PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] skrzynia biegów



arrian
11-01-2006, 23:49
Witam wczoraj ojciec sprowadził forda mondeo 97 2.0 b+gaz i zobaczyłem w ksiązce serwisowej ze 4 lata temu była zmienana skrzynia biegów z automatycznej na manualna w autoryzowanym serwisie forda w niemczech wszystko jest udokumentowane i mam takie pytania:
1 czy teraz samochód ma takie same osiagi jak ma fabryczne z manualna skrzynia tzn predkosc maksymalna i przyspieszenie bo w papierach kupna dalej pisze wszytko po staremu jakos nikomu sie ich niechciło zmienic po remoncie pisze nawet ze dalej jest to automat
2 czy jest jakas mozliwosc ze wsadzili złą skrzynie biegów naprzykład z 1.6 albo 1.8 i beda zaduze obroty jak czytam na forum były juz takie przypadki ale to było z zakladane w serwisie w niemczech a tam to chyba takiech przewał nierobiął?

i czegi jeden silnik 2.0 maja moc 130km a inne 136km czym sie one róznia bo spotkałem sie z takim czyms na necie??

generalX
12-01-2006, 00:05
Odpowiem ci tylko odnośnie silników-różnią sie one tylko rokiem produkcji-wchodziły nowe normy spalin i trzeba było korygować na bieżąco mapy wtrysku i zapłonu żeby je spełnić, oczywiście odbijało się to na mocy.

arrian
13-01-2006, 13:26
mam pytanie napisze juz w tym niebede zakładał nowego posta czy rózni sie czyms licznik od manuala a autoamtu bo niedziała licznik w tym mondeo i stary był u mechanika i powiedział ze on niebedzie działac z ta skrzynia biegów (dodam ze była zmieniana z automtu na manualna )bo sa inne jakies tam łaczenia i tzreba bedzie kupic licznik od manualnej skrzyni biegów czy to prawda jest??

Jakub
13-01-2006, 13:40
Wiesz, wydaje mi się że skoro ta przekładka była robiona w ASO Forda w niemczech, to powinni wszystko posprawdzać i popodłączać. Czytając twój post nabieram przekonania że była po prostu zrobiona jakaś partzantka. Sugerował bym dokładne sprawdzenie tego autka.

Wskazane jest też żebyś uzupełnił profil. :satan:

waldemarz
13-01-2006, 13:49
Po pierwsze to skrzynie biegow moga sie roznic przelozeniem przekladni glownej. Jedne maja 3.82 inne 4.06. A skrzynia automat ma chyba jeszcze inne przelozenie.
Druga sprawa to jesli chodzi o licznik to mysle ze jest inne podlaczenie w skrzyni miedzy manual a automatem i dlatego ci nie dziala.
Trzecia sprawa to slyszalem o silnikach 2.0 z moca 115 lub 130 KM, ale nie slyszalem o mocy 136 KM w MK II.
A tak przy okazji to tak jak napisal poprzednik nie wierze ze robili to w ASO w Niemczech, poniewaz u nich kazda zmiana jest odrazu odnotowywana w ksiazce serwisowej.
I tak jak napisali koledzy uzupelnij swoj profil w takie dane jak: skad jestes i jakie masz autko.

arrian
13-01-2006, 14:16
więc napisze lekkie sprostowanie :) nieznam dobrze niemieckiego a dokładnie wogule i dopiero wczoraj wyjasnił mojemu ojcu tłumacz jak był papiery tłumaczyc co z nim sie działo więc :
-rok temu ( na moje zdolnosi to tam pisze 4 lata temu :) ) była wymieniana skrzynia z automatu na manualna najprawdopodobniej ktos pewnie rozwalił stara i jak juz wymieniał to wziął manualna ale licznik czego był niewymieniony to ja niewiem po tym czasie samochód stał rok wogule niejezdzony ( tez niewiem czemu ) i został sprowadzony na lawecie domyslam sie ze przez ten licznik jakis handlarz niechciał juz go robic w niemczech wiec go przywiuzł , ojciec go kupił przy samej granicy i sam nim przyjechał 500 km (niewiem jak on nim jechał bez licznika) i poszedł do mechanika aby mu go podłaczył myslał ze wystarczy jakies kabelki podlaczyc a tamten mu mowi ze sa jakies tam inne podłączenia do skrzyni i koniecznie trzeba licznik od manuala ale swoja droga obrotomierz i wszystkie kontrolki chodza a niedział tylko i wyłacznie predkosciomierz wiec to troche dziwnie


To trzeba bedzie kupic ten licznik i widze że są na allegro ale wiekszosć jest z mkI wygląda tak samo to wiecie moze czy beda inne łączenia w mkII czy to samo bo do mkII rzadnego niema??
I wiecie moze jak sprawdzic przełozenie skrzyni biegów swoja droga lepiej wiedzic czym sie jezdzi moze jest gdzies wybite ??

altoot
13-01-2006, 15:11
slyszalem o silnikach 2.0 z moca 115 lub 130 KM, ale nie slyszalem o mocy 136 KM w MK II.

W MkII nie było 136KM... only MkI..



BTW - a gdzieś Ty widział dwulitrowego Zeteca o mocy 115KM? :niewiem:

jdiabel
13-01-2006, 15:13
115 konikow to raczej 1.8

arrian
13-01-2006, 17:47
juz dopatrzyłem sie jaka jest rożnica miedzy licznikiem do manualnej a automatu a jest bardzo widoczna z tyłu na płytce dokładnie to widac tylko jeszcze jednego niewiem czy jest różnica miedzy pojemnoscia silnika czy musi byc dokładnie od takiej samej bo bedzie pokazywał złą predkosc??

altoot
13-01-2006, 17:52
juz dopatrzyłem sie jaka jest rożnica miedzy licznikiem do manualnej a automatu a jest bardzo widoczna z tyłu na płytce dokładnie to widac tylko jeszcze jednego niewiem czy jest różnica miedzy pojemnoscia silnika czy musi byc dokładnie od takiej samej bo bedzie pokazywał złą predkosc??


nie... nie musi byc

Wazne zeby z benzynowego silnika i z mondeo po 1995 roku

arrian
13-01-2006, 18:03
wielkie dzieki czy mógłbys jeszce spojrzec na to (zawsze mozna jeszcze odwołac :) ),to jest chyba jedyny dobry na allegro nawet przebieg taki sam a że 95 rok to wiem bo inne były na linke napedzane a te juz elektroniczne i tu własnie widac czym sie rózniął automat a manual .Styłu predkosciomierza sa takie 3 dziurki a w automacie jest tam taka tasma

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=80189396

altoot
13-01-2006, 19:03
to jest chyba jedyny dobry na allegro nawet przebieg taki sam a że 95 rok to wiem bo inne były na linke napedzane a te juz elektroniczne i tu własnie widac czym sie rózniął automat a manual .Styłu predkosciomierza sa takie 3 dziurki a w automacie jest tam taka tasma

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=80189396


znajdz sobie taki z mniejszym przebiegiem :)

arrian
13-01-2006, 20:05
na moim jest tez 180000 wkoncu to 1997 rok póżniej by odrazu sie w oczy rzucało ze cos mało ale teraz po tym co ja robie to widze ze niema sensu patrzyc na przebieg bo cos mi sie zdaje ze niewszyscy sa tak uczciwi jak ja przy zmianie licznika :satan:

a wiecie moze jak mozna poznac czy ma sie skrzynie z przełozeniem 3.82 czy 4.06 dobrze wiedziec co sie ma ???

altoot
14-01-2006, 01:28
widze ze niema sensu patrzyc na przebieg bo cos mi sie zdaje ze niewszyscy sa tak uczciwi jak ja przy zmianie licznika :satan:


p to to....bardzo dobre podejscie

Global
14-01-2006, 11:11
Z tego co pamiętam jak ja robiłem przekładkę to w manualu do licznika dochodziła linka, w automacie było jakoś inaczej. Najprościej będzie jeśli wyjmiesz akumulator i filtr powietrza i popatrz czy masz wogóle linkę.
No chyba że między MKI a MKII jest coś inaczej, ale podejrzewam że nie.

altoot
14-01-2006, 11:28
No chyba że między MKI a MKII jest coś inaczej, ale podejrzewam że nie.

w MkI - jest linka (w najnowszych MkI nie ma)
w MkII - nie ma linki

werc
14-01-2006, 23:09
Ano właśnie - u werca nie ma linki :)

rc23
15-01-2006, 00:36
wercu myślę ,zę u Ciebie jest Bluetooth :))