PDA

Zobacz pełną wersję : Prosba o pomoc MK II TD



sobiech
14-04-2011, 10:33
Witam,
dostalem oferte kupienia forda Mondeo 2000r. swierzo sprowadzone z Holandii za 8 tys zl do zaplaty tylko recykling.
Link do zdjec dostalem na maila wiec przekleilem tutaj: http://chomikuj.pl/soobiech/Galeria/Mondeo+mk2+14_04_11
VIN :wf0nxxgbbnyd82295
co najciekawsze po sprawdzeniu na stronie etis.ford.com:
Główne funkcje
Data produkcji: 07.07.2000
Model pojazdu: Mondeo
Typ nadwozia: Kombi
Wersja: Ghia
Silnik: 1.8L Diesel TI
Przekładnia: 5-biegowa ręczna - MTX75
Napęd: LHD FWD
Przełożenie przekładni głównej: 4.06
Norma emisji spalin: EEC 96 Car (EEC 1)
Klimatyzacja: Automatyczna Regulacja Temperatury
Obszar: (+)"NL"
Lakier: Panther Black Metalik
Materiał we wnętrzu: Leather

Ze to jest kolor czarny a nie srebrny?? jakis blad czy co ?? no i jak to jest z tymi lampami przednimi bo mi sie wydawalo ze ori w srebrnym to sa jasne szare ... czy czarne tez bywaly ?

a zadzwonil do mnie jeszcze i powiedzial ze na tylnich drzwiach pasazera od strony kierowcy jest jakas smuga nad listwa drzwiowa tak jakby drzwi byly od dolu do tego momentu malowane, widoczne tylko z wiekszej odleglosci od auta.

warto sie w ogole interesowac tym autem ? czy odpuscic i szukac w lepszym stanie ?

konrados
14-04-2011, 15:59
czy czarne tez bywaly ?
Po 98 roku zawsze były czarne wiec ok :)

sobiech
14-04-2011, 17:21
dobrze wiedziec bo obecnie mam z 98 sierpnia albo lipca juz nie pamietam i mam szare :)
Najgorsze ze ladnie to autko wyglada w srodku ale trzebaby zrobic te nadkola tylnie zeby zabezpieczyc przed dalszym zzeraniem w moim obecnym przed zima tez niewiele wiecej bylo a teraz to prawie juz nadkoli nie mam :/
no i te drzwi malowane mnie nie pokoja...

hardkor
27-04-2011, 22:51
Jak silnik zdrów i kompresja OK to brać:)

Reperaturki do wspawania i jeździć... z ciekawosci jaki przebieg?? Sprawdzales na stronce po nr. rej ?

sobiech
30-04-2011, 12:01
nie patrze na przebieg bo przekrecone sa zazwyczaj, wszystkie jak leci 180 k km :) a masz moze linka do tej stronki z przebiegami ??

ps. zastanawiam sie jeszcze, bo moze przyplyw gotowki jakis by byl i bym wzial mk3. z tym ze boje sie TDCI sprzed liftu a TDDI jet bardzo malo. czy moje obawy sa sluszne ? (tam podobno sie cos dzialo z silnikami jakies wadliwe tryski czy cos). i jak uniknac zakupu takiego wadliwego autka czy sa na to jakies rady ?

ps2. znalazlem adres takiej strony : http://www.bezwypadkowy.net/sprawdz-auto-z-holandii ale wpisuje i nic nie wyskakuje ;/ mam jeszcze druga sztuke na oku gdzie napisane ma niby na tablicy 10-FX-FN i tez nic ;/

aras124
30-04-2011, 20:21
ps2. znalazlem adres takiej strony : http://www.bezwypadkowy.net/sprawdz-auto-z-holandii ale wpisuje i nic nie wyskakuje ;/ mam jeszcze druga sztuke na oku gdzie napisane ma niby na tablicy 10-FX-FN i tez nic ;/[/QUOTE]

Ta stronka wyłapuje tylko te auta które wystawiane są na holenderskich ogłoszeniach internetowych. Trochę podstawowych informacji o tej furce możesz się dowiedzieć pod tym linkiem: http://www.vwe.nl/Diensten-Producten/Alle-diensten/Kentekeninformatie-opvragen.aspx?kenteken=10FXFN

sobiech
01-05-2011, 14:02
cos niby jest aczkolwiek dziwne te informacje... waga niecale 1,4k kg gdzie te mondziaki to wazyly kolo 1,6k kg... a o przebiegu nic nie widze ;/

Wulkan
01-05-2011, 18:04
Kolego poszukaj lepiej z Niemiec są w lepszych stanach technicznych a już na pewno wizualnych. Auta w Holandii są dużo bardziej zmęczone jak te z Niemiec. Mam sporo znajomych handlarzy widzę różnice jak przyprowadzają auta. Te z Holandii są bardzo porysowane, ubytki lakieru w środku śmietnik. W tym co przedstawiłeś jest sporo do zrobienia a cena nie atrakcyjna.

sobiech
01-05-2011, 18:11
juz mam inne ladniejsze u tego samego goscia, zreszta pmylil sie i nr vin jest od tego innego. a nie mam zadnego kontaktu z handlarzem z niemiec, w ogloszeniach tez malo sie pojawia. przynajmniej w regionie mazowieckim a na slask nie bede jezdzil ogladac bo juz 2 razy bylem i takie padaczne byly ze czas tylko stracilem sie wqrzylem i czekam na cos blizej a tu jest ogstek z Plocka i przynajmniej potrafi dokladne zdjecia zrobic i nie ukrywa mowi mi co jest nie tak z autem, zreszta zobacyzmy 3 maja jade ogladac.

aras124
01-05-2011, 20:32
Kolego poszukaj lepiej z Niemiec są w lepszych stanach technicznych a już na pewno wizualnych. Auta w Holandii są dużo bardziej zmęczone jak te z Niemiec. Mam sporo znajomych handlarzy widzę różnice jak przyprowadzają auta. Te z Holandii są bardzo porysowane, ubytki lakieru w środku śmietnik. W tym co przedstawiłeś jest sporo do zrobienia a cena nie atrakcyjna.

A ja się z tym nie zgodzę, jak kupuje auto to tylko w Holandii, tyle tylko że kupuje je osobiście bez pośredników. Wiadomo że handlarz weźmie to co jest najtańsze, żeby na tym zarobić. Czy to Niemcy czy Holandia, auta zadbane i z normalnym przebiegiem są w tej samej cenie co w Polsce, a nawet i droższe.

A co do przebiegu auta z holandii, to pytaj sprzedającego o przegląd RDW często w nim wpisują przebiegi.

Wulkan
03-05-2011, 12:05
Ja kupiłem w Holandii również,i jeszcze raz powtórzę polecam z Niemiec są lepiej wyposażone, w lepszym stanie technicznym i wizualnym.

sobiech
04-05-2011, 15:07
Ja obecnie turlam sie mondziakiem z Holandii, i prcz tego ze jest to totalny golas i go cos zjada to zlego slowa nie dam powiedziec, silniczek ma 3 z przodu i chodzi lepiej niz 3/4 aut ktore ogladalem... i nie kloccie sie prosze skad sciagac bo t jak wyglada auto zalezy od poprzedniego wlasciciela czy dba czy ma w nosie i tylko leje i jedzie a jak nie jedzie to robi tylko najtanszym kosztem zeby jechalo...

sobiech
30-05-2011, 11:44
Witam , ponownie, z racji iz jeszcze nei zakupilem auta a tak jak wczesniej pisalem u tego goscia stoi caly czas jeszcze jedno autko:
http://moto.allegro.pl/okazja-ghia-platinum-1-8td-navi-alysy-clima-skora-i1623298853.html
a stoi juz kawalek czasu chcialem sie zapytac czy ktos nie widzial nie ogladal tego auta i czy moze cos na ten temat powiedziec ??

kemot678
30-05-2011, 14:43
Popraw link bo nie bangla

sobiech
30-05-2011, 16:37
juz poprawione