PDA

Zobacz pełną wersję : Skończona poduszka pod skrzynią - wymiana pojedynczej czy wszystkich?



puzon_16
11-04-2011, 18:03
Witam

Pod skrzynia na podszybiu skończyła sie u mnie poduszka. Objawia sie drganiami wewnątrz oraz luzami w dodawaniu i ujmowaniu gazu- czuć że silnik pracuje do przodu i do tyłu w stosunku do karoserii.

Guma w poduszce ma juz niewielka grubość i wyraźnie leży na dole zamiast w środkoej pozycji.

Czy w związku z tym mam wymienić wszystkie poduszki czy wystarczy tą jedną?

Na allegro widze niby w bdb stanie po ok 30 zł za poduszkę - czytałem że podróbki kosztują ok 150zł i do tego sa bardzo twarde - może wartoo się zastanoawić nad kupnem używki?

buko
11-04-2011, 18:42
Czy w związku z tym mam wymienić wszystkie poduszki czy wystarczy tą jedną?

sprawdź jak ma się ta tylna, najlepiej niech ktoś w aucie zaciągnie hamulec ręczny i próbuje ruszać, a Ty z kanału czy najazdu obserwuj czy ma luzy

Na allegro widze niby w bdb stanie po ok 30 zł za poduszkę - czytałem że podróbki kosztują ok 150zł

oryginał masz tu
http://ford.sklep.pl/pl,product,320742,poduszka,zawieszenia,silnika,skr zyni,ford,przednia.html

do tej tylnej chłopaki kupowali sam wkład za 70zł i podobno było ok, nie wiem czy do tej z przody tez są wkłady,
jednak używki bym nie kupował, to już lepiej ten zamiennik.

do tego sa bardzo twarde

muszą być bo to ogranicznik momenty obrotowego, czytałem że guma do klekota jest twardsza niż do beny np, no z zamiennikami też ponoć różnie bywa, ja kupiłem jakiś czas tego oryginał i jest ok, tyle że 250zł kosztował

iceman150
11-04-2011, 23:33
Ja kupiłem używkę i na pewno sprawuje się lepiej od poprzedniej, no ale ja kupowałem od forumowicza i jednak to nieco pewniejsze źródło niż allegro.
No ale wiadomo co nowe to nowe, ale ja zaoszczędziłem dobre 210 zł :)