PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] [MKI] przekładnia kierownicza



dlugimaciek
03-01-2006, 16:02
panowie czy przekładnii kierowniczej jest jakas "sruba " do zmniejszenia luzu czy raczej wymiana.........??(przekładnii)

Henryk
03-01-2006, 16:17
Masz stwierdzone w 100% że to luz na samej listwie?Może któraś z wymiennych części przekładni dostała luzu?Mam tu na mysli drązki kierownicze( z przegubami) bądź same końcówki drążka kierowniczego.Zerknę później do ksiązki czy jest sruba do kasowania luzu między listwą zębatą a zębatką i dam Ci znać.Mogły też zużyć się tuleje prowadzące listwę ( a to się zdaje się wymienia).
Luz moze też występować na kolumnie kierowniczej a ściśle mówiąc na przegubach wału pośredniego bądź też na wpuście regulacyjnym w płaszczyźnie regulacji od -do siebie( to jest właśnie mylące i u mnie np jest luz lekki na kolumnie kierowniczej).

dlugimaciek
04-01-2006, 10:40
sprawdzone wczoraj były końcówki drazkow i,wymieniłem tuleje na wachaczach
mam luz na przekładnii kierowniczej (tak zabardzo nie wiem czy to jest na listwie ale jezscze dzis podjade na stacje diagnostyczna to moze mi cos kumpel powie
ale wiem ze przy lekkick skretach kierownica puka nieżle........... :(

Jakub
04-01-2006, 10:46
O ile mnie pamięć nie myli to powinno być coś takiego. Pamiętam też że był to jeden z pierwszych objawów końca przekładni.

wesmond
04-01-2006, 14:35
panowie czy przekładnii kierowniczej jest jakas "sruba " do zmniejszenia luzu czy raczej wymiana.........??(przekładnii)
Śruba do regulacji jest ale sąpewne obawy co do jej używania przy powstaniu luzów bo:
1. Luz powstał w jednym miejscu na listwie i jeśli podkręcisz śrubę to może kierownica nie "wrócić " przy skręcaniu a wręcz się zablokować.
2. Może zacząć wycieknąć płyn od wspomagania bo podniesienie listwy spowoduje rozszczelnienie uszczelniaczy.

Proponuję regenrację - koszt :zly: około 800zł z 12 miesięczną gwarancją:
http://www.eltekzoo1319.republika.pl/

Powodzenia.

p.s. ja póki co mam tez luz ale jeszcze trochę czekam. :dres:

Henryk
06-01-2006, 14:59
albo taki zestawm i samemu zrobić z przekładnią http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=80455969