PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec] MK2 vs. MK3 róznice na które trzeba zwrócic uwagę przy wymianie silnika



Rogaleskoo
13-04-2011, 12:46
Witam!
Wymiana serducha w moim pojeździe stała się pewnością. Wiem, że będzie do MK2 wkładany silnik z MK3 na co zwrócić uwagę, co muszę przełożyć z mojego starego silnika a co zostawić. Wiem, ze powinienem zmienić pokrywę rozrządu bo jest w innym miejscu napinacz. Wtryski są takie same czy muszę przełożyć z MK2? Co jeszcze? Silnik będzie bez osprzętu.

Rogaleskoo
14-04-2011, 22:58
No tak tylko ja przekładam silnik... inni tego nigdy nie robili... no cóż...

GrekuPL
15-04-2011, 13:39
lepiej osprzęt zostaw swój, ponieważ wtryski mogą się różnić (same wtyczki)
imrc jest inny wewnątrz o słynny tranzystor (w mkIII jest przeważnie izolowany)
w kolektorze dolotowym (baranie górnym) jest zaślepka zamiast egr-a :bigok: podciśnienia są inaczej prowadzone, brak rurki z kolektora wydechowego do EGR-a :bigok:
to tyle co mi wpadło do głowy na tą sekundę...

Fortis
15-04-2011, 18:19
Mnie chodzi po głowie skrzynia 6 biegowa.

Rogaleskoo
15-04-2011, 18:53
lepiej osprzęt zostaw swój, ponieważ wtryski mogą się różnić (same wtyczki)
imrc jest inny wewnątrz o słynny tranzystor (w mkIII jest przeważnie izolowany)
w kolektorze dolotowym (baranie górnym) jest zaślepka zamiast egr-a :bigok: podciśnienia są inaczej prowadzone, brak rurki z kolektora wydechowego do EGR-a :bigok:
to tyle co mi wpadło do głowy na tą sekundę...
No tak baran jak o dolot dolny będzie z mojego, gdyż mam założony Hypernapęd. Dzięki za odpowiedź!

Czy w MK2 był czujnik spalania stukowego?

badger
15-04-2011, 19:19
Miskę przełóż z mk3 bo jest poprawiona, jeśli w Twoim silniku rozrząd jest w lepszym lub podobnym stanie jak w tym mk3 to zastanowiłbym się, czy go nie przełożyć razem z wałkami. No i EGR najlepiej zaślep przy okazji, tak jak Ci napisał Greku w mk3 jest fabryczna zaślepka, możesz jej użyć.

Czujnik spalania stukowego był chyba tylko w mk2 ST200, raczej Twoja wiązka i ECU tego nie ogarnie.

GrekuPL
15-04-2011, 21:04
Czujnik spalania stukowego był chyba tylko w mk2 ST200, raczej Twoja wiązka i ECU tego nie ogarnie.

w st200 i w mkIII :bigok:

spth
15-04-2011, 21:08
Witam !
Zwykła fałka z końca produkcji też ma czujnik spalania stukowego. Ze zmianą pojemności to weszło.
pozdro

badger
15-04-2011, 21:47
A, jeszcze jedno. Z tego co pamiętam w mk2 jest nieco inaczej mocowana cewka więc pewnie będziesz musiał przełożyć pokrywy zaworów ze swojego silnika, a przynajmniej tą od strony grodzi.

STraits
21-04-2011, 20:38
Sam silnik różni się rozrządem.... w mk3 rozrząd jest "drobniejszy". Łańcuchy mają mniejsze oczka. Pozatym jak przekładasz cały silnik z głowicami to problemów nie będziesz miał większych... w jednym miejscu będziesz musiał uciać ucho aluminiowe w bloku silnika z przodu i bodajrze jedno ucho na śrube z tyłu przy alternatorze. Jakbyś zmieniał tylko dół, a zostawiał góre (lub odwrotnie) to nie będą zgadzały się otwory olejowe i wodne. Pokrywe mozesz sobie zostawić z mk3 razem z całym paskiem. To nie ma żadnego znaczenia. Od strony skrzyni też wszystko będzie pasowało. Dekle głowic są takie same. Tylko ST220 miało z przodu mocowaną cewke.... dawno juz nie robiłem przeszczepów więc może mnie pamieć zawodzić lekko, ale z grubsza jest tak jak napisałem :)

Kleber
21-04-2011, 21:09
Marcin gdzies sie Ty podziewal????? kope lat

badger
21-04-2011, 23:36
Tylko ST220 miało z przodu mocowaną cewke....
Mondeo mk3 ma oczywiście cewkę z tyłu, ale otwory na śruby są jakoś inaczej... nie macałem tego, ale chciałem sobie wrzucić czarne pokrywy z ST200 i ze zdjęć wynikało, że się nieco różnią.

STraits
24-04-2011, 11:41
Marcin gdzies sie Ty podziewal????? kope lat


...no cóż. Praca... praca... praca ;)

gorilla666
25-04-2011, 00:25
listwe wtryskowa wraz z wtryskami musisz zostawic swoja.... mk3 ma inaczej rozwiazane zasilanie paliwem i wtryski sa takie jak w st200 maja inne wtyczki niz zwylke Vkowe

badger
25-04-2011, 00:46
listwe wtryskowa wraz z wtryskami musisz zostawic swoja.... mk3 ma inaczej rozwiazane zasilanie paliwem i wtryski sa takie jak w st200 maja inne wtyczki niz zwylke Vkowe
Nowsze mk2 przecież też mają już owalne (chyba po 98 roku czy coś koło tego). No, ale lepiej zostawić stare, bo sama listwa jest chyba inna.

gorilla666
25-04-2011, 00:52
zdecydowanie inna :)