PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Stukający wtrysk TDCI i opinia Delphi.



Krzysztofb
25-03-2011, 09:50
Witam koledzy.
Mam takie drobne pytanie w sprawie wtryskiwaczy TDCI.
Autko nie ma żadnych problemów z dymieniem, sprężynkami czy zapalaniem. Pali tzw. na dotyk niezależnie od temperatury. Moc i inne parametry ok ale...
No właśnie. W czasie jazdy kiedy mu się troszkę depnie pod górkę czy nawet przy normalnej jeździe czasami słychać stukanie wtryskiwaczy. Nie jest ono ciągłe a pojawia się momentami. Takie metaliczne i regularne. Jestem pewien na 99,99% że to wtrysk któryś stuka. Pojechałem do autoryzowanego zakładu Delphi - może coś zaradzą. Podłączyli swojego kompa ( Delphi ) , odczytali parametry i wyszło nie pamiętam dokładnie ale na 1 i 2 wtrysku coś na plus a na 3 i 4 na minus. Powiedzieli, że parametry są w granicach tolerancji i nie ma co ruszać. Ale dla pewności wysłali jeszcze te dane mailem do Delphi celem wydania opinii. Odpowiedź z Delphi jest taka, że parametry są jak najbardziej w granicach tolerancji i powinno być OK - Może za suche paliwo? Raczej nie, bo to się dzieje i na paliwie z Lotosa, Shela , Statoil a o Orlenie nie wspomnę bo to porażka całkowita. Jeżdżę generalnie na paliwie ze Shela i dodatkowo dolewam jeszcze Shelowskiego depresatora. Druga sugestia z Delphi to stare oprogramowanie starowania silnikiem i zalecają podjechać do serwisu Forda ( ASO ) i wgrać najnowszą wersję oprogramowania. I tu się ździwiłem bo piszą, że serwis powinien to zrobić za darmo. Nie bardzo chce mi się w to wierzyć ale podjadę zapytać.
Czy ktoś miał może podobny przypadek, problem i ma jakieś sugestie?

strach
25-03-2011, 11:59
są tematy, że lepiej nie wgrywać tego "nowego softu"

Tari
25-03-2011, 12:02
nagraj dzwiek i udostepnij.

marcinek73
25-03-2011, 18:19
Mam ten sam problem , ciekaw jestem reakcji serwisu .

tomaszolech55
25-03-2011, 21:30
Mam to samo ale wtedy kiedy bieg jest za wysoki ale po redukcji biegu jest OK .Jeśli chcesz aby silnik zmienił ton czyli zamilkł do paliwa lej MIKSOL pomaga i daje ropie więcej oktan

szczerba
25-03-2011, 22:19
...do paliwa lej MIKSOL pomaga i daje ropie więcej oktan


XXI wiek a ludzie wierzą w zabobony :)

Ar2rB
25-03-2011, 22:22
ropa nie ma oktan (liczy oktanowej), ma za to liczbę cetanową która właśnie jest parametrem olejów napędowych... Oktany to w benzynie.

co do Mixolu to raczej do TDCi bym nie polecał :-). Ale dyskusji o tym na forum było już co niemiara....

daniellomasa
25-03-2011, 22:47
co do Mixolu to raczej do TDCi bym nie polecał :-). Ale dyskusji o tym na forum było już co niemiara....
i nie tylko u nas
z czystej ciekawości zapodałem do wujka google
jest mnóstwo o tym
ale większość za zdecydowanym nie
do czerwonej dolewali

Oktan
26-03-2011, 00:48
yyyy

jakto Oktany tylko w benzynie ??

a ja czym jeżdżę ??

:))


PS.: jesli chcecie coś dolewać to polecam STP lub SKYDD (ten właśnie - szwedzki bodajże środek - jest do kupienia na stacjach Shell'a)

CODY_21
26-03-2011, 08:49
mam nowy soft od około 3 tygodni i negatywnych objawów nie stwierdzam.Wydaje mi się ,że muszę mniej pedał "gazu" wciskać niż wcześniej i silnik ładniej brzmi na wolnych .

marcinek73
26-03-2011, 16:18
Gdzie wgrywałeś soft i za ile?

CODY_21
27-03-2011, 13:48
w Olsztynie opis jak trafić do gościa http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=93135

kreeecik
27-03-2011, 19:14
jedziesz do pierwszego lepszego ASO forda na diagnostykę komputerową, podpinają monde pod komputer jeśli, masz starszą wersję a jest dostępna nowa to jest to automatycznie aktualizowane i nie ma, że chcesz czy nie jak wjeżdżasz do ASO to najpierw komputer robi aktualizację a dopiero potem diagnostyka. W Łodzi u Mieszka 50zł za diagnostykę płaciłem, i soft z automatu poszedł.

Paolo
27-03-2011, 19:45
a jest dostępna nowa to jest to automatycznie aktualizowane i nie ma, że chcesz czy nie jak wjeżdżasz do ASO to najpierw komputer robi aktualizację

To grubo się mylisz aktualizacja oprogramowania PCM lub ICU to odpowiednia procedura na WDS lub IDS. Także z automatu nigdy i powtarzam że nigdy nie idzie bo nie ma takiej opcji. Podpięcie pod kompa to podpięcie i ustanowienie połączenia a dalsze komendy i procedury ustala osoba zajmująca się diagnostyką.

kreeecik
28-03-2011, 00:04
hmm to dziwne bo zostałem poinformowany o tym od kierownika serwisu, iż miałem starą wersje oprogramowania i zostało ono automatycznie z updatowane. Widocznie gość mi jakieś herezje opowiadał.

MarekPZ
28-03-2011, 12:26
Diagnosta zobaczył że stara wersja oprogramowania i zadziałał z automatu i soft zaktualizował. Gdzie tu herezje ?

trucksweb
28-03-2011, 15:14
a ja mam pytnie -czy to jest to samo opogramowanie co wgrywa sie gdy chcialo sie miec wskazania komputera na wyswietlaczach gdy fabrycznie byla dostepna tylko temperatura ? czy to chodzi wlasnie o oprogramowanie sterownika wtryskow ?

Paolo
28-03-2011, 23:23
Diagnosta zobaczył że stara wersja oprogramowania i zadziałał z automatu i soft zaktualizował. Gdzie tu herezje ?

A gdzie zobaczył tą starą wersję oprogramowania ?? bo jak ustanawiasz połączenie z WDS lub IDS to żadna informacja się nie wyświetla :) chyba że włączył programowanie ICU lub PCM a to na pewno nie ejst z automatu tylko za pomocą czynnika ludzkiego :palacz: