PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Nie działający głośnik. Seria audio



pawcio1017
20-03-2011, 23:25
Jakiś czas temu zączął mi przerywać głośnik w drzwiach kierowcy. (przerywać w sensie ze dwa dni sobie grał, dwa nie...). Nie charczał, jak grał to było ok. Ostatnio rozebrałem boczek i odpiąłem ten głośnik, spryskałem styki jakimś sprayem poprawiającym przewodzenie, po czym po wyschnięciu podłączyłem głośnik. Niestety zapomniałem się i podłączyłem go przy włączonym radiu (nie wiem czy to może być przyczyną/powodem). Głośnik po podłączeniu zaszumiał coś, zagrał i ucichł na stałe. Nie pomaga poprawianie kostki, stukanie itp... W czym może być wina i czy da rade to jeszcze naprawić? Dodam, że audio seryjne. Moje radio wygląda tak:

http://www.ford-focus.dk/Forum/e107_files/public/1235391076_801_FT12909_ford_6000-cd-rds-eon_6000ne_ys4f-18c815_fd600a_.jpg


Proszę o pomoc jako, że jestem kompletnym laikiem;) Nie sprawdziłem jeszcze na kostce czy jest napięcie bo zrobiło się już ciemno. Jednak może ktoś po przyczynie będzie w stanie stwierdzić co padło?;)

zbigniew
21-03-2011, 00:26
rozłącz tego "słonia" między drzwiami, a przednim słupkiem i przeczyść gniazdo i wtyk, być może tam jest problem