PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] wymiana tuleji wahacza



domingo
09-01-2006, 13:18
kupiłem tuleje wahacza p przedniego i końcówkę drążka kier. prawa
czy wymiana jest mocno skomplikowana i jech ać do mechanika a może spróbować samemu?

Henryk
09-01-2006, 14:14
Wymiana nie jest bardzo skomplikowana.Ważne jest ustawienie tylnych tuleji przedniego wahacza jezeli masz jeszcze tą wersję z niepełną gumą
Jezeli ustawisz źle to rozlecą się bardzo szybko a i auto będzie niestabilne na drodze.Jeżeli chcesz mogę Ci wszystko ładnie opisać krok po kroku ...najlepiej na GG wieczorem
W każdym razie na wszelki wypadek zaopatrz się w nową śrubę do wahacza( przynajmniej jedną)z nakrętką oraz nowe poprzeczne śruby zaciskajace obejmy gałek zwrotniczych( sworzni zwrotniczych) też z nakrętkami.
Jeżeli się okaże ze obie sruby przechodzące przez wahacz ( przez tuleje) z lewej strony są włożone od góry fabrycznie to prościej jest wówczas zamiast się bawić w odkręcanie skrzyni od poduszki i dxwiganie jej żeby wyjąć śrubę obciąć jej łeb a nową wsadzić od dołu.( Ja mam tak u siebie zrobione i to upraszcza ewentualne naprawy na przyszłość.A te drugie śruby o których pisałem warto z definicji dać nowe.

domingo
09-01-2006, 15:01
dięki za informacje :beer: masz u mnie POMÓGŁ
na GG to raczej sobie nie pogadamy bo internet ma tylko w pracy.
A co z wymianą końcówki drązka?

Henryk
09-01-2006, 16:10
Wymiana końcówki drążka też nie jest jakąś skomplikowaną czynnoscią z tym że po niej już bezwzglednie i bezzwłocznie musimy udać sie na zbiezność.Więc pytanie czy nie lepiej dołożyć kilka złotych i zlecić jej wymianę diagnoscie robiacemu zbiezność?
Jezeli jednak masz ochote sam się bawić to mile widziany jest ściągacz do gałek.Odkręcasz nakrętkę sworznia po czym przy pomocy w/w sciągacza ( są oczywiscie inne metody) uwalniasz sworzeń gałki z ucha zwrotnicy,Nastepnie po uprzednim popuszczeniu przeciwnakrętki na drążku kierowniczym wykręcasz z niego końcówkę drążka.Nową końcówkę należy nakręcić na drążek w miarę możliwości tak samo głęboko jak starą ( szanse utrafienia ze zbieznością idealnie tak jak było są bliskie zeru).Zabezpieczamy przeciwnakrętką ,sworzeń umieszczamy w uchu zwrotnicy ...dociskamy aby siadł ładnie na stożku i nakręcamy monco nakrętkę główną.