PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec]Szarpanie przy niskich obrotach !



lipa_ml
20-03-2011, 14:12
Witam. Mam problem z szarpaniem silnika na niskich obrotach , zapewne to świece lub/i przewody i teraz pytanie , świece kupie TR55 bo z tego co czytam na forum są nie złe ale mam problem z wyborem przewodów jakie polecacie ? Tu znalazłem coś takiego http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Przewody-zaplonowe-OEK-464-Duratec-2.5i-V6/746 ale opini na temat tych przewodów nie znalazłem , może jakieś inne polecicie nie za drogie a sprawdzone jakies NGK np. ?

RavenMOH
20-03-2011, 18:22
Najpierw wymien swiece, potem ewentualnie kup przewody.Po co kupowac na zapas ? Stare moga byc OK.

Lotar
20-03-2011, 23:11
Ja polecę kolejny już raz Janmor niebieskie z nowej serii pro line ferromagnetyczne na takich śmigam i jest ok, poprawiła się firma i dlatego nie mam zastrzeżeń, ale faktycznie zacznij od świec :bigok:

Grzesio
21-03-2011, 07:15
Rozepnij kostki koło lewego kielicha i zobacz czy nie zaśniedziały. To są te 3 duże przyczepione do głowicy od strony grodzi. Są bardzo częstą przyczyną szarpania!!!!.

musicman
21-03-2011, 16:24
Przepływomierz też może mieć tutaj coś do powiedzenia. Spalanie masz w normie?

Lotar
21-03-2011, 16:35
Sprawdź czujnik położenia wału, czujnik położenia wałków rozrządu, przede wszystkim czy nie są luźne wtyczki.
U mnie była luźna wtyczka od czujnika położenia wału, po zlikwidowaniu luzu przestało szarpać, niepotrzebnie wymieniałem przewody WN, które okazało się, że są ok.

lipa_ml
24-03-2011, 23:10
Przepływomierz też może mieć tutaj coś do powiedzenia. Spalanie masz w normie?
spalanie mam na poziomie 11,8-12,5 gazu w trybie mieszanym wiec chyba ok ale posprawdzam wszystko tak jak proponujecie