PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Panel klimatronica a klima



Malinka
10-04-2011, 10:31
Witam,
mam wadliwy panel klimatronica (z białą ikonką) i nie działa sterowanie temperaturą. Sprawdziłem to w ten sposób że wyjąłem silniczek od regulacji temperatury (ten za schowkiem) i w ogóle nie reaguje na zmiany temperatur (na wyświetlaczu temperatura się zmienia). Silniczek jest ok, bo podłączyłem go pod sterowanie klapkami nadmuchu nogi, twarz.... i wtedy chodzi.

Problem mam z włączeniem klimy, raz zadziała, a raz nie. Teraz nie wiem czy to wina panelu czy może trzeba sprzęgiełko wyregulować. Panel napewno wadliwy,ale czy on ma coś wspólnego z takim działaniem klimy?

Netoper
10-04-2011, 12:48
Problem mam z włączeniem klimy, raz zadziała, a raz nie. Teraz nie wiem czy to wina panelu czy może trzeba sprzęgiełko wyregulować. Panel napewno wadliwy,ale czy on ma coś wspólnego z takim działaniem klimy?
Ciężko zawyrokować czy to np niski poziom czynnika czy sprzęgiełko wypadałoby podregulować, czy panel się sypnął.
Z tego co się czyta to problem z "białymi" panelami jest najczęściej z ustawieniem temperatury nawiewu, o problemach z załączaniem sprężarki przez wadliwy soft nie nie rzuciło sie w oczy.

Sprężarka poniżej 4 stopni może nie startować, jak jest niski poziom czynnika to może przykladowo nie mieć chęci i przy ośmiu stopniach startować, przy niskim poziomie startuje jak wytworzy się odpowiednie ciśnienie i to wtedy jest sporo zależne od zewnętrznej temperatury, czym cieplej to ciśnienie trochę większe.
Ciężko dać konkret jakiś, we własnym zakresie można sprzęgiełko wyregulować i ewentualnie pożyczyć od kogoś sprawny panel, nawet biały i sprawdzić, a potem to już klimatolog pozostaje żeby czynnik sprawdzić/wymienić.

Malinka
10-04-2011, 13:36
Netoper, już odpowiadam- czynnik uzupełniłem (po 2 latach ubyło 20g), w tamtym roku już zaczynały się taki problemy, facet od klimy spryskał wd40 sprzęgiełko bo ponoć się zastało- stukał kijem i przez sezon miałem ok. Teraz wd40 już nie pomaga.

---------- Post dodany o 13:36 ---------- Poprzedni post dodany o 13:34 ----------

czy sprzęgiełko w mk3 da się wyregulować według instrukcji z tego linku http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/8858-MkII-Pad%C5%82o-sprz%C4%99gie%C5%82ko-klimy?p=111014&viewfull=1#post111014 (post 11)

Netoper
10-04-2011, 13:39
facet od klimy spryskał wd40 sprzęgiełko bo ponoć się zastało- stukał kijem i przez sezon miałem ok. Teraz wd40 już nie pomaga.
To możliwe że trza te sprzęgiełko wytargać oczyścić i wyregulować, a może problem jest tylko we wtyczce zasilającej zprzęgiełko, ale wbrew pozorom WD potrafi na dłuższą metę też zaszkodzić bo ma w sobie jakieś lekkie kwasy do odrdzewiania, ale potem tam gdzie WD odparowało to się lubi zacierać.

Lyssy kiedyś w dziale zapodał temat o regulacji wraz z fotkami chba w zeszłym roku podbijałem ten temat (albo może tylko linka d niego podrzuciłem) teraz net mi się tnie i szlag mnie trafia więc sam spróbuj to odszukać.

Malinka
10-04-2011, 13:46
a czy zwykły mechanik da rade wyregulować sprzęgiełko? Chodzi mi czy czynnik trzeba odciągać, bo tydzień temu robiłem serwis klimy i trochę go szkoda.
P.s w poprzednim poscie nie wkleiłem linka http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/8858-MkII-Pad%C5%82o-sprz%C4%99gie%C5%82ko-klimy?p=111014&viewfull=1#post111014

Netoper
10-04-2011, 13:53
Sam dasz radę wyregulować, mechanior tym bardziej (o ile będzie wiedział jak) Czynnika nic nie spuszczasz (bo sprzęgiełko jest na zewnątrz sprężarki, jedynie trza pasek wielorowkowy zdjąć.
Poszukaj tego opisu Lyssego.

Malinka
10-04-2011, 14:02
ok, dzieki. lyssy pisze o mk2, w mk3 jest tak samo?

Netoper
10-04-2011, 14:53
w mk3 jest tak samo?
Nie mam pojęcia :) zerknij w nadkole i zobacz czy to co Lyssy napisał/pokazał porywa sie z tym co widzisz.
Albo może ktoś się dopisze w tym temacie i podpowie, albo w tamtym temacie zapytaj czy dotyczy to też MKIII, temat się wtedy przy okazji od razu "upnie" a podejrzewam że będzie za parę dni poszukiwany jak się cieplej zrobi.

Astat
12-04-2011, 20:05
Malinka poszły 2 odpowiedzi na PW odnośnie pytania o panel, ale nie mam ich w wysłanych i nie wiem czy doleciały :-((

Netoper
13-04-2011, 02:53
ale nie mam ich w wysłanych
Trzeba w panelu użytkownika/ zaawansowane ustawienia, postawić kropkę przy okienku " Zachowaj kopię wysyłanych wiadomości w mojej skrzynce nadawczej"