PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] progi st200 jak odkleić/odczepić od błotnika ?



GrekuPL
18-04-2011, 21:03
Dziś odkręcając błotnik (muszę zmienić na cały niepognieciony) natknąłem się na problem odczepienia/odklejenia progu od błotnika...
odkręciłem od strony fartucha próg od błotnika i co dalej? on jest przyklejany podobno, jak odkleić go, żeby mu nie zrobić krzywdy za dużej i czym znów przykleić ? jutro mam zamiar zamontować błotnik nowy i chcę to przykleić...

kosteg
18-04-2011, 22:50
hehe, kwestia jakiego gluta tam fabryka uzywala. mozna jedynie liczyc ze nie dziala ona tak "profesionalnie" jak nasi tunerzy ktorzy wszystko na klaj do szyb montuja. w takim przypadku zostaje tylko zylka i odcinanie. majac jednak nadzieje ze panowie z forda zrobili to ok to podgrzewanie powinno byc wystarczajacym zabiegiem - rozpoczac od dobrej suszarki do wlosow ewentualnie kiepskiej opalarki ;)

rc23
18-04-2011, 23:16
lepsza zyłka, odetnie tak ze pozostanie dobra płaszczyzna do ponownego klejenia

GrekuPL
19-04-2011, 09:01
dzięki :satan: dziś po pracy akcja odetnij kawałek progu :hehe: i przykleić na sylikon tą część co idzie do błotnika ?

kosteg
19-04-2011, 09:29
nie ogarniam - chcesz dzielic prog?

Jendrekmak
19-04-2011, 10:50
nie dzielić tylko odkleić tak żeby można było zdjąć pewnie błotnik. w mk3 st220 jest niestety fabrycznie klejone na klej do szyb (z primerem) więc pozostaje tylko żyłka. czy w mk2 też to trudno powiedzieć

GrekuPL
19-04-2011, 11:38
nie ogarniam - chcesz dzielic prog?


nie dzielić tylko odkleić tak żeby można było zdjąć pewnie błotnik.

a no właśnie, muszę go oddzielić od błotnika, bo mam pognieciony ori a dorwałem w kolorze więc chcę podmienić błotniki :satan: i dziś to skończę :)

adamuus
19-04-2011, 12:45
niestety jest porządnie przyklejony :) grześ żyłka i jedziesz z koksem. na żaden silikon nie przyklejaj bo zaraz odpadnie. tylko klej do szyb. próg porządnie oczyść z resztek kleju zmatuj odtłuść i zagruntuj (ten podkład do szyb). tak samo z błotnikiem. po tym zaczynasz kleić. jak przyłożysz próg to albo złap taśmą klejącą albo ewentualnie czymś podeprzyj żeby klej dobrze złapał.

jak będziesz kupował klej w sklepie z lakierami poproś o włókninę do matowienia http://allegro.pl/k2-wloknina-scierna-bordowa-gradacja-360-400-i1569756158.html. może być ta czerwona.

---------- Post dodany o 12:45 ---------- Poprzedni post dodany o 12:45 ----------

acha w sklepie z lakierami dostaniesz też żyłkę do odcinania szyb.

GrekuPL
19-04-2011, 22:59
odkleiłem żyłką z linki od imrc, założyłem błotnik i nie przykleiłem progu niczym :los2: jako, że niedługo całe będę ściągać przy malowaniu więc nic nie kleje...