PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] [RS] O ile obniżają te sprężyny?



Mike44
08-04-2011, 15:28
Mam pytanko odnośnie sprężyn z pakietu RS, niebieskich w mk1.

Zanim jednak spytam, powiem, że szukałem w wyszukiwarce i znalazłem tylko 1 temat, w którym i tak nie było odpowiedzi.

Mianowicie: O ile obniżają sprężyny RS? Czytałem, że -35mm - np tutaj:

http://allegro.pl/sprezyny-tyl-ford-mondeo-mk1-mk2-35mm-5052009-rs-i1544589719.html

...jednak coś to trochę za dużo chyba jak na standardowy amortyzator, a z innej części internetu wydobyłem, że do -40mm można mieć standardowy amortyzator, wiec spoko. Do tego na stronce u Anglików znalazłem informację, że obniżają -65mm co już całkiem mnie zakręciło i już nie wiem: o ile?

tu fotka:
http://images47.fotosik.pl/787/10df7ec04b13f925m.jpg (http://i14.photobucket.com/albums/a341/leewa79/CIMG0967-1200.jpg)

Inna sprawa: Czy ktoś zna lub robił może taką rzecz iż podpasował inne sprężyny o podobnych paramterach.

Netoper
08-04-2011, 15:29
Proszę na przyszłość nadawać jakiś konkretny tytuł adekwatny do problemu/pytania.

Mike44
08-04-2011, 15:33
Proszę na przyszłość nadawać jakiś konkretny tytuł adekwatny do problemu/pytania.dzięki :) zostało "sprężyny" bo coś nie mogłem zmienić nazwy tematu później, nie wszędzie mogę i nie wiem dlaczego...

Netoper
08-04-2011, 15:33
A pytanie to raczej do sprzedawcy powinieneś skierować o ile faktycznie one obniżają.
do 35mm można na fabrycznym amorku śmigać, testowane u Paola

Mike44
08-04-2011, 15:37
widzę, że źle sformułowałem więc sprostuję w pierwszym poście

pytał konkretnie o sprężyny RS ale nie o te konkretnie z aukcji, one były tylko dla przykładu

Netoper
08-04-2011, 15:53
pytał konkretnie o sprężyny RS ale nie o te konkretnie z aukcji, one były tylko dla przykładu
No to jasne, bo się nie mogliśmy dogadać :)

Tu nic nie pomogę, ale przeniosę temat do tuningu tam się cześciej przewijało obniżanie auta, no i jakby nie patrzył temat dotyczy modyfikacji.

Mike44
08-04-2011, 15:59
okej ;)

BTW. *pytałem

...ale ja dzisiaj piszę :))


Wogóle to chodzi o to, że z przodu mi się już RSy sypią i nie wiem ile pociągną jeszcze, nie chcę załatwić nowego amora jak padną, a z tyłu nie mam bo poprzedniemu właścicielowi się zerwały - ale to już inna historia... Dlatego chciałbym dopasować 4 inne/nowe sprężyny o podobnych właściwościach, może nawet ciut wyżej mogłoby być :)

Brendy
08-04-2011, 20:13
[QUOTE=Mike44;983714]okej ;)

BTW. *pytałem

...ale ja dzisiaj piszę :))


Wogóle to chodzi o to, że z przodu mi się już RSy sypią i nie wiem ile pociągną jeszcze, nie chcę załatwić nowego amora jak padną, a z tyłu nie mam bo poprzedniemu właścicielowi się zerwały - ale to już inna historia... Dlatego chciałbym dopasować 4 inne/nowe sprężyny o podobnych właściwościach, może nawet ciut wyżej mogłoby być :)[/QUO


Ja ci powiem tak kupiłem ostatnio sprężynki z Vogtlanda obniżają -40 i jestem, bardzo zadowolony ponieważ zawias jest troszkę twardszy niż seria i o wiele lepiej się prowadzi wiec jak co to polecam tyle ze cena wygórowana ale za ta jakość się opłaci