PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Hamulce przednie - problemy z klockami i tarczami



janekmtb
31-03-2011, 21:40
Zmieniałem ostatnio koła z zimowych stalowych na letnie alu i oto co się działo w lewym przednim zacisku:

http://img822.imageshack.us/img822/1175/zdjcie002bv.jpg

http://img62.imageshack.us/img62/3056/zdjcie003l.jpg

Blaszka zapobiegająca piszczeniu odkleiła się od klocka i przetoczyła ładny rowek w tarczy 8O A przyklejona była na jakimś silikonie.
To są klocki Breck, jakieś tam tańsze pewnie, dostałem od poprzedniego właściciela razem z tarczami - darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby.
Zestaw pojeździł rok, w międzyczasie przetoczenie tarcz (bo mi rzucało kierownicą że ja pieje), po części dlatego że jakieś ciecie założyli mi to na brudną piastę, po części przez te klocki dziadowskie myślę. Po przetoczeniu i poprawnym założeniu było w porządku.
Był w zimie taki czas że przy hamowaniu (i tylko na bardzo małej prędkości) tak mi szuszczało w hamulcach - myślałem że to przez to że jakiś nalot się na tarczy zrobił bo auto stało 2 tygodnie na ulicy, no ale później przestało - bo ta blaszka nie dotykała już tarczy, jak na zdjęciu.
Innym efektem wypadnięcia tej blaszki jest jakiś nalot na wewnętrznej części tarczy spowodowany tym że klocek nie przylegał całą powierzchnią.

Po wyrzuceniu tej blaszki i zamontowaniu wszystkiego okazuje się, (co było do przewidzenia) że oczywiście są wibracje na kierownicy i siła hamowania też słaba. Co trochę dziwne, ani wcześniej ani teraz nie czuć za bardzo żeby ściągało auto przy hamowaniu.

No i mam jeszcze pytanie do znawców: ponieważ potrzebuję kupić nowy zestaw tarcze + klocki, kto umie poznać jaki typ klocków powinienem założyć w te zaciski? Nie mam teraz możliwości rozłożenia tego, a chcę zamówić nowe klocki - prawdopodobnie będą to standardowe ebc do kompletu z frezowanymi mikodami.
To jest v6 kombi '99, tarcza 178mm, i z tego co się zorientowałem w fałkach były 2 typy klocków, a na fordsklepie mi odpisali że jest możliwe 5 różnych numerów klocków do tego auta i nie ma możliwości rozpoznania po VIN-ie, który typ jest właściwy.


PS. Chcesz zabić hamulce??? Załóż sobie BRECKI!!!

Bartek
31-03-2011, 21:53
Powiem tak. Jedź do ASO Forda i dowiedź się dokładnie jakie tarcze i klocki były oryginalne i je kup!
Z doświadczenia wiem,że mimo iż oryginały mogą być naprawdę drogie,to warto. Chyba że chcesz się pozbyć auta przez najbliższe kilka tys km,to wtedy wkładaj byle co.
Mam doświadczenia z różnymi zamiennikami różnych firm,ale jednak te Fordowskie są git :)