PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Moja głupota niezna granic!!! Pomocy!!!!



kristo21
05-01-2006, 20:14
Witam. Moja głupota niezna granic. :wall: skonczył mi sie plyn do spryskiwaczy i chcialem dolac. wszystko bylo by wpożądku gdybym dolał do odpowiedneigo zbiorniczka. zamiast tam gdzie trzeba dolalem do malego zbiorniczka ktory znajduje sie w rogu kolo zawiasu przodniej kalpy od strony kierowcy. dolalem troszke ale wyplynal jakis czarny plyn. co teraqz zrobic??? Pomocy!!!!

fuel111
05-01-2006, 20:18
Skoro zmienił barwę to wymień bo jeśli nie, to nic wielkiego się nie stało - pod warunkiemże mało go wlałeś. :)

kristo21
05-01-2006, 20:22
Wydaje mi sie ze byl ona taki czrny juz. a od czego jest ten zbiorniczek? czyżby od klimy?

waldek11
05-01-2006, 20:30
Ten zbiorniczek to jest po stronie kierowcy czy pasażera?

szczerba
05-01-2006, 20:32
Witam. Moja głupota niezna granic. :wall: skonczył mi sie plyn do spryskiwaczy i chcialem dolac. wszystko bylo by wpożądku gdybym dolał do odpowiedneigo zbiorniczka. zamiast tam gdzie trzeba dolalem do malego zbiorniczka ktory znajduje sie w rogu kolo zawiasu przodniej kalpy od strony kierowcy. dolalem troszke ale wyplynal jakis czarny plyn. co teraqz zrobic??? Pomocy!!!!

Mały zbiorniczek po stronie kierowcy to zbiornik płynu hamulcowego (po przeciwnej - od strony pasażera to zbiornik oleju wspomagania układu kierowniczego). Jeśli dolałeś płyn do spryskiwaczy do płynu hamulcowego i nie jeździłeś (tzn nie naciskałeś hamulca) to wystarczy odessać całą zawartość zbiorniczka i wlać nowy płyn hamulcowy. Jeśłi jednak jeżdziłeś i hamowałeś to musisz wymienić płyn hamulcowy w całym układzie hamulcowym. Nie są to duże koszty (płyn 15zł - 35zł za 1 litr w zależności od producenta) usługa (wymiana i odpowietrzanie 30-50zł).
W płynie hamulcowym nie może być woda (a właśnie ją wlałeś razem z alkoholem i barwnikami) bo drastycznie spadnie temperatura wrzenia płynu hamulcowego i przy mocnym lub kolejnym hamowaniu płyn będzie się gotował, powstanie poduszka powietrzna w układzie hamulcowym i skuteczność hamulca znacznie zmaleje co jest bardzo niebezpieczne.

Pozdrawiam.

woj9
05-01-2006, 20:33
Jeśli od strony kierowcy to dolałeś do płynu hamulcowego a jesli z drugiej to do wspomagania normalnie szok zostaje tylko wymiana płynu :metal :beer:

wrozek
05-01-2006, 20:37
Przy zawiasie ale od strony pasażera jest zbiornik płynu wspomagania, po stronie kierowcy jest zbirnik płynu hamulcowego ale on nie jest przy zawiasie tylko na pompie. A jesli mówimy o płynie wspomagania to po pierwsze wydaje mi się, ze nawet niewielka ilośc płynu do spryskiwaczy może zmienic jego właściwości, po drugie jesli był czarny to i tak należała mu sie wymiana. Powinien być czerwony ( a we wcześniejszych rocznikach MDO chyba zielony - tu pewności nie mam i zdaje się , że one nie są wymienne ani mieszalne) ale nie czarny.

kristo21
05-01-2006, 20:37
dolalem do tego od wspomagania. moge go wypąpowac strzykawką jak cos bo musze jeszcze dzis jechac moim wozem. a stanie sie cos ze wspomaganiem jak go niewypapuje?

kristo21
05-01-2006, 20:59
ma to jakis wplyw na pompe od wspomagania? Może sie zatrzec? Jaki plyn mam wlac. MK1 96 1.8Td kombi.

werc
05-01-2006, 21:20
Każdy o symbolu ATF 220 np. Mobil :metal
Ale wypuścić musisz bo trafi pompkę a to już nie jest tania zabawka :wall:
Poszukaj na forum znajdziesz opis wymiany - jak dobrze pójdzie za pierwszym razem zajmie ci to ok godzinki :metal

fuel111
06-01-2006, 01:06
ma to jakis wplyw na pompe od wspomagania? Może sie zatrzec? Jaki plyn mam wlac. MK1 96 1.8Td kombi.
No przeciez wlałeś do zbiorniczka płynu hamulcowego, czy mam rozumieć ,że do wspomagania. Jak by nie patrzeć sam z tych płynów nie odparuje. :(

werc
06-01-2006, 07:42
Z dwojga złego wolałbym zarżnąć pompę wspomagania, jak przy 100 pozbyć się hamulców :wall: :wall: :wall:

v1tek77
06-01-2006, 09:34
Z dwojga złego wolałbym zarżnąć pompę wspomagania, jak przy 100 pozbyć się hamulców :wall: :wall: :wall:
Zalezy jak zarznac :satan:
Przy 100 spoko bo kreci sie lekko, ale przy mniejszych predkosciach nagle robi sie z kierownicy silownia :)) :beer: