PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Głośniki 6"x9" w tylnich drzwiach MKII



kalafior
25-12-2005, 20:45
Drodzy klubowicze, czy ktoś z was montował takich rozmiarów głośniki w drzwiach tylnich?
Gwiazdka przyniosła mi parę ślicznych Pioneer-ów :banan: więc radośnie podjąłem próbę wymiany . I tu moje zaskoczenie 8O , wiedzialłem że nowe będą większe od starych fordowskich ale rozmiar różnicy mnie powalił :boks: .
Po chwilowym załamaniu zabrałem się do mierzenia i wyszło mi że bez demoliki - powiekszenia orginalnego otworu się nie obejdzie :glupi: .
Jeśli ktoś ma to już za sobą to proszę o wszelkie wskazówki, być może da się to zrobić bez szarpania blachy? A jeśli nie to moze dzieki waszemu doświadczeniu zminimalizuję straty :pad:

rc23
25-12-2005, 21:37
przejściówkę możesz wyciąc z MDF-u
jesli nie to podetnij blachę i kropa

werc
25-12-2005, 22:06
Przejściówkę to i owszem (7-12 mm) - ale i blachy troszkę trzeba wyciąć :(
Jak dasz za grubą przejściówkę to ci tapicerka i mocowanie blachy usztywniającej plastik uchwytu do zamykania drzwi nie podejdzie :wall:

WBmondeo
25-12-2005, 22:26
bez wytłumianie tylnych drzwi to i na takich pionierach dobrego efektu nie uzyskasz, wiec warto sie od razu nad tym zastanowić, póki co ja czekam do wiosny i zaczne cos nad mondkiem "działać".Pozdrawiam

kalafior
26-12-2005, 11:33
No cóż jak trzeba drzeć blachę to trzeba, choć żal - taka ładniusia.
O przejściówkach już wcześniej czytałem, jestem nawet w połowie walki z pierwszą. Z wytłumieniem będę walczył :dres: jak głośniki będą już na swoich miejscach.
Porządny garaż to potęga :bigok:

kalafior
04-01-2006, 21:25
Wczoraj skończylem :banan:
Jednak poszedłem trochę na łatwiznę, w przednich drzwiach jest znacznie więcej miejsca wiec para 6x9" poszła do przodu, a okrągłe 16cm poszły do tyłu. Efekt piorunujący - w stosunku do tego co było. Tak mi się spodobało, że musiałem odsłuchać kilkanaście moich ulubionych kawałków.
Na drugi dzień rano moje zdziwienie było ogromne :wow:gdy próbowałem odpalić, silnik obrócił z 4 razy w tepię angielskiej flegmy i zamilkł :glupi:
I musiałem do pracy na piechotę :wall:
Kumpel wczesnie mnie ostrzegał nauczony doświadczeniem że może się tak stać, a ja go wyśmiałem. Że niby tak radio może wycyckać do spodu akumulator?! Teraz chylę czoła.

DIGITAL
04-01-2006, 22:00
No i ja planuje w najbliższym czasie nowe Audio tak do 400 W tylko teraz mam dylemat :) czy kupić nowe radyjo czy podpinać wzmaka do fabrycznego 5000 :jezyk1:

sylwek1980
01-03-2006, 14:15
Wczoraj skończylem :banan:
Jednak poszedłem trochę na łatwiznę, w przednich drzwiach jest znacznie więcej miejsca wiec para 6x9" poszła do przodu, a okrągłe 16cm poszły do tyłu.
A te z przodu 6x9 to poszly z dystansami z bez???

werc
01-03-2006, 14:21
No i ja planuje w najbliższym czasie nowe Audio tak do 400 W tylko teraz mam dylemat :) czy kupić nowe radyjo czy podpinać wzmaka do fabrycznego 5000 :jezyk1:

Te :)) odrazu zaplanuj hak holowniczy do ciągania agregatu prądotwórczego :rotfl:

m3hoo
01-03-2006, 19:26
czy kupić nowe radyjo czy podpinać wzmaka do fabrycznego 5000 :jezyk1:
Kupić nowe radyjo i podpinać wzmaka :)

rc23
01-03-2006, 20:59
Kumpel wczesnie mnie ostrzegał nauczony doświadczeniem że może się tak stać, a ja go wyśmiałem. Że niby tak radio może wycyckać do spodu akumulator?! Teraz chylę czoła.
nieprzypadkowo z tyłu radia jest bezpiecznik 10 amper :))
po coś tam jest