PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Fabryczne radio plus dodatkowa MOC



DIGITAL
03-01-2006, 19:39
Jak w temacie ma ktos podłączony jakiś wzmacniacz do fabrykanta tj. fabrycznego radia Forda ??

DIGITAL
03-01-2006, 20:56
w niedalekiej przyszłości bede miał przypływ gotówki i planuje doprowadzić swoje Audio do porządku bo lubie głębie bassu a na obecnym graniu tego nie osiągam :bigok:

Alecki
04-01-2006, 11:47
Ja wyprowadziłem z radia 6000CD sygnały z przedwzmacniacza i podłączyłem zewnętrzny wzmacniacz mocy.

Zobacz mój artykuł na MKP:
http://www.mondeoklubpolska.org/modules.php?name=News&file=article&sid=22

Pozdrawiam,
Alek

m3hoo
04-01-2006, 13:08
Pogadaj z Truszkiem - on ma.

STraits
04-01-2006, 17:16
Alecki : super sprawa . Czy możesz mi opisać na czym polega przeróbka radia. Też mam 6000CD i na moje ucho radio gra tragicznie. Myśle o takiej przeróbce dość długo, ale nie znam osoby która byłaby w stanie przerobić radyjko. Czy mozesz przyblizyc troche sposób jego przeróbki.

Alecki
05-01-2006, 14:01
Przeróbka polegała się na wpięciu pomiędzy przedwzmacniacz a wzmacniacz mocy w radiu i wyciagnięciu sygnałów "na zewnątrz".
Podobno są trzy rodzaje 6000CD (przynajmniej trzy różne typy wdział człowiek, który przerabiał mi radio) różniące się między sobą bebechami.
W jednym z nich wyprowadzenie jest ponoć banalnie proste, w dwóch pozostałych troszkę bardziej złożone (moje radio niestety nie należało do tych prostych).

Radio przerabiał mi inż. Roman Ohendal, ma warsztat na Mokotowie, ul Ursynowska 16, tel. 844 23 14.

BTW
Jeśli Twoje wymaganie brzmieniowe są duże to lepiej od razu zmień radio na dużo wyższej klasy. Jeśli nie, to dołożenie zewnętrznego wzmacniacza przyniesie satysfakcjonującą Ci poprawę. (Pod warunkiem, rzecz jasna, że będzie to w miarę porządny wzmacniacz - nie chodzi mi tutaj o moc, ale o brzmienie i poziom szumów. Na eBayu można kupić teraz niezły sprzęt w bardzo rozsądnych cenach.)

(Zobacz moją instalacją: http://www.gae.pl/mondeo.php)


Pozdrawiajka,
Alek

pawulon
05-01-2006, 15:34
Zawsze jeszcze możesz podłączyć po "wysokiej", czyli kabelki głośnikowe prosto w wzmacniacz, prawie każdy piec oferuje taką możliwość. Ale jak to działa to niech sie wypowaidają inni, bo sam tego nie praktykowałem.

STraits
05-01-2006, 16:33
a) nie mam kombi (sedan 4 drzwi) - nie mam szchowka na trójkąt
b) oba siedzenia przednie elektrycznie regulowne w 10 pozycjach, wiec nie ma możliwości zamontowania pod nimi
c) zmieniarke mam pod tylną półką.
d) na tylniej ściance oparcia kanapy nie zamontuje - mam skórzaną tapicerke i nie wyobrażam sobie jej dziurawienia :|
e) radio mam 6000CD starego typu (bez gałki) więc podejrzewam ze bedzie należało do tych łatwiejszych...

:
:
:
z) jak znajde miejsce na wzmacniacz to chętnie zamontuje. Głośniki mam Hertz na przodzie i infinity na tyle (dosyc wysokie modele) - a radio totalnie je "hamuje".

pawulon
05-01-2006, 16:38
Pozostaje podłoga w bagażniku, tyle że trzeba to ładnie MDFem obudować i zrobić wentylatorki, coby sie nie grzał piec za nadto. A piecyk nie musi być wcale gigantem, wystarczy rokford taki 4x40WATT i będze wymiatał aż miło. Była taka seria "kieszonkowa" Rokforda.

DIGITAL
05-01-2006, 16:48
a nie mozna poprostu na bocznej sciance bagażnika ?? powinno znaleźć się jakieś wolne miejsce ...

Alecki
06-01-2006, 14:12
Przy podłączeniu po wysokiej zniekształcenia oryginalnej końcówki mocy są podawane na wzmacniacz zewnętrzny (który też nie neutralny). Jeśli komuś nie zależy na jakości a tylko by było głośniej, to takie rozwiązanie go zadowoli.
Lepsze piecyki zwykle nie mają wejścia po wysokiej, bo pod względem jakości były to "krok wstecz".

Pozdrawiajka,
Alek



Zawsze jeszcze możesz podłączyć po "wysokiej", czyli kabelki głośnikowe prosto w wzmacniacz, prawie każdy piec oferuje taką możliwość. Ale jak to działa to niech sie wypowaidają inni, bo sam tego nie praktykowałem.

pawulon
06-01-2006, 14:25
Właśnie w tych lepszych spotykałem sie z takim wejściem (w Rockfordzie, 6-cio kanałowym Signacie Rambo a nawet w Rodku), tyle że ja wcześnej miałem decka to nawet jak bym chciał to nie miałem jak tego ztestować.

DIGITAL
06-01-2006, 16:54
a macie jakąś używke na zbyciu :) ?? :satan:

pawulon
06-01-2006, 17:46
Miał ja fajnego Rockforda ostatnio, a teraz sam żałuje że go sprzedał :wall: :wall: :wall: :wall:

DIGITAL
06-01-2006, 17:53
dobra a teraz drugie putanie planuje zabudowe glosnika bassowego i nosze sie z zamiarem zrobienia skrzyni tylko ze nie wiem jak zrobic wyjscie na podlaczenie na wierzchu . Wie ktos moze z doswiadczenia jak to zrobic :pad:

pawulon
06-01-2006, 17:57
Kupuje sie taki gotowy element, w sklepach car audio, w wawie na wolumenie też. Taki okrągły lekko wyprofilowany do środka plastik, od strony zewnętrznej są zaciski do przykręcenia przewodów, albo wciśnięcia bananków, a od wewnętrznej blaszki do dolutowania przewodu.
Wycinasz w ściance odpowiedni otwór i montujesz ten "plastik" - wyleciało mi z głowy jak to sie nazywa fachowo.[/url]

DIGITAL
06-01-2006, 17:58
ok porozgladam sie tu i tam dzieki :bigok: :beer:

pawulon
06-01-2006, 18:04
Tu masz takie coś, ale to jest troche "wydziwnione" bo normalnie nie ma wtyczki tylko dwz zaciski na śrubki dokręcane ręką. Ale moze to byc wygodniejsze nawet.
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=80349767

Ale wiesz już co masz szukać :metal

pawulon
06-01-2006, 18:15
A to o czym ja mówiłem to sie nazywa "zacisk głośnikowy" i tu masz taki:

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=79493872

Najlepsze rozwiązanie :metal