PDA

Zobacz pełn± wersję : Pod¶wietlenie białych tarcz



Kafar
28-11-2005, 18:25
Żaróweczki z tego co się orientuje s± wszędzie takie same.

insider
16-12-2005, 00:26
ja zalozylem diody... totalna porazka... i wrocilem do zwyklych standardowych zarowek....

seryjne podswietlanie tarcz zegarow jest zielone... wiec wkladajac np. niebiesie diody... to nic nie da... zreszta musialbys sporo zainwestowac zeby zmienic ten efekt...

ja u siebie chcialem miec typowo biale podswietlanie... ale przy okazji zeby tarcze zostaly czarne... porazka.... koszt takiej wymiany to ok 200 zl... wiec sobie spokojnie odpuscilem :)

ale jak chcesz... to zycze milej zabawy....

p.s. skutecznosc diod jest sporo gorsza niz tych oryginalnych zarowek... i kat padania swiatla... wiec zastanow sie czy warto....

airzocho
16-12-2005, 00:42
Z tego co sie orientuje to sa tez diody rozpraszajace swiatlo.
Moj bracki zalozyl sobie takie do tigi, jak dla mnie byly za ciemne ale podswietlaly cale zegary rownomiernie.
Teraz zalozyl sobie swiecace zegary. Efekt rewelacyjny!!! polecam wszystkim
http://allegro.pl/show_item.php?item=74859995

Michal72
16-12-2005, 11:13
ja zalozylem diody... totalna porazka... i wrocilem do zwyklych standardowych zarowek....

seryjne podswietlanie tarcz zegarow jest zielone... wiec wkladajac np. niebiesie diody... to nic nie da... zreszta musialbys sporo zainwestowac zeby zmienic ten efekt...

ja u siebie chcialem miec typowo biale podswietlanie... ale przy okazji zeby tarcze zostaly czarne... porazka.... koszt takiej wymiany to ok 200 zl... wiec sobie spokojnie odpuscilem :)

ale jak chcesz... to zycze milej zabawy....

p.s. skutecznosc diod jest sporo gorsza niz tych oryginalnych zarowek... i kat padania swiatla... wiec zastanow sie czy warto....
Ja miałem kiedy¶ (przed zmian± zegarów na białe) diody niebieskie przy czarnych zegarach i było całkiem dobrze. Takie same diody wsadziłem do pod¶wietlenia nawiewów i wł±cznika ¶wiateł. Teraz jak zmieniłem zegary na białe, wróciłem do zwykłych żarówek, bo zegary s± na niebieskim filtrze więc diody mijały się z celem. Jedyne co było nie tak z diodami, to nie działał w sposób widoczny regulator siły pod¶wietlenia - różnica między położeniami max i min. była prawie niewidoczna.
A diody miałęm i mam te: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=75722430

ventola
19-12-2005, 21:50
Teraz jak zmieniłem zegary na białe, wróciłem do zwykłych żarówek, bo zegary s± na niebieskim filtrze więc diody mijały się z celem.

Jakich użyłe¶ żarówek (jaka nazwa i moc)?? Zamontowałem białe tarcze i słabo o¶wietlona jest prawa strona prędko¶ciomierza.

szwarc
06-01-2006, 12:31
Witam
Mam pytanie. Czy te tarcze które montujecie maj± powycinane otworki w miejscach cyferek (w miejscach pod¶wietlanych), czy jest tam np przeĽroczyste miejsce ? Chodzi mi o pod¶wietlanie tarczy jak to jest zrobione. Mam skany tarcz tylko teraz zastanawiam się jak to zrobić aby były pod¶wietlane. Jak wydrukuję to przecierz będę miał cał± kartkę bez przeĽroczystych miejsc. Jak to zrobić ?

Michal72
08-01-2006, 15:36
Witam
Mam pytanie. Czy te tarcze które montujecie maj± powycinane otworki w miejscach cyferek (w miejscach pod¶wietlanych), czy jest tam np przeĽroczyste miejsce ? Chodzi mi o pod¶wietlanie tarczy jak to jest zrobione. Mam skany tarcz tylko teraz zastanawiam się jak to zrobić aby były pod¶wietlane. Jak wydrukuję to przecierz będę miał cał± kartkę bez przeĽroczystych miejsc. Jak to zrobić ?
Tarcze s± białe, ale to "białe" jest naklejone na odpowiednim filtrze - u mnie np. jest to kolor niebieski, bo tak chciałem pod¶wietlony. W białym kolorze s± wycięte otworki i przez nie prze¶wituje odpowiedni kolor. Jak mam być szczery to bez odpowiednich maszyn nie wyjdzie Ci to wycięcie tych otworków (tak mi się wydaje) - ręcznie taka robota , to może wyj¶ć trochę "polska wie¶ tańczy i ¶piewa".