PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Pytanie odnośnie Panelu z żółtą ikonką



pauliosss
29-03-2011, 20:27
Mam pytanie odnośnie dwóch paneli. Posiadam zamontowany panel z zakresem temp. od 19 czyli ten starszy typ. Działa niby poprawnie, lecz denerwuje mnie jedna sprawa, gdy włączę tryb AUTO włącza się automatycznie sprężarka, lecz kontrolka nie świeci w guziku AC, gdy włączę AC zapala się w nim kontrolka lecz niknie napis AUTO wyłączę kontrolka gasnie i zapala się napis AUTO z powrotem, czasami też stąd z ni wąd słyszę wentylator, lecz kontrolka na guziku nie sygnalizuje mi że mam włączoną kilmę, a jak klikne dwa razy to automatycznie wentylator się wyłącza. teraz moje pytanie.

Czy jak zmienię panel na ten z zółtą ikonką max to jak wezmę np. tryb AUTO to zapali sie kontrolka AC w guziku czy też nie?? Bo chodzi mi o to że kiedyś miałem peugeota i jeżdziłem zawsze na trybie auto ale bez klimy i tutaj chcę tak samo żeby np. włączyć AUTO 22C włączy się kilma i wyłączyć ją tzw. tryb ECO. Czy w żółtym panelu z nowym softem po włączeniu auto zapala się kontrolka AC? Czy też nie?? I opiszcie jeszcze czym się różni jakie ma zaletu których nie ma ten starszy....

Astat
30-03-2011, 01:15
też miałem podobny problem z kontrolką wszystkie inne ustawienia śmigały, wymieniłem go na nowszy problem kontrolki (wciskam Auto zapala się kontrolka rusza sprężarka, po naciśnięciu kontrolki gaśnie tak samo jak napis Auto sprężarka stoi nadmuch i tak pracują w celu osiągnięcia ustawionej temperatury), jest też niższy zakres temp. bo od 16 stopni

pauliosss
30-03-2011, 07:35
No to jadę dzisiaj po panel i zobaczę jak to działa, czyli mówisz że po wyłaczeniu AC napis auto też zniknie ale dalej niby będzie działać tzw. tryb ECO???

Astat
30-03-2011, 18:52
tak będzie działał bez włączonej klimatyzacji i sam dobierał temp. powierza oraz nawiew aby osiągnąć ustawioną

pauliosss
30-03-2011, 19:36
Kupiłem, założyłem o niebo lepiej, borę LOW to jest LOW a nie jak wcześniej zastanawiał sie pół godz czy dac zimne czy ciepłe, biorę HI momentalnie jesty gorące a wcześniej nie reagował od razu tylko po jakiś 10 minutach a czasami w ogóle musiałem zmniejszać obr wentylatora na pierwszy bieg dopiero zmieniał temp, druga sprawa o ile mniej mi paliwa teraz pali ponieważ nie jest włączona klima, teraz to ja decyduję czy ją włączyć, a nie jak wcześniej panel, nawet temp. cieczy chłodzącej stoi w pionie bo wentylatory nie chodzą, przyśpieszenie lepsze no i tryb auto działa poprawnie, a i jeszcze jedno nareszcie podświetlanie panelu jest razem z zapłonem, tzn. uruchamiam samochód włączam kliumatronik i świeci wyświetlacz, wyłączam gaśnie wyświetlacz, a nie jak wcześniej podswietlanie było razem z pozycją i gdy wyłączyć było całkiem klimatronik to tak to w nocy dziadosko wygłądało jakby był zepsuty wyświetlacz. Reasumując na darmo się czepiałem że może silniczek od klapki, a to panel, Ci co wymienili wiedzą jaka jest róznica, na prawdę nie żałuję tej stówki, jakby co wiem koło Lublina jedno miejsce w którym jest jeszcze parę sztuk tych paneli z żółtą ikonką, wysyła za pobraniem też....