PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec]skrzynia biegów



qpens
01-04-2011, 14:45
witam mam takie problem a mianowice. jeżdżąc cały dzień po mieście wszystko było ok przed samym domem zatrzymałem się wrzuciłem jedynkę chcąc ruszyć i tu psikus. coś zachrobotało i samochód nie jechał biegi można wrzucać bez sprzęgła dodając gazu prędkość wzrasta i czasem coś zarzęzi. może się ktoś orientuje co to może być?? słyszałem ze może coś z mechanizmem różnicowym i czy można wymontować sam mechanizm różnicowy?? czekam na propozycje dzięki z góry i pozdrawiam

Netoper
01-04-2011, 14:53
wrzuciłem jedynkę chcąc ruszyć i tu psikus. coś zachrobotało i samochód nie jechał biegi można wrzucać bez sprzęgła dodając gazu prędkość wzrasta i czasem coś zarzęzi.
Kolego, tak to opisałeś że nie wiadomo o co chodzi :)
Stoisz w miejscu i bez sprzęgła możesz wrzucić bieg i auto rusza?
Później rzęzi podczas jazdy czy przy zmianie biegów - ze sprzęgłem czy bez?
Raz piszesz że wrzucasz biegi i nie jedzie zaraz potem że wrzucasz i jedzie.




czy można wymontować sam mechanizm różnicowy??
trzeba zdjąć skrzynię z auta i ją otworzyć i wtedy masz dostęp i do różnicowego i do trybów/wałków/synchronizatorów)

qpens
01-04-2011, 14:58
dodajac gazu samochod stoi w mejscu a predkosc wzrasta i mozna zmieniac biegi bez sprzegla a samochod stoi w miejscu. i czasem slychac jak cos rzezi.

Netoper
01-04-2011, 14:59
dodajac gazu samochod stoi w mejscu a predkosc wzrasta
Znaczy się prędkościomierz pokazuje że niby jedziesz?

qpens
01-04-2011, 15:01
tak wlasnie o to mi chodzilo ze predkosciomierz wskazuje ze nieby sie jedzie a samochod stoi w miejscu

Netoper
01-04-2011, 16:47
No to sprawdź czy się przegub czy półośka nie ukręciła.
Półośkę zobaczysz od razu, natomiast przegub potrafi w środku puścić tam gdzie półoś w niego wchodzi.
Zaciągnij ręczny, podłóż kliny pod koła, odpal silnik, wrzuć trójkę i zerknij pod auto czy się półoś nie obraca w przegubie.

qpens
01-04-2011, 21:24
no właśnie problem w tym ze półosie stoją w miejscu a prędkościomierz wskazuje ze się jedzie

Netoper
01-04-2011, 21:54
Skoro napęd z silnika jest przenoszony do skrzyni (bo prędkościomierz działa) , to można wykluczyć zespół sprzęgła, półośki się nie obracają więc przeguby sprawne, to pozostaje zmielona skrzynia, remontować nie opłaca się, używka znacznie taniej wychodzi.

qpens
12-04-2011, 13:35
jednak okazalo sie ze padlo sprzeglo i skrzynia. no coz trzeba wymienic i bedzie git:)