PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] [MKIV] 2,0 TDCI problem z moca, błąd P2263 - układ chwilowego zwiększania mocy



Waski_FST
12-04-2011, 13:51
Witam

Mam problem z ojca mk4 (2,0 TDCI) bo coś mocy ni ma
Po podłączeniu fejsu pokazuje błąd:
P2263 - układ chwilowego zwiększania mocy turbodoładowania funkcjonowanie

Przeczytałem oczywiście temat odnośnie mk3 na ten temat o coś tam pojęcia mam natomiast troszkę to inaczej jest z tego co widzę z mk4 (budowa układu), miał ktoś coś takiego w mk4 ?;>
macie jakieś rady i propozycje od czego zacząć ?;>

Z góry dzięki za porady

Pozdrawiam
Wąski

Paolo
12-04-2011, 22:27
Wąski a Ty chyba masz silnik koncernu PSA :) jak się nie mylę a nie starą jednostkę TDCi forda.

Waski_FST
12-04-2011, 23:44
tak mam PSA - jak się okazuje PIES niedomaga :)
ale widzę, że co ja z problemem na forum to jestem prekursorem danego problemu :)
no cóż, jutro będę grzebał conieco a nóż widelec jakaś pomroczność jasna mnie oświeci :)

Paolo
13-04-2011, 00:46
Podejrzewam albo uszkodzenie turbiny zacinające się łopatki przy zmiennej geometrii albo uszkodzony czujnik sterowania turbiną. Turbina prosta, sterowanie podciśnieniem po przez czujnik, na gruszce znajduje się wtyczka (jak przy egr) i ti dzięki niemu PCM szybko wyłapuje błąd.


Sprawdź czy prawidłowo pracuje turbina łopatkach, potem sprawdź czy przewód podciśnienia nie jest uszkodzony a na końcu czujnik na podmiankę.

---------- Post dodany o 00:46 ---------- Poprzedni post dodany o 00:44 ----------


ale widzę, że co ja z problemem na forum to jestem prekursorem danego problemu

na forum może tak ale ja już walczyłem z tym w 1.6, 2.0 PSA a po za tym w 1.6 i 2.0 lubią się upalać i rozpadać zawory EGR wtedy auta już nie uruchomisz.

Waski_FST
13-04-2011, 09:59
uszkodzony czujnik sterowania turbiną

powiedz mi jeszcze który to czujnik żebym złego nie próbował łomem traktować :)

Myniu
01-12-2013, 17:44
Odgrzeje kotleta dzieląc się doświadczeniem z ww błędem P2263 w MKIV. Proponuję wymontować przepustnicę wraz z MAP sensorem i dokładnie wymyć, wyczyścić dane elementy a moc powróci. Częstym powikłaniem z błędem P2263 jest problem układu ABS/ESP.