, 21:39
Sam naprawiam mam (jak mozesz to napisz na ktorej stronie:) ). Musze ja chyba dokladnie przewertowac bo tam tego nie widzialem:/. Nie...nie zawor cvt. On delikatnie mruczy tylko. To zjawisko zauwazylem jak tylko go kupilem i dosc dobrze zlokalizowalem "usterke". Pisk jest wyraznie slyszany w serwie (tej czarnej puszce:/ ). Browar bedzie...ale po robocie. Jeszcze paluchy pocharatam cycus.

dream
16-03-2011, 21:49
Poszukaj, zdobądź czy zanabądź w jakiś inny sposób ksiązkę sam naprawiam forda mondeo. Tam masz pięknie opisane wyciąganie serwa

nie ma w tej książce nic takiego

Lewar
17-03-2011, 07:30
Tez mi sie tak wydaje. Przewertowalem ja i nic. Wiec pisz prosze kolego pisz...jak najwiecej :) Potem to sobie wydrukuje i do garazu :)

BS
17-03-2011, 10:07
O żesz... to gdzie ja to czytałem ... sorry za wprowadzneie w błąd ale u siebie wywlekałem wg jakiejś instrukcji drukowanej z pdf i byłem święcie przekonany że to własnie sam naprawiam :/

Optysio
17-03-2011, 11:07
Wielkich kłopotów nie ma przy wyciąganiu serwa z pompą. Wyciągasz płyn hamulcowy ze zbiorniczka, odkręcasz rurki od pompy hamulcowej, odłączasz przewód podciśnienia od serwa, idziesz do kabiny, dajesz nura pod kierownicę i zdejmujesz zabezpieczenie na pedale trzpienia serwa (dobrze jest odkręcić osłonę pod kierownicą, lepszy dostęp), wracasz do komory silnika i odkręcasz 4 nakrętki śrub przytrzymujących serwo na stelażu. Teraz wysuwasz wszystko w kierunku przodu auta i po robocie. Montaż w kolejności odwrotnej + odpowietrzanie hamulców i ewentualnie wysprzęglika. Po dobrze wykonanej pracy :beer:

Lewar
17-03-2011, 14:16
Dziekuje. Wydaje sie, ze to nic skomplikowanego.

BS
17-03-2011, 14:20
Odpowietrzenie koniecznie na włączonym silniku i monitorować żeby płyn zawsze był w zbiorniczku. Jeżeli wymieniasz od razu cały płyn to przelej i odpowietrz też układ sprzęgła....

Lewar
17-03-2011, 16:01
Odpowietrzac bedzie mechanior. A jak odpowietrzyc uklad sprzegla:/ ?

Optysio
17-03-2011, 19:57
W sumie jest kilka metod, ale można zrobić to tak samo jak hamulce. Czyli pompuje przytrzymuje, a druga osoba odkręca odpowietrznik i spuszcza trochę płynu (najlepiej założyć przezroczysty wężyk i do pojemnika spuszczać). I tak robimy, aż będzie leciał sam płyn, bez pęcherzyków powietrza. Ja tak odpowietrzałem hamulce i wysprzęglik i jest ok.

Lewar
17-03-2011, 20:42
A wysprzeglik ma jakies swoje miejsce spustowe czy robimy to (odpowietrzenie) z hamulcami a wysprzeglik odpowietrzy sie niejako przy okazji?

adamuus
17-03-2011, 21:38
wysprzęglik ma swoje odpowietrzenie. jest na wierzchu skrzyni. odpowietrzasz sprzęgło tak samo jak hamulce. hamulce i sprzęgło są w jednym układzie.
http://img12.allegroimg.pl/photos/oryginal/14/81/10/21/1481102124
lewa obudowa skrzyni, kwadratowa guma. tam masz odpowietrznik - to z gumowym kapturkiem jak przy cylinderkach hamulcowych.

Lewar
18-03-2011, 07:14
Jeszcze raz bardzo dziekuje za pomoc :) Jutro biore sie do roboty. Pozdawiam.

Lewar
19-03-2011, 15:40
No wiec od poczatku. Jak pisaliscie najpierw wyciagnalem zabezpieczenie przy pedale hamulca (bialy plastik, ktory trzeba srubokretem rozchylic i sciagnac w strone kabiny. No i pod maske. Niestety w odroznieniu do kolegow moj silnik to TD z klima i latwego dostepu do srub podtrzymujacych serwo nie mialem. Musialem wymontowac intercooler wraz z przewodami doprowadzajacymi powietrze do turbiny oraz gorna czesc obudowy filtra (o calej masie przewodow podcisnienia nie wspomne :/ ) . Z tylu serwa sa cztery nakretki (na klucz 13tke) dostep marny...najlepiej miec krotka, plaska oczkowa 13tke lub nasadke z krotka grzechotka. Po odkreceniu bedzie troche gimnastyki z wyciagnieciem (dobrze jest jak ktos pchnie w odpowiednim momencie trzpien ze srodka w kabinie-lubi sie przyblokowac-ten wchodzacy w pedal). Nalezy odgiac lekko w dol (z umiarem zeby nie zlamac) idace przed serwem przewody hamulcowe (sa wygiete tak by ominac serwo i tuz przed zakrecaja w gore go pompy tulac sie do serwa). Jeszcze tylko ominac idaca po prawej stronie rure od klimy i mamy pompe z serwem na zewnatrz. Potem wszystko w odwrotnej kolejnosci i po sprawie.

PS. w tzw. miedzyczasie okazalo sie, ze kostka na zbiorniczku jest inna niz w moim starym zbiorniczku (kto by pomyslal, a wszystko juz skrecone mialem :/ ). I co teraz? Wymiana zbiorniczka. Byl luzny wiec pomyslalem ze jest na wcisk. I rzeczywiscie. Wystarczy odgiac dwa plastikowe zabezpieczenia po obu stronach pompy (kazdy glupi je zauwazy) i lekko do gory caly zbiorniczek az sie zrobi mala przerwa pomiedzy nim a pompa. Potem wcisnac plaski srubokret pomiedzy i delikatnie podazajac wyciagnac do gory. W pompie sa dwie ciasne uszczelki w ktore wchodza dwie plastikowe rurki ze zbiorniczka. Bez obawy. Nie powinno sie nic uszkodzic :) . Potem wcisnac stary zbiorniczek i moge sie cieszyc nowymi hamulcami. Nawet zapowietrzone dzialaja super.

Jeszcze raz dzieki za informacje co i jak. Co prawda okazalo sie, ze jest z tym wiecej roboty ale tym wieksza satysfakcja po.... A teraz jade do tescia wypic 0,7 L za udana robote :)

black_evili
20-04-2011, 22:40
ja mam jedno pytanko bo muszę zawlić serwo bo potrzebuję się dostać do pompy abs, ale nie mogę wyszarpnąć czpienia z pedału hamulcowego. Czy on na cały zejść z tym oczkiem co jest przymocowane do pedału czy tylko rurka zakończona stożkiem

Optysio
20-04-2011, 23:05
Jak pisaliscie najpierw wyciagnalem zabezpieczenie przy pedale hamulca (bialy plastik, ktory trzeba srubokretem rozchylic i sciagnac w strone kabiny.
Jak zdejmiesz ten plastik, to trzpień wysunie się z tej metalowej tulei przymocowanej do pedału hamulca.