PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Podwójny wydech mkI



MarkOne
11-01-2006, 00:17
Witajcie koledzy!
Wypatrzyłem w swoim mondku MKI 2.0 Ghia dwa tłumiki ale tylko jedna rure wydechową. W zwiazku z tym zaświtałami do głowy myśl żeby zarobić sobie dwie koncowki ładne chromowane.. jednak nie wiem jak to wpłynie na działanie układu wydechowego.
Słyszałem gdzies ze przez to ze ma dwa tłumiki (pierwszy to bodajże przedtłumik??) jest słabszy. Czy lepsza opcją byłoby wywalic jeden tłumik zaostawic jeden? czy wpłynie to jakos na dynamike i spalanie? Czy tez zrobic sobie dwie rury wydechowe?

STraits
15-01-2006, 12:04
Jak myślisz o zrobieniu dziury w przejściowym tłumiku to zapomnij. najlepiej trójnik zaraz za zbiornikiem paliwa i 2 niezależne końcowe tłumiki.

gabson
15-01-2006, 22:40
Jak myślisz o zrobieniu dziury w przejściowym tłumiku to zapomnij. najlepiej trójnik zaraz za zbiornikiem paliwa i 2 niezależne końcowe tłumiki.
A co byś doradził do V6-tki?
Marzą mi się dwie rurki wydechowe z tyłu ale nie mam pojęcia jakie tłumiki zastosować i skąd wyczasnąć trójnik......

Pozdrawiam
Gabson

STraits
15-01-2006, 23:03
Ja też miałem ten problem. W końcu z powodu śmierci moich 2 końcowych tłumików wstawiłem tłumiki od ST200. W Twoim przypadku jako tłumik po stronie kierowcy proponuje wstawić tłumik od ST200 lub ze względu na przekrój rury i to że pięknie sie zmieści pod podłoge bez kombinacji. Tłumik tylko oryginał, zamienników do ST200 nie robią. Koszt - ja płaciłem 380 PLN z chromowaną rurką, etc. Ale ile dokładnie stoją w ASO to nie wiem... Trójnik ładnie sie dorabia samemu z dwóch "kolanek" o odpowiedniej średnicy.

gabson
15-01-2006, 23:09
Ja też miałem ten problem. W końcu z powodu śmierci moich 2 końcowych tłumików wstawiłem tłumiki od ST200. W Twoim przypadku jako tłumik po stronie kierowcy proponuje wstawić tłumik od ST200 lub ze względu na przekrój rury i to że pięknie sie zmieści pod podłoge bez kombinacji. Tłumik tylko oryginał, zamienników do ST200 nie robią. Koszt - ja płaciłem 380 PLN z chromowaną rurką, etc. Ale ile dokładnie stoją w ASO to nie wiem... Trójnik ładnie sie dorabia samemu z dwóch "kolanek" o odpowiedniej średnicy.
Po mojej stronie tłumik od ST200 a od strony pasażera co dać ????
W którym miejscu umiejscowić ten trójnik? Zaraz za środkowym czy na końcu???

STraits
15-01-2006, 23:11
Trójnik w miejscu zaraz za zawieszeniem i pod zbiornikiem paliwa. Jak u mnie jest to zrobione zobaczysz tutaj : http://www.madej.net/Disc_Brakes/10.jpg Prawy tłumik możesz zostawić od V6. Od st200 jest w zasadzie taki sam. Rózni się wyprowadzeniem końcówki poziomo dla wersji h/b/sedan. W kombi w dół.

MarkOne
17-01-2006, 13:38
I chyba sobie tak zrobie. Ale dopiero na wiosne. Ale bez ładnej końcóweczki sie nie obejdzie poki co :)) jaka proponujecie? owalną? podwojną? czy pojedyńczą?

STraits
17-01-2006, 20:13
Jak chcesz to mam oryginalne końcówki FORDowskie - cena normalna w ASO to 178 PLN za sztuke. Mam 2 nowe identyczne sztuki, nie zakładane. Co do ceny to mozemy sie dogadać. Po fotki zgłoś się na priv do mnie jak chcesz. Oczywiscie będę chciał duuużo mniej niż one kosztowały. Wykonane są chromowane (!!!) a nie zrobione z kwasówki jak ultero-podone końcówki.