PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Wcieło + z zapłonu, gdzie się schował ??



sebekian
28-12-2005, 21:00
Witam,
ostatnio wymieniłem oryginalne radyjko 2006 na panasonica. W oryginale było standardowo działało po przekręceniu w poz. I. I teraz też tak chciałem zrobić ale nie mogę znaleźć tego + ze stacyjki. Mam tylko stałe + na pomar/czarnym i reszta to chyba same - nieb/czarny i 2 takie same zielono/czarne. Są jeszcze 2 jakieś cieńkie przewodziki na osobnej kostce ale to chyba od pozycyjnych. Męczyłem się z tym sam już kilka godzin i proszę o pomoc bo przy połączeniu na stałe ciągle pali się podświetlenie POWER.

fuel111
28-12-2005, 21:59
Kable do radia przynajmniej u mnie tak jest
Najpierw posortuj kable na 3 grupy w zależności od ich grubości i tak kable głośnikowe (grube)
Szary - tył prawy -
Biały - tył prawy +
Szary z czerwonym paskiem- prawy przód -
Biały z czerwonym paskiem- prawy przód +
Szary z białym paskiem- lewy tył -
Biały z wrzosowym paskiem- lewy tył +
Szary z czarnym paskiem- lewy przód -
Biały z czarnym paskiem- lewy przód +

Cienkie kabelki które idą do żółtej kostki Pamięć timera do kodu

Szary z białym paskiem
Niebieski z pomarańczowym paskiem
Biały z zielonym paskiem


Kostka od zasilania
Pomarańczowy z czarnym paskiem - stałe +12V
Czarny z zielonym paskiem - stałe -12V
Zółty z zielonym paskiem - +12V po załączeniu zapłonu
Pomarańczowy z czarnym paskiem (cienki) iluminacja radia
Czarny z pomarańczowym paskiem (cienki) - nie wiem po co
Czarny z zielonym paskiem (2gi) -12V
Zółty z zielonym paskiem (cienki)- zasilanie anteny

sebekian
28-12-2005, 22:34
Dzieki fuel, szczególnie za oznaczenia głośników nie wiedziałem nigdy który + a który - . A co do zasilania to u mnie jest inny bajzel. Łącznie mam 6 przewodów: grubych 2 sielone z czarnym paskiem, niebieski z czarnym paskiem i pomarańcz z czarnym paskiem. Pomarańcz to rzeczywiście stały + a reszta to chyba same - . Bezpieczniki sprawdziłem. I w czym rzecz przecież firmowe działało jak trzeba, nie mam zółtego. Pamiętam tylko ale to z innej bajki że firmowy ford jak się załączał to pokazywał numery rejestracyjne auta, fajna sprawa, wiesz że twoje radio. Czyli dalej jestem w kropce może jakieś przewody trzeba połączyć razem albo co ??

fuel111
28-12-2005, 23:02
Podeślij mi fotkę kostki i kabli to Ci rozrysuję :metal

sebekian
28-12-2005, 23:56
A proszę Cię bardzo może coś poradzisz, poszła fotka na maila.

fuel111
29-12-2005, 00:27
oki

jarogmur
20-01-2008, 14:05
podepnę się pod temat z pytaniem który bezpiecznik w MKIII odpowiada za stałe zasilanie radia (bez przekręconego kluczyka)