PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] odlaczenie pompy paliwa na gazie



krzysiekbyd
19-04-2011, 19:42
pytanie czy ktos z was takie cos zastosowal ?? link przykladowy http://allegro.pl/automatyczny-wylacznik-pompy-paliwa-na-lpg-i1537665169.html

Netoper
19-04-2011, 23:51
Urządzenie powoduje wyłączenie zbędnie pracującej pompy paliwa podczas jazdy na gazie
Jak pompa wyłączona to wtryski się przypiekają bo nie są chłodzone przez paliwo.

Temat był ze 2 lata temu mocno dyskutowany.

krzysiekbyd
22-04-2011, 14:57
Jak pompa wyłączona to wtryski się przypiekają bo nie są chłodzone przez paliwo.

Temat był ze 2 lata temu mocno dyskutowany.

no oki przypiekaja sie ale przeciez wtryski sa wylaczone w czasie pracy na gazie

krzysiekbyd
22-04-2011, 18:50
jejka czy tylko ja jezdze na gazie ?? nikt sie nie podepnie do tematu ??

rc23
22-04-2011, 22:46
zapytaj Klebera, on miał jakieś ustrojstwo które włączało pompe co jakiś czas

krzysiekbyd
22-04-2011, 23:23
zapytaj Klebera, on miał jakieś ustrojstwo które włączało pompe co jakiś czas

zaraz zagadam dziekuje za info

Netoper
23-04-2011, 13:21
ale przeciez wtryski sa wylaczone w czasie pracy na gazie
Krzyśku,już wyjaśniam.
Jak wtryski wyłączone a pompa chodzi to są chłodzone razem z listwą
Jak wtryski wyłączone i pompa, to benzyna odparowuje z wtrysków i z listwy no i wtryski się zapiekają przegrzewają, listwa potrafi skorodować, drobiny korozji odpadają od listwy, część idzie do zbiornika jak się później pompa załączy i poda paliwa (praktycznie niegroźne) ale co nieco do wtrysków się dostaje i na zdrowie im to nie wychodzi :)

Jak się upierasz żeby odłączać to można to zrobić za free albo za 2 zł
Za free, pukasz energicznie w wyłącznik uderzeniowy, cypek wyskakuje i masz odłączoną pompę
Za 2zł, kupujesz jakiś zgrabny wyłącznik, ciągniesz przewód np od kostki pompy, czy od przekaźnika, albo bezpiecznika pompy, i robisz sobie manualne odłączanie.
Przy odrobinie chęci/zdolności można zapodać przekaźnik "odwrotny" między elektrozaworem gazu a przekaźnikiem czy bezpiecznikiem pompy, wtedy automatycznie po pojawieniu się prądu na elektrozaworze LPG będzie odłączało pompę, tu koszt z 5zł

krzysiekbyd
23-04-2011, 14:41
Krzyśku,już wyjaśniam.
Jak wtryski wyłączone a pompa chodzi to są chłodzone razem z listwą
Jak wtryski wyłączone i pompa, to benzyna odparowuje z wtrysków i z listwy no i wtryski się zapiekają przegrzewają, listwa potrafi skorodować, drobiny korozji odpadają od listwy, część idzie do zbiornika jak się później pompa załączy i poda paliwa (praktycznie niegroźne) ale co nieco do wtrysków się dostaje i na zdrowie im to nie wychodzi :)

Jak się upierasz żeby odłączać to można to zrobić za free albo za 2 zł
Za free, pukasz energicznie w wyłącznik uderzeniowy, cypek wyskakuje i masz odłączoną pompę
Za 2zł, kupujesz jakiś zgrabny wyłącznik, ciągniesz przewód np od kostki pompy, czy od przekaźnika, albo bezpiecznika pompy, i robisz sobie manualne odłączanie.
Przy odrobinie chęci/zdolności można zapodać przekaźnik "odwrotny" między elektrozaworem gazu a przekaźnikiem czy bezpiecznikiem pompy, wtedy automatycznie po pojawieniu się prądu na elektrozaworze LPG będzie odłączało pompę, tu koszt z 5zł

dziekuje za odpowiedz wczoraj zastosowalem przekaznik i wylacza automatycznie pompe po przelaczeniu na gaz :) no nie wiem czy tak fajnie zrobilem kurczaki

Netoper
23-04-2011, 15:06
no nie wiem czy tak fajnie zrobilem kurczaki
Czas pokaże :) dolej do beny STP w czarnej flaszce, nie zaszkodzi a ładnie czyści i pielęgnuje wtryski.

resmiki
23-04-2011, 15:11
Jedna uwaga... jak ktoś ma sekwencję i ustawione przelaczanie kolejnych cylindrów na gaz co np. 200 ms (zeby nie było żadnego szarpania) to wypadało by opoznic wyłaczenie pompy, zeby dac czas na przelaczanie kolejnych cylindrów, bo inaczej cały efekt "bezszarpaniowy" szlag trafi.

Fortis
23-04-2011, 15:25
A jaki to ma sens?Pompa nie jest droga, a raczej nie pada szybko, prądu też chyba dużo nie weźmie?Jaka jest zaleta bo stracić można dużo.

Mortal_Kombat
23-04-2011, 23:54
Trzymać pół zbiornika paliwa i nie ma co się martwić pompą

kamilesp
25-04-2011, 14:21
A jaki niby sens odlaczania pompy paliwa ? Widze tylko negatywy takiego dzialania.

dream
25-04-2011, 14:35
A jaki niby sens odlaczania pompy paliwa ? Widze tylko negatywy takiego dzialania.

to sie nimi podziel a nie rzucasz hasło i dalej cisza

kamilesp
25-04-2011, 23:17
1. Brak chlodzenia wtryskow.
2. Brak odpowiedniego cisnienia w ukladzie paliwowym.
3. Szarpanie lub gasniecie przy przelaczniu LPG -> PB (sprawdzone).
4. Brak ciaglej pracy pompy paliwowej raczej przyczyni sie do jej szybszego padniecia.

to tak na szybko ;)

krzysiekbyd
26-04-2011, 22:48
1. Brak chlodzenia wtryskow.
2. Brak odpowiedniego cisnienia w ukladzie paliwowym.
3. Szarpanie lub gasniecie przy przelaczniu LPG -> PB (sprawdzone).
4. Brak ciaglej pracy pompy paliwowej raczej przyczyni sie do jej szybszego padniecia.

to tak na szybko ;)

no nie wiem kolego moze i po czesci masz racje ,narazie zrobilem jakies 300km na odlaczonej pompie ..... nie widze roznicy , poczekamy zobaczymy .. a poza tym przy przelaczeniu z gazu na pb zawsze jakies nie mile szarpniecia sa jak to ty nazwales ;)

kamilesp
27-04-2011, 11:03
Wiesz.... moze byc i tak ze nic strasznego sie nie stanie. Pytanie tylko po co to robic ;)

Fred.X
27-04-2011, 14:37
łącznie na LPG zrobiłem już jakieś 180.000 , ani w poprzednim MDo nic nie kombinowałem ani w tym , więc po kiego grzyba takie zabiegi

andix
27-04-2011, 15:26
mnie też gaziarza mówili że jak chcę to mogą wyłączyć pompę, ale że raczej się nie robi takich rzeczy, także została tak jak była, w poprzednim aucie z resztą też

Netoper
30-04-2011, 20:11
narazie zrobilem jakies 300km na odlaczonej pompie ..... nie widze roznicy
No bo w jeździe nie będzie żadnej :) Kwestia tylko aby wtryski się nie zapiekły z czasem, czy obsypujący się koklusz z suchej listwy żeby ich nie pooblepiał.

norbi333
03-05-2011, 11:20
mnie też gaziarza mówili że jak chcę to mogą wyłączyć pompę, ale że raczej się nie robi takich rzeczy, także została tak jak była, w poprzednim aucie z resztą też
Znowu mój powiedział ,że absolutnie nie powinno się odcinać pompy ,ze względu na chłodzenie wtryskiwaczy benzynowych