PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Radio z USB i BT do 500 zł.



darpro
15-04-2011, 12:34
Witajcie.

Clarion CZ309 vs. Sony MEX-BT3800U

Elementem zawężającym moje poszukiwania radia jest port USB (najlepiej z przodu) i interfejsu BT, w cenie do 500 zł. Wybrałem te dwa, bo w innych modelach w tym przedziale cenowym wprawdzie mówi się o BT, ale w kontekście ready; albo wyszukiwarka, np. skąpca, z filtrem BT podaje wiele modeli, ale po zapoznaniu się ze specyfkacjami na stronach producentów okazuje się, że BT tam wcale nie ma...

Czytam, że mikrofon w tym modelu Sony jest za panelem i ma to negatywny wpływ na rozmowy przez telefon, a poza tym to wiele sprzecznych, jak to w sieci, informacji. Może macie własne doświadczenia z tymi modelami?

Pitpl
15-04-2011, 15:43
Wybierając radio z interfejsem BT, polecam rozwiązania z oddzielnym mikrofonem. Te wbudowana nie sprawdzają się najlepiej, a osoba z którą prowadzisz rozmowę będzie słyszała się dobrze tylko w momencie, kiedy będziesz mówił podwyższonym głosem. Nie brzmi to naturalnie i na pewno nie jest wygodne.

W związku z tym proponuję zwrócić uwagę na coś takiego: JVC KD-R711

Za cenę 500 zł masz radio z oddzielnym mikrofonem, wejściem USB + AUX front, etc. Czyli wszystko to czego potrzebujesz.

Poniżej przykładowy link do aukcji z w/w sprzętem na allegro.

LINK (http://allegro.pl/jvc-kd-r711-kd-r711-usb-pilot-bluetooth-gratis-i1543133304.html)

darpro
15-04-2011, 17:09
W związku z tym proponuję zwrócić uwagę na coś takiego: JVC KD-R711

Poczytałem sobie i się zastanawiam, czy ten JVC - faktycznie bardzo dobrze wyposażony za taką cenę, będzie czytał pliki mp3 przez BT z telefonu, a nie tylko iPoda.

Fred.X
15-04-2011, 17:30
Pomyśl nad tym :
http://allegro.pl/kenwood-kdc-bt40u-blutooth-usb-cdmp3-sdhc-wroclaw-i1555118643.html

---------- Post dodany o 16:30 ---------- Poprzedni post dodany o 16:28 ----------

http://allegro.pl/clarion-cz509eg-usb-bluetooth-pilot-vw-skoda-i1545312639.html

darpro
15-04-2011, 20:55
Pomyśl nad tym :
http://allegro.pl/kenwood-kdc-bt40u-blutooth-usb-cdmp3-sdhc-wroclaw-i1555118643.html

http://allegro.pl/clarion-cz509eg-usb-bluetooth-pilot-vw-skoda-i1545312639.html

Mówią, że od przybytku głowa nie boli, ale od nadmiaru myślenia na pewno :) - teraz będę miał co robić przez kilka dni.

Dzięki - to już bez ironii.

Pitpl
15-04-2011, 22:15
Jak już dokonasz (słusznego) wyboru, pochwal się koniecznie :)

Sliwiec
15-04-2011, 22:22
Ja mam Blaupunkt Hamburg MP57 i polecam.
Mikrofon jest na przewodzie i montuje go gdzie chcesz, USB jest na kabelku - pendrive moze mieszkac w schowku
Swietny pilot na kierownice
Jak sie rozejrzysz to znajdziesz go za ~600 ale wart swojej ceny.

darpro
16-04-2011, 17:25
Ja mam Blaupunkt Hamburg MP57 i polecam.
Mikrofon jest na przewodzie i montuje go gdzie chcesz, USB jest na kabelku - pendrive moze mieszkac w schowku
Swietny pilot na kierownice
Jak sie rozejrzysz to znajdziesz go za ~600 ale wart swojej ceny.

Obejrzałem go i choć ma wszystko co trzeba, to wolę nie przekraczać 500 zł., bo jak tak dalej pójdzie, to wydam budżet na docieplenie domu, a wtedy żona wyeksmituje mnie do mondeusza :).

---------- Post dodany o 16:07 ---------- Poprzedni post dodany o 16:04 ----------


Jak już dokonasz (słusznego) wyboru, pochwal się koniecznie :)

Jassssna ssssprawa. Zakupu zamierzam dokonać przed majowym weekendem, bo przydałby mi się odtwarzacz USB na wypad w góry.[COLOR="Silver"]

---------- Post dodany o 16:25 ---------- Poprzedni post dodany o 16:24 ----------

Takie coś

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=290547882250

jeszcze mnie kusi, choć przyznam, że z czysto wizualnych powodów, bo zupełnie nie wiem, jakiego grania się po tym spodziewać. Ale wyposażenie jest takie, jakiego potrzebuję, włącznie z mikrofonem zewnętrznym.

kosteg
18-04-2011, 23:33
ja mam sonego 3600 z bt, usb i line in. faktycznie fabryczny mikrofon za panelem to jakies nieporozumienie jednak po zamontowaniu gniazda jack z tylu i dokupieniu zewn mikrofonu radio stalo sie idealem. wiem ze kupno radia by cos w nim przerabiac czy gmerac srednim rozwiazaniem jest ale bede twierdzil ze warto. bardzo fajna wspolpraca z telefonem wraz z odbieraniem z panela radia badz nawet pilotem bezprzewodowym. streaming audio przez bt tez rewelka wlacznie ze sterowaniem utworami (przewijanie etc) w telefonie z panela/pilota radia. przyjemne przeszukiwanie usb/plyty po drzewku katalogow. gdyby nie ten mikrofon radio nie mialo by wad.

darpro
19-04-2011, 00:16
ja mam sonego 3600 z bt, usb i line in. faktycznie fabryczny mikrofon za panelem to jakies nieporozumienie jednak po zamontowaniu gniazda jack z tylu i dokupieniu zewn mikrofonu radio stalo sie idealem. wiem ze kupno radia by cos w nim przerabiac czy gmerac srednim rozwiazaniem jest ale bede twierdzil ze warto. bardzo fajna wspolpraca z telefonem wraz z odbieraniem z panela radia badz nawet pilotem bezprzewodowym. streaming audio przez bt tez rewelka wlacznie ze sterowaniem utworami (przewijanie etc) w telefonie z panela/pilota radia. przyjemne przeszukiwanie usb/plyty po drzewku katalogow. gdyby nie ten mikrofon radio nie mialo by wad.

Fajne, faktycznie, przyznam, że rozważałem, bo i cena przyjemna, ale w końcu skłoniłem się ku polecanemu przez Pitpl JVC KD-R711. Przeważył mikrofon zewnętrzny i co tu dużo mówić - cena za nieźle, wydaje mi się, wyposażony sprzęt; poza tym redcoon daje teraz dobrą cenę za przesyłkę tego akurat radia.

A tak z ciekawości - ile kosztowało Cię dosztukowanie mikrofonu?

Odezwę się w przyszłym togodniu, żeby podzielić się wrażeniami - przed świętami pewnie nie zdążę odebrać i zamontować, choć chciałoby się :), szczególnie, że przed wypadem w góry powinienem się zaznajomić z obsługą, żeby nie wkurzać się po drodze.

Dzięki wszystkim za cenne uwagi.

kosteg
19-04-2011, 00:42
A tak z ciekawości - ile kosztowało Cię dosztukowanie mikrofonu?

rozebranie radia, zalogowanie sie na elektrodzie w celu wyjasnienia sobie watpliwosci, chwila na lutowanie i zlozenie do kupy - calosc (nie liczac oczekiwania na odpowiedz na elektrodzie) ok 30min. czesci z elektronicznego ok 10pln (drogie gniazdo jack wybralem). mikrofon z allegro dedykowany zestawom nokia za 15pln.

Pitpl
19-04-2011, 09:18
... ale w końcu skłoniłem się ku polecanemu przez Pitpl JVC KD-R711.

:)

darpro
22-04-2011, 17:11
Sprzęt dotarł, będę dziś montował, tzn. nie ja sam, bo jak za chwilę się przekonacie - jeszcze bym w nim kieszeni CD nie znalazł :).

A teraz anegdota: port usb z przodu - jest, port usb z tyłu - nie ma... no żesz w mordę, myślę sobie, przecież miał być, oglądam z bliska, może na jakąś przejściówką, albo co. Niet. CO JEST GRANE? Potem patrzę, a tu jakiś przecież kabelek, właściwie to spory kabel, z zaślepką sobie dynda, zdjąłem zaślepkę i... port usb się znalazł :).

Pitpl
22-04-2011, 21:19
He He :)

Jakbym słuchał o sobie samym :)

darpro
23-04-2011, 10:20
He He :)

Jakbym słuchał o sobie samym :)
Ergo - nie jestem odosobniony, jak miło :)

darpro
28-04-2011, 18:20
Radio już jest na właściwym miejscu. BT łączy się szybko, muzyka przez BT z komórki śmiga aż miło, jakość rozmowy przez mikrofon jest bardzo dobra (tak orzekła żona ma), współpraca z pendrivem też niczego sobie.

Fakt, ten JVC nie grzeszy urodą, muszę się przyzwyczaić do obsługi trochę małych jak na moje grube paluchy przycisków na panelu, przygaszanie tylko dwustopniowe i ogólnie z intuicyjnością trochę ten sprzęt jest na bakier, ale moim zdaniem zalet jest więcej niż niedociągnięć.

Na razie pobawię się obsługą z panelu, a jeśli mnie to zmęczy zobaczę, jak jest z dostępnością adaptera do pilota przy kierownicy.

Pitpl
28-04-2011, 23:17
Ufff, czyli jest lepiej niż gorzej :)
Balem się, że źle podpowiedziałem, a wtedy to bym ze dwie noce nie spał :)
Wrzuć kolego jakieś foto konsoli, co byśmy ocenili, czy oby na pewno jest takie tfu tfu :)

darpro
05-05-2011, 00:07
Ufff, czyli jest lepiej niż gorzej :)
Balem się, że źle podpowiedziałem, a wtedy to bym ze dwie noce nie spał :)
Wrzuć kolego jakieś foto konsoli, co byśmy ocenili, czy oby na pewno jest takie tfu tfu :)

Na razie wrażenia po tygodniu używania w trasie, póki co bez zdjęcia.
BT (w porcie USB z przodu) nie zawiódł mnie ani razu - połączenie bardzo szybkie (z Sony Ericsson, z innymi markami nie próbowałem), żadnego problemu z jakością słyszenia mnie przez rozmówcę (mikrofon u góry słupka, kabel pod listwą).
Czyta płyty CD, których stary oryginalny odtwarzacz nie widział.
Z pendriva (16 GB, podłączony do przewodu USB z tyłu, w schowku na mapy) chodzi bez zająknięcia.
Pilot poręczny, żona korzystała cały czas wygodnie siedząc, zamiast gnąc plecy.

A minusy, choć zaznaczam, że małe: ściemnianiu wyświetlacza brak jeszcze jednego stopnia w dół, rozkład klawiszy na panelu jak dla mnie intuicyjny nie był, pokrętło głośności mogłoby być karbowane, trochę się w moich palcach ślizga, zatwierdzanie wyboru ustawień w menu wymaga cierplilwego przyzwaczajania się. Aha - pamięć mięśniowa ciągle kieruje lewą dłoń do manetki przy kierownicy, chyba zaopatrzę się w adapter.

A dźwięk - po wprowadzenu osobistych ustawień brzmi poprawnie, a mam nadzieję, że będzie lepiej po wymianie głośników, ale to już temat na inny post :)

Pitpl
05-05-2011, 09:26
Czyli ogólnie gitara :)

darpro
05-05-2011, 09:34
Czyli ogólnie gitara :)

Gitara i to elektryczna :)

Bajek
16-05-2011, 16:45
Możesz wrzucić zdjęcie jak wygląda to radio w MK3?

Fred.X
16-05-2011, 19:48
Bartek a więc tak :
1. Ile kaski masz do wydania
2. Co radio ma posiadać
3. Co oczekujesz od radia
4. Czy planujesz rozbudowę CA później
5. jak słuchasz muzyki , tzn z płyt CD , czy MP3

Bajek
16-05-2011, 22:43
Tutaj poszukiwania mojego:
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/67945-Radio-do-MKIII-w-miejsce-fabrycznego-Sony
Tam są odpowiedzi na Twoje pytania, więc chętnie posłucham wszelakich uwag i opinii.

darpro
17-05-2011, 10:56
Oto i zdjęcie:

http://www.mondeoklubpolska.pl/attachment.php?attachmentid=612&stc=1&d=1305618954

Pitpl
17-05-2011, 11:00
Nie bangla :placz:

Fred.X
17-05-2011, 11:28
Nie bangla :placz:

potwierdzam :(

darpro
17-05-2011, 11:59
Nie bangla :placz:

Hm, to muszę wrzucić gdzieś indziej.

Nowy link: http://dl.dropbox.com/u/29474063/DSC02502.JPG

ale zrobię nowe zdjęcie - to jakieś takie nijakie...

darpro
19-05-2011, 10:08
Wczoraj na próbę pożyczyłem od kolegi dysk zewnętrzny WD 500 GB My Passport Essential z USB 3.0 kompatybilnym z 2.0, sformatowałem do Fat32, wrzuciłem muzę, podłączyłem, ale radio go nie widzi. Inne urządzenia, czyli oczywiście pecet, ale też i Ferguson Ariva HD 210 widzą ten dysk, więc z plikami wszystko jest ok.

Wiem, że w instrukcji obsługi jest mowa o tym, że radio nie obsługuje dysków, ale może wiecie, czy podłączenie mniejszego coś tu da, czy tylko peny wchodzą w grę?

Fuzzy81
19-05-2011, 14:21
Jeżeli nie obsługuje dysków tzn że nie daje im zasilania - jeżeli w instrukcji nie ma zastrzeżeń co do pojemności max dla takiej pamięci przenośnej (bo tutaj też może być obostrzenie rodem z kin domowych) to można spróbować podpiąć dysk do zasilania samochodowego konverterem. Jest jeszcze jedna możliwość -> nie widzi tego systemu plików (mam transmitera mp3 który widział mp3ki dopiero jak sformatowałem go na FAT)

Fred.X
19-05-2011, 15:30
błąd , obsługuje do pewnej wielkości , np. do 16Gb tylko

---------- Post dodany o 14:30 ---------- Poprzedni post dodany o 14:29 ----------

i chyba tylko pamięc flash

darpro
19-05-2011, 16:47
Sformatowałem dysk do jednej partycji 230 GB FAT32, dalej nic. Ciekawe, czy to kwestia zasilania, czy wielkości... pobawię się dalej.

---------- Post dodany o 15:47 ---------- Poprzedni post dodany o 15:46 ----------


błąd , obsługuje do pewnej wielkości , np. do 16Gb tylko

---------- Post dodany o 14:30 ---------- Poprzedni post dodany o 14:29 ----------

i chyba tylko pamięc flash

Sformatuję do mniejszej wielkości i zobaczę, co się będzie działo.

Sformatowałem do 32 GB i nic, 16 GB też nic, czyli jednak zasilanie.

Teraz ciekawi mnie, czy pójdzie pen 32 GB, teraz działam na 16 GB. Choć w instrukcji nie ma mowy o ograniczeniu wielkości pamięci flash, więc teoretycznie powinno być ok.

sly_PL
19-05-2011, 16:50
spróbuj z podwójnym zasilaniem USB

darpro
19-05-2011, 17:08
spróbuj z podwójnym zasilaniem USB

Tak zrobię, żeby sprawdzić, czy problem tkwi w zasilaniu, bo z takiego rozwiązania nie będę korzystał - jeden port USB muszę mieć do BT.

Fred.X
19-05-2011, 18:28
i chyba tylko pamięc flash

darpro
20-05-2011, 11:19
Zastanawiam się, czy podobny dysk, ale 2.0, zamiast 3.0, miałby mniejsze wymagania prądowe...

darpro
20-05-2011, 13:31
błąd , obsługuje do pewnej wielkości , np. do 16Gb tylko

---------- Post dodany o 14:30 ---------- Poprzedni post dodany o 14:29 ----------

i chyba tylko pamięc flash

Podłączyłem stary dysk 3,5 calowy 150 GB z własnym zasilaniem - i śmiga aż miło.
Potem podłączyłem 320 GB 2,5 calowy Toshiby z własnym zasilaniem i też poszło, tyle że wrzuciłem na niego jeden kawałem w mp3 - dość długo czytał, ale grało. Jednak jak wrzuciłem większą ilość katalogów - czytał tak długo, że zwątpiłem, choć żadnego błędu nie pokazał, czy braku pamięci, tylko czytał i czytał, i czytał.

Wniosek - nabędę większego pena.

Fred.X
20-05-2011, 14:56
4-8 Gb wystarczą na muzykę

darpro
20-05-2011, 17:03
4-8 Gb wystarczą na muzykę

To już kwestia typu słuchacza - ja wkurzaam się, jeśli na jakąś muzę przyjdzie mi ochota, a akurat tego nie mam, więc wolę być zapaśny.

Poza tym pen musi pomieścić nie tylko moje zachcianki, ale i żony, i dwóch córek (a dla nich to nie tylko muza, ale i słuchowiska, i bajki).

Krótko mówiąc - nabyłem 32 GB Kingstona DataTravel 200 i już jest zapełniony.

Pitpl
20-05-2011, 17:55
32 GB Kingstona DataTravel 200 i już jest zapełniony

Zawsze się tego ustrojstwa nazbiera :)

darpro
20-05-2011, 17:59
Zawsze się tego ustrojstwa nazbiera :)

Oj, tak, i ciągle mało :)

sly_PL
20-05-2011, 18:48
Zastanawiam się, czy podobny dysk, ale 2.0, zamiast 3.0, miałby mniejsze wymagania prądowe...

mam 2.0 i nic z tego, nawet dali kabelek z dwoma wejściami USB

darpro
20-05-2011, 20:12
mam 2.0 i nic z tego, nawet dali kabelek z dwoma wejściami USB

Dlatego miałem dość zabawy w sprawdzanie na którym mi akurat pójdzie, stąd zakup pena.

Ciekawi mnie jeszcze, czy dysk SSD, który pewnie nie ma takich wymagań prądowych, załatwiłby sprawę. Choć na razie z uwagi na ceny nie rozważam takiego zakupu, ale kiedyś, jeśli radio by go pociągnęło, byłoby to fajne rozwiązanie.