PDA

Zobacz pełną wersję : [All] ST200 i 2.5 V6 -- porting UIM do LIM



badger
10-04-2011, 16:26
http://tomasz.warszawa.pl/pub/kolektory.jpg

1 to seria. Jak myślicie, duża będzie różnica na korzyść 3 w stosunku do 2?
2 łatwiej zrobić metodami garażowymi...

;)

spth
10-04-2011, 22:46
Witam !
Zrobiłem sobie nr 3. Użyłem maszynowego freza stożkowego 35 mm. Wyszło na jednym 30 na drugim 34 mm - z normalnego kolektora. Zakres robót - przepustnica 60 mm. plus wycinanie połowę oski i obróbka, i przeróbka mocowania linki. Rura powietrza SVT. Nowy CTS. Wkładka pipercross. Czyszczenie dolotu. Nowe uszczelki pod porty, zwłaszcza górny. Trzeba zawsze spojrzeć czy nie ma przejscia na uszczelce nie na zewnątrz, ale między kanałami, długim i krótkim. Wyszło to tak. https://picasaweb.google.com/lh/photo/w_Oiu9yd0iJGM2TXhh58EQ?feat=directlink
Rok temu zmieniałem TSS na inny i na E jest jak na sport. (Na Cougar org, znalazłem).
Wrażenia. Dół inny tylko dlatego, że na tej przepustnicy mam dwie ośki i trzeba trochę więcej depnąć. Na starej jedna - automat i nie śr. 55 tylko 54mm. Za to od 2,5 tys ciągnie jak głupi. Na mojej wsi nie ma hamowni więc nie moge sprawdzić co i jak, ale jest lepiej. Od razu zapalił i nie było żadnych problemów. Wolne obroty nie zmieniły się. Żadnych błędów. Bez adaptacji spalanie na tripie po mieście 14,3, w tej chwili 13,2 tylko miasto - po ok 500 km. Uwaga te trzy wypustki w kolektorze nie są robione na złość. Cokolwiek wchodzi z przewietrzenia silnika do kolektora na tych wypustkach jest porywane z powietrzem. Jeżeli się je zlikwiduje to może bardzo ładnie płynąć po ściankach i wpłynąć pod otwarty zawór, i zaschnąć. Rura SVT jest dłuższa o ok. 1,5 cm i trzeba wkładać razem z pokrywą filtra. Korci mnie by założyć starą przepustnicę aby porównać co dało więcej. Wieksza przepustnica czy rozwiercanie kolektora.
pozdro

lyssy
11-04-2011, 17:41
Uwaga te trzy wypustki w kolektorze nie są robione na złość. Cokolwiek wchodzi z przewietrzenia silnika do kolektora na tych wypustkach jest porywane z powietrzem. Wypustki są przy wylocie kanału z EGR'a :) Przewietrzanie wchodzi centralnie od dołu ale bardziej na środku "rozwidlenia" kolektora. Poza tym wszystko się zgadza ;)

spth
12-04-2011, 20:34
Wypustki są przy wylocie kanału z EGR'a :) Przewietrzanie wchodzi centralnie od dołu ale bardziej na środku "rozwidlenia" kolektora. Poza tym wszystko się zgadza ;)
Witam !
Ano zgadza się. Tylko dlaczego ? Nie do końca madrze opracowane rozwiązanie. Większość "mokrych" brudów produkuje przewietrzenie. W miarę utraty kondycji silnika - więcej. EGR natomiast suchę. Spaliny z EGR-a mają w założeniu obniżyć temp. komory spalania, ale nie kolektora ssącego. Suche i gorące spaliny plus przedmuchy i mamy brud w kolektorze.
pozdro

badger
13-04-2011, 03:19
EGR najlepiej się pozbyć (w mk3 już go nie ma, można nawet zaślepkę w ASO kupić) natomiast odmę podłączaną pod kolektor najlepiej przepuścić przez catch tanka. ;)

spth
13-04-2011, 20:11
natomiast odmę podłączaną pod kolektor najlepiej przepuścić przez catch tanka. ;)
Witam !
Mało jest prawidłowo zrobionych odolejaczy. Musi utrzymywać podciśnienie w skrzyni korbowej na poziomie do - 0,3 atm. - prawdopodobieństwo wycieków oleju mniejsze oraz podawać jak najmniej dodatkowego powietrze poza zakresem regulacji silniczka krokowego. Chciałem zrobić coś takiego, ale naprawdę już mi się nie chce przy tym samochodzie. Przy następcy - owszem.
pozdro

badger
13-04-2011, 20:17
Mało jest prawidłowo zrobionych odolejaczy. Musi utrzymywać podciśnienie w skrzyni korbowej na poziomie do - 0,3 atm. - prawdopodobieństwo wycieków oleju mniejsze oraz podawać jak najmniej dodatkowego powietrze poza zakresem regulacji silniczka krokowego. Chciałem zrobić coś takiego, ale naprawdę już mi się nie chce przy tym samochodzie. Przy następcy - owszem.
Ale ja mówię cały czas o zamkniętym systemie. Po prostu gdzieś przed kolektorem wpinasz się z jakimś pojemnikiem o wejściu i wyjściu w górnej części, który w naturalny sposób wyłapuje szlam, a podciśnienie jest w zasadzie takie jakie było.

spth
14-04-2011, 20:58
Witam !
Tak, tylko taki trzeba od czasu do czasu czyścić. Ja myślałem o bezobsługowym, ze spływem do miski. Trochę więcej roboty żeby coś takiego wykonać. Trzeba pod konkretny silnik.
pozdro

badger
14-04-2011, 23:05
Witam !
Tak, tylko taki trzeba od czasu do czasu czyścić. Ja myślałem o bezobsługowym, ze spływem do miski. Trochę więcej roboty żeby coś takiego wykonać. Trzeba pod konkretny silnik.
Hm... patrząc na to co tam wypływa to raczej nie chciałbym mieć tego z powrotem w misce...

Z jakiegoś powodu producent wpuszcza to w kolektor do przepalenia, a nie do miski. ;)