PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] 2,5 V6 instalacja czy dobry wybór ?



cdsoftware
11-04-2011, 10:14
Hej.

Po zakupie potwora 2,5 zastanawiam się nad montażem instalki.

Wszyscy proponuję Stag 300 Premium - 6 i wtryski Hana H2000, oczywiście dobrane pod moc silnika :) reduktor też oczywiście minimum do 200KM.
Czy taki zestaw to dobry wybór ?

Pozdrawiam !

Netoper
11-04-2011, 11:18
Ogólnie OK tylko reduktor jakiś mocniejszy bym proponował, tak ze 240-250 żeby miał wydajność.

cdsoftware
11-04-2011, 11:28
No i oczywiście przewody gazowe 8mm a nie 6mm :) to wiem :)

Ktoś mi jeszcze na elektrodzie proponował założenie rurkowych dysz z podprowadzeniem gazu pod sam zawór - czy rzeczywiście należy to tak zrobić, czy można sobie odpuścić i montować dysze w pobliżu wtryskiwaczy benzyny ?

Pozdrawiam !

Netoper
11-04-2011, 11:58
No i oczywiście przewody gazowe 8mm a nie 6mm
Przy wydajnym reduktorze spokojnie 6mm wystarcza
U nas siedzi omegas, reduktor iG1 i bez problemu wyrabia na 6mm

---------- Post dodany o 11:58 ---------- Poprzedni post dodany o 11:56 ----------


rurkowych dysz z podprowadzeniem gazu pod sam zawór
Nie wiem o co biega. Albo jakaś nowość albo zmiana nazwy żeby bardziej profesjonalnie brzmiało :)

cdsoftware
11-04-2011, 12:30
Przy wydajnym reduktorze spokojnie 6mm wystarcza
U nas siedzi omegas, reduktor iG1 i bez problemu wyrabia na 6mm

---------- Post dodany o 11:58 ---------- Poprzedni post dodany o 11:56 ----------


Nie wiem o co biega. Albo jakaś nowość albo zmiana nazwy żeby bardziej profesjonalnie brzmiało :)

Cytat z elektrody:
GAzuje się łatwo ale trzeba zastosować dysze rurkowe i gaz podprowadzony pod zawór.Zapytaj w warsztacie czy tak robić jak powiedzą że nie to szukaj innego.Stag-4 + Reduktor przynajmnie do 200km.Listwy mogą być nawet valtek 3ohm koszt gdzieś około 3000zł.

3000 to było jakiś czas temu, po przebadaniu tematu, aby zagazować dobrze to trzeba szykować minimum 3900 ;) jednak zakładając przebieg 2000 miesięcznie i zuzycie paliwa 10-12 litrów koszt zaczyna zarabiać po jakichś 8-9 miesiącach, nie ma się nad czym zastanawiać :)

Pozdrawiam !

Netoper
11-04-2011, 13:45
Z tego cytatu to wychodzi, że gostek coś tam słyszał ale nie wie o co chodzi.
Są dwa rodzaje dysz, jedne wkręcane w kolektor (te jak najbardziej będą rurkowe) i są dysze na listwie te się ewentualnie wierci jak są za wąskie.

Te "rurkowe" wkręca się w kolektor w takim miejscu (na ile pozwala konstrukcja kolektora) żeby były jak najbliżej zaworów, i jest to standardowy montaż. Są papraki, że np w mondkowych falkach w czubek kolektora montują i może o to mu chodzi, w każdym razie napisał tak jak ktoś komu o uszy się coś obiło, ale nie ma pojęcia jak to faktycznie wygląda.

Ciekawe jeszcze z kiedy ten post jest bo np na dzień dzisiejszy w Wa-wie spokojnie do 3tyś zamontuje się dobrą kuchenkę.
Około 4tyś kosztuje np Omegas czy Seqent BRC z tym że jeśli chodzi o eksploatację to nie ma różnicy czy to będzie na nich czy np na Stagu, czy KME (montując do mondków), ważne żeby listwa była OK i reduktor a sterownik to sprawa bardziej drugorzędna.

Photos
11-04-2011, 13:54
uzycie paliwa 10-12 litrów

Ja bym raczej obstawiał 12-14. Mi jeszcze nigdy nie wyszło 10 litrów LPG na 100 km. Zawsze z baku wychodzi że około 13 pali

cdsoftware
11-04-2011, 14:13
Z tego cytatu to wychodzi, że gostek coś tam słyszał ale nie wie o co chodzi.
Są dwa rodzaje dysz, jedne wkręcane w kolektor (te jak najbardziej będą rurkowe) i są dysze na listwie te się ewentualnie wierci jak są za wąskie.

Te "rurkowe" wkręca się w kolektor w takim miejscu (na ile pozwala konstrukcja kolektora) żeby były jak najbliżej zaworów, i jest to standardowy montaż. Są papraki, że np w mondkowych falkach w czubek kolektora montują i może o to mu chodzi, w każdym razie napisał tak jak ktoś komu o uszy się coś obiło, ale nie ma pojęcia jak to faktycznie wygląda.

Ciekawe jeszcze z kiedy ten post jest bo np na dzień dzisiejszy w Wa-wie spokojnie do 3tyś zamontuje się dobrą kuchenkę.
Około 4tyś kosztuje np Omegas czy Seqent BRC z tym że jeśli chodzi o eksploatację to nie ma różnicy czy to będzie na nich czy np na Stagu, czy KME (montując do mondków), ważne żeby listwa była OK i reduktor a sterownik to sprawa bardziej drugorzędna.

Tak jak napisałem - nie chcę problemów, naczytałem się że lubi podświetlać się check jak instalka kijowo dobrana.
Chcę założyć Staga 300 Premium 6, z wtryskami Hana - i za ten zestaw niezależnie od miejsca w Polsce krzyczą około 4000zł.

Dystrybutor instalacji/części/kitów z Białegostoku firma AC proponuje zestaw za 3900 i termin montażu na czerwiec tego roku.

Rozmawiałem z rodziną znajomego z Ełku - biorą części i kity właśnie z AC z Białego, zaproponowali porównywalną cenę i termin od ręki, aby tylko do nich zadzwonić 2-3 dni wcześniej i powiedzieć kiedy przyjeżdżam.

I teraz jeszcze jedno zasadnicze pytanie - czy w fordowym V6 trzeba zrzucać kolektory do nawiercania, czy można to zrobić/ robi się to na samochodzie ? od tego zależy czas jaki potrzebują na montaż :)

Pozdrawiam !

PS:
Po W-wie benzyny kombiak, automat spala wszystko co wleję, na kompie już miałem i 14,5l/100km :D - tyle że to było przeliczanie na motogodziny, a nie na kilometry ;)

W trasie przy sporym wietrze po 220km, wyszło około 9,5 litra.

---------- Post dodany o 14:13 ---------- Poprzedni post dodany o 14:12 ----------


Ja bym raczej obstawiał 12-14. Mi jeszcze nigdy nie wyszło 10 litrów LPG na 100 km. Zawsze z baku wychodzi że około 13 pali

12 benzyny średnio na 100km licząc.
Ja mam kombi, więc i będzie odpowiednio więcej pobierał jak Twój HB.

Netoper
11-04-2011, 15:03
nie chcę problemów, naczytałem się że lubi podświetlać się check jak instalka kijowo dobrana.
Problemy to są w 95 procentach przez umiejętności gazownika, bo co z tego że Ci zapoda instalkę za 6tyś jak np dyszy na listwie nie spasuje, albo nie ma pojęcia jak dany sterownik ustawić.



Dystrybutor instalacji/części/kitów z Białegostoku firma AC proponuje zestaw za 3900 i termin montażu na czerwiec tego roku.
A konkretnie co wchodzi w zestaw (jaki reduktor jaka listwa), bo w tej cenie jest robocizna wliczona?

teraz jeszcze jedno zasadnicze pytanie - czy w fordowym V6 trzeba zrzucać kolektory do nawiercania, czy można to zrobić/ robi się to na samochodzie ?
Powinno się, ale jak gazownik kumaty i wie jak robić to można bez zrzucania

norbi333
11-04-2011, 18:02
Powinno się, ale jak gazownik kumaty i wie jak robić to można bez zrzucania
Kumaty czy nie to nie dałbym takiemu ,który nie zdejmie kolektorów

rustin
11-04-2011, 18:48
Jak Netoper mówił jakiś porządny reduktor może KME,Skorpion ? Jakoś nie przychodzi mi dobry dla większych mocy,albo dwa zavolaki czy acr01 i będzie super termicznie i ciśnieniowa.Sterownik jak obsłuży twoje auto to premium bo nie wiem czy mk1,mk2 czy się połaczy ale chyba powinien.Wtryski moim zdaniem bardzo dobre.
Co do zdejmowania kolektora jestem tego samego zdania co Norbi,już ost była na innym forum wielka afera jak w mazdzie zostały zrobione nawierty bez sciągania i samochód nie chciał jechać,gazownik nie przyznał sie na początku że nie ściągał dopiero potem że nie ma potrzeby,pojechało auto do innego i okazało się że lipa coś tam blokowało,źle zrobione itd. Nawierty to bardzo ważna sprawa

cdsoftware
12-04-2011, 09:12
Jak Netoper mówił jakiś porządny reduktor może KME,Skorpion ? Jakoś nie przychodzi mi dobry dla większych mocy,albo dwa zavolaki czy acr01 i będzie super termicznie i ciśnieniowa.Sterownik jak obsłuży twoje auto to premium bo nie wiem czy mk1,mk2 czy się połaczy ale chyba powinien.Wtryski moim zdaniem bardzo dobre.
Co do zdejmowania kolektora jestem tego samego zdania co Norbi,już ost była na innym forum wielka afera jak w mazdzie zostały zrobione nawierty bez sciągania i samochód nie chciał jechać,gazownik nie przyznał sie na początku że nie ściągał dopiero potem że nie ma potrzeby,pojechało auto do innego i okazało się że lipa coś tam blokowało,źle zrobione itd. Nawierty to bardzo ważna sprawa

Co do parownika niestety nie mam przy sobie mejla w którym miałem wszystko napisane co i jak.
Co do nawiercania - zostałem poinformowany, że w 1 dzień nie zamontują bo trzeba demontować kolektory.
Moje to MK3 z 2006 roku, kombiaczek.

cdsoftware
29-04-2011, 11:41
Zamówiłem Stag 300 Premium 6, wtryski Hana H2000 zielone lub niebieskie, reduktor zdaję się na gaziarza - taki który będzie dobrze współpracował ze stagiem. Jadę gazować 10 maja :)
Butle w koło, wlew we wlewie paliwa.
Cena 4kzł - jak będzie mu dobrze szło to może coś się uda z tego urwać. Jadę do Nasielska ;)

Netoper
30-04-2011, 19:08
Cena 4kzł
To sporawo jak na taki zestaw,
No i kwestia jeszcze jaki reduktor, chodzi o rozsądne dobranie do mocy silnika a nie do modelu sterownika.

cdsoftware
12-05-2011, 21:17
To sporawo jak na taki zestaw,
No i kwestia jeszcze jaki reduktor, chodzi o rozsądne dobranie do mocy silnika a nie do modelu sterownika.

W-wa krzyczeli od 4300 do 4600 ;)

Zagazowany, zrobiłem narazie z 65-70km, spalanie z kompa 9,5, w trasie jak jechałem spokojnie to zobaczyłem nawet 7,8 ;)

Komp - Stag 300 premium, wtryski Hana nie na listwach tylko po sztukach przymocowane, reduktor KME premium do 240KM. Butel w kole 55l, wlew gazu pod klapką.

Teraz odpukać, aby jeździło bezproblemowo :)

Kleber
12-05-2011, 21:56
kolego wielka prosba co bys fotki porobil bo jestem ciekaw jak pojedncze hanki zalozyli, i jeszcze jedno pytanie czy hana zielona nie jest za duza do tego motoru ,ja myslalem o czerwonych

musicman
13-05-2011, 00:13
Co do zrzucania kolektora celem dokonania wwiertów: moim zdaniem jest to obowiązkowe. Nie muszę chyba mówić jakie efekty może dać dostanie się wiórów w okolice zaworów..

A sam demontaż kolektora nie stanowi większego problemu - ot raptem chyba sześć czy osiem śrub, jak całość ostrożnie zdejmiemy - to i uszczelek nie będzie trzeba zmieniać.

Jeszcze jedno - są generalnie dwie szkoły umiejscowienia dysz: w górnym kolektorze (UIM - łatwiejsze), lub w dolnym (LIM - trudniejsze, ale za to dysze będą bliżej wtrysków benzynowych). Ponoć wwiertki w LIM są bardziej zalecane..

cdsoftware
13-05-2011, 08:33
Co do zrzucania kolektora celem dokonania wwiertów: moim zdaniem jest to obowiązkowe. Nie muszę chyba mówić jakie efekty może dać dostanie się wiórów w okolice zaworów..

A sam demontaż kolektora nie stanowi większego problemu - ot raptem chyba sześć czy osiem śrub, jak całość ostrożnie zdejmiemy - to i uszczelek nie będzie trzeba zmieniać.

Jeszcze jedno - są generalnie dwie szkoły umiejscowienia dysz: w górnym kolektorze (UIM - łatwiejsze), lub w dolnym (LIM - trudniejsze, ale za to dysze będą bliżej wtrysków benzynowych). Ponoć wwiertki w LIM są bardziej zalecane..

Wwiertkę mam na dole, przynajmniej tam idą wężyki ;) tak chciałem, pokazałem Panom zdjęcie z takim umiejscowieniem.
Mówili mi że przełączanie na gaz mam ustawione na 40stopni, a dzisiaj odpaliłem ruszyłem i po 100m pstryk i gada na gazie ;)

Uszczelki z tego co usłyszałem musieli dać nowe, bo stare nie nadawały się do powtórnego użytku.
Jak porobię zdjęcia to wrzucę tutaj.

Na razie wracając spokojnie z Nasielska do Legionowa miałem spalanie na kompie w okolicach 8l, po przejechaniu po W-wie wskoczyło na 10,2 :)

Pozdrawiam !

cdsoftware
25-05-2011, 18:23
kolego wielka prosba co bys fotki porobil bo jestem ciekaw jak pojedncze hanki zalozyli, i jeszcze jedno pytanie czy hana zielona nie jest za duza do tego motoru ,ja myslalem o czerwonych

http://www.cedaniluk.com/ford1_1.JPG


Proszę bardzo :) tak mam zamontowane. Jeździ jak na razie spoko, tylko za wcześnie mi odbija wielozawór i zamiast ~50l jestem w stanie zatankować tylko około 35 ... muszę jechać na poprawkę.[COLOR="Silver"]

Kleber
27-05-2011, 19:24
dzieki bardzo za fotke, ja bede troche inaczej hanki ustawiac tzn. na krotszych przewodach.
Jakie w koncu hany dali ?????????

michalw
30-05-2011, 09:02
pewnie masz pływak skrzywiony przy wielozaworze... dlatego mało gazu wchodzi... jak nie to tylko wymiana wielozaworu...

cdsoftware
02-06-2011, 14:36
pewnie masz pływak skrzywiony przy wielozaworze... dlatego mało gazu wchodzi... jak nie to tylko wymiana wielozaworu...

Podjechałem, wyciągneli wielozawór, podgieli pływak do góry i teraz weszło 46l - to w sumie już lepiej niż 35/6 :)

---------- Post dodany o 14:36 ---------- Poprzedni post dodany o 14:36 ----------


dzieki bardzo za fotke, ja bede troche inaczej hanki ustawiac tzn. na krotszych przewodach.
Jakie w koncu hany dali ?????????

Nie chce mi się odkręcać tej izolacji co je obkręcili - przeczytam jakoś z nich które to one są ?
Zawsze mogę urżnąć po 3-4cm rurki jak coś to ma zmienić :)

pepicosi
30-06-2011, 21:30
zmienia tylko chodzi o to aby wszystkie były tej samej długości
można było je dać w pionie w grupach po 2 cylindry
w tych lukach kolektora

pepicosi
02-07-2011, 06:13
można prosić o więcej fotek
umiejscowienie butli ze środkiem w którym miejscu jest
i foty spod maski
bom ciekaw