PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] LPG - śr. 14l !!!! - czy to normalne?



qoolarz
03-01-2006, 04:48
Czy ma ktos moze zainstalowana instalacje lpg firmy landi lorenzo - sekwenscyjny wtrysk gazu. Bo z tego co czytam spalanie 13-14 l :wall: na 100 km przy sredniej predkosc 110 km/h - trasa. chyba nie jest normalne?! Czy takie gadzety jak podgrzewane fotele, ogrzewanie samochodu, wycieraczki, warunki ziomowe moga miec na to wplyw? Najwazniejsze to czy w lecie bedzie palil 10l ????? ... Dziekowa za odp.

Mondeo '93 kombi. 1.8 16 V.

RWalentynowicz
03-01-2006, 09:14
Coś jest niehalo z tą sekwencją. Mój V6 pali tyle ale dopiero przy prędkości 200 km/h. Jedź do gazowników, Twe Landi domaga sie regulacji.
Pozdrawiam

bobesh
03-01-2006, 10:26
Coś jest niehalo z tą sekwencją. Mój V6 pali tyle ale dopiero przy prędkości 200 km/h. Jedź do gazowników, Twe Landi domaga sie regulacji.
Pozdrawiam

Niekoniecznie.... kolega napisał, że przy średniej prędkości 110 km/h....
Zapytowywam więc waści, ile musisz kobyłe ostrogami dźgać i szpicrutą okładać, aby na polskich drogach (zakładam jednopasmówkę) osiągnąć przeciętną prędkość przelotową w wyżej zadanej wielkości...
IMHO 14 czterokwarterek LPG w 1.8 na trasie z taka przeciętną to bardzo przyzwoicie. Bo to trza gonić kobyłe do granic wytrzymałości....

:}}}}}

fuel111
03-01-2006, 11:32
No to znowu zaczynamy od początku regulacja i kontrola sondy itd. :(

waldek1957
03-01-2006, 12:23
Mam taką samą instalację LandiRenzo i mi pali 12-13 l LPG
Zakładali mi ją u Stefanowskiego w Łodzi.kilka lat temu. Mniej więcej co roku jeżdze na regulacje ( nie zawsze jest potrzebna) albo inaczej na kontrolę sprawdzenie działania. Jestem z niej zadowolony, instalacja lubi jak się o nią dba (wymienia filtry,sprawdza szczelność)

bobesh
03-01-2006, 12:37
Mam taką samą instalację LandiRenzo i mi pali 12-13 l LPG
Zakładali mi ją u Stefanowskiego w Łodzi.kilka lat temu. Mniej więcej co roku jeżdze na regulacje ( nie zawsze jest potrzebna) albo inaczej na kontrolę sprawdzenie działania. Jestem z niej zadowolony, instalacja lubi jak się o nią dba (wymienia filtry,sprawdza szczelność)

kilka lat temu zakładałeś sekwencyjny wtrysk gazu??
trzy lata temu IV gen to była zupełna nowość na rynku... i kosztowała krocie.

qoolarz
03-01-2006, 15:01
Zaczne od tego gdzie wykrecam taka srednią, otoz przez ostatni miesiac praktycznie odkad zamonowalem instalacje lpg dojezdzam codziennie do pracy autostrada A4 (krakow-katowice - pozdrowienia dla zlodzieji z bramek:)) 150 km (w obie strony) z czego jazdy "po miescie" jest max 30 km. i tak tankujac 42 literki gazu na jednej stacji (BP) robie 300 km , no w porywach do 320 (ale tylko wtedy jak zmiany biegow do 3 tys obrotwo - a to grzech przy 115 KM :))) .
instalacja ma juz 40 dni i jest po pierwszej regulacji (23 grudzien) - po przejechaniu 10 tys km:) .

troche sie pocieszam jak piszecie ze z Landi powinno palic 12-13, choc nie ukrywam iz mialem nadzieje ze na trasie nie przekraczajac 120km/h spali 10 l :(

Chociaz musze jeszcze powiedziec o jednej dziwnej rzeczy mianowicie w ubiegly weekend przy bardzo dynamicznej jezdzie (polowa trasa polowa miasto) tzn przy predkosciach obrotowych miedzy 3 i 5 tys. pokonalem podobny dystans (295 km) .. nie bardzo to rozumiem.

Coz wygoda kosztuje......


Pozdrowionka i Noworoczne zyczonka sle



:)

mareckis
03-01-2006, 21:47
Generalnie sekwencja Landi Renzo to bardzo dobry sprzęt. Jedź do gazwoników niech podepną pod kompa i zdjagnozują bo moim zdaniem pali Ci za dużo.

qoolarz
05-01-2006, 04:45
Panowie jest poprawa! :))
juz drugi raz udalo sie zrobic na pelnej butelece 360 km :) sukces !!! wiec spalanie spadlo z 14 do 11,6666 :) - tak to mozna jezdzic :)

Ps.
zaczeka mi migotac lampka od poduszki powietrznej..... ale to chyba temat na inne forum ... :)

elmo
05-01-2006, 13:41
ja mam sekwencje brc i na poczatku tez palil mi do 14 l pojechalem do gazownikow podpieli go pod analizator spalin potem odpial kostke przy instalacji chyba gdziees kolo bezpiecznikow podlaczyl pod to jak ja to mowie ekg:) i na trasie teraz (390 km) pali srednio 9 litrow juz jest po pierwszym przegladzie na moje trzeba czasu zeby sie ulozylo no porzadnej regulacji pozdro